rs Srbija 2024: Teya Dora - Ramonda

Raiven ostavila komentar na objavu Teye 💜🌸 queen support queen 👑...Šteta što Lazanja više podržava Zaynu, pa nemamo konsenzus 😂 šalim se
IMG_20240304_115341.jpg
 
Pretpostavljam da ove godine neće biti Israel Calling xDD
Konstrakta prvi put nastupila pred nekom publikom i u javnosti pred ljudima sa in corpore sano i tada skocila na kladionici i prvi put zapravo tek tada u aprilu dozivela ovacije i svi su bili odusevljeni i pljeskali haha :D

Sada vise nema ubedjen sam Izrael calling, od toga naravno sva je prilika nema ništa ove godine očekivano..
 
Pobednik je odabran po tome što je bila najbolja pesma, tj spremno baš ovakvo kakvo je za sam ESC. Pored toga, jedino je potpuno gotov proizvod bila Konstrakta i to je to.

Što se tiče očekivanja, ne bih da se zalećem. Bio bih zadovoljan top 15 plasmanom. Ne treba zaboraviti da su nam redovni glasači CG i Makedonija izašli iz takmičenja, i da imamo aždaju u vidu Hrvatske kada je reč o skupljanju glasova publike. Plus veliki broj pesama koje pucaju isključivo na publiku. Nekih 30-ak poena televotinga je moja trenutna prognoza.

Ali žiri... Kod žirija bi moralo da bude minimum 7-8. mesto. I to sa dobrim brojem bodova. Dakle, godina dugo nije bila siromašnija žiri-materijalom. Ono što brine je to da Srbija nema gotovo nikakvu reputaciju kod žirija (poredi se Teya često da bugarskom Viktorijom - koja jeste bila žiri materijal, ali bilo je tu i dosta nekih vrlo sumnjivih bodova, poput razmenjenih 12 sa Moldavijom). Nadam se visokom plasmanu kod žirija na suvi kvalitet, jer ako nas u ovakvoj situaciji (ne može idealnije za dobar rezultat kod žirija) izignorišu, tačno onda i treba slati svake godine Breskvicu, Hurricane i slične dijaspora-televote pleasere.
 
Jel tebi zaista ova izvedba suvi kvalitet @Choda, sto se interpretacije, vokala, tiče? I sama zahtevnost izvođenja ove numere..
pritom je na srpskom jeziku..
Mislim ako žiri glasa za efekte na led ekranima, količinu suvog leda na bini, onda svako može da priredi to...
 
Meni jeste kvalitet, jer nekako ako neko retko nastupa ako ocekujes da mozda nece uopste dobro zvucati, cak sumnjas i nastup, jer godinama nam svi posebno ovi sa baladama rtipa i Zorje i ostalih najavljuju nevidjen nastup i spektakl i na kraju to ne ispadne ni priblizno tako, ondaa kada nemas visok ocekivanja a nastup zaista(makar meni) bude izuzetno dobar cak i vokal mi zvucao makar u polufinalu mnogo iznad mog ocekivanja, pa i ona na sceni me iznenadila, recimo i ona i Džordži pre svega me sscencki i vokalno iznenadili, jer ih nisam pratio niti ikada čuo za njih, plus je on iz IDJ videos fazona, a logicno vecini posto snimaju pesme sa uglavnom 100% autotjuna(kao delicmo i Balos prosle godine pre svega) onda mislis da oni nisu neki pevaci nego da ispeglaju sve u studiu, zato mi je iznenadjenje za nju i Dzordzija vece jer sam ocekivao dosta slabije, a dobio sam dosta bolje i iznenadjujuce dobro i bolje od ocekivanog, to moram priznati zaista..

Recimo vise mi mlak utisak ostavila Zorja koja imala i falševe a ako od nekoga ne ocekujes to onda ne od nje, nastup isto mi je BIG NO nazalost..
 
Mrm spušta srpsku pesmu na evroviziji, ništa novo, ništa bolje lol
a već gledam da nabavim značke ramonde za sve fanove kojima želim da dam, i da uradim majcu sa velikom ramondom za 1. pf..sram te bilo Stefi! 😭 😭 😭
 
Slazem se sa chodom sem onog dela oko 30ak glasova televotinga. To mi je premalo, mada ko ce ga znati.

Pa publika koja ne voli Lazanja, Europapa I taj stil isto glasa a ko voli zenske balade gotovo da mu je Teya Dora i jedini izbor ove godine.
 
Slazem se sa chodom sem onog dela oko 30ak glasova televotinga. To mi je premalo, mada ko ce ga znati.

Pa publika koja ne voli Lazanja, Europapa I taj stil isto glasa a ko voli zenske balade gotovo da mu je Teya Dora i jedini izbor ove godine.
Nensi Bo bi imala 32 bez CG i MKD, Luka je imao 16. Treba da prihvatimo da sigurne bodove gotovo da ni nemamo sad. Dobicemo verovatno 10 od Slovenije i 12 od Hrvatske.

E sad, ako pesma postane viralna kao Dzanum, to menja stvari. Moze to biti i vise, ali treba da budemo umereni u ocekivanjima svakako. Ziri treba da nam bude adut ove godine.
 
Pa dobro ali Krunu niko ziv nije konstatovao sem Neveninog pevanja, a Luke Black riskantna cudna pesma koja moze da bude flop ili top.

Ramonda klasicna pop balada koja uvek ima neku svoju publiku koja ne mora biti ogromna.

Ne verujem da će pesma biti viralna kao Dzanum ali bas samo dno na televotingu ne ocekujem
 
Jedva čekam da Teya na svakom koraku peva i Džanum. :D

Inače, kome se ne sviđa pesma može to jednom da kaže i da ne spamuje temu dalje. Nećemo do maja valjda čitati sve isto?!
 
Jedino što žiri glasa po kladionicama donekle, a Konstrakta se popela na osmo mesto na dan žiri finala (kapiram da bi je stavili jako nisko u protivnom), a ne verujem da ćemo se penjati, jer će ostati nastup copy-paste sa PZE (bar se nadam).
 
Back
Top