Tenis

Samo da spomenem da posle, ne znam ni ja, koliko godina imamo dve teniserke u pf-u nekih WTA turnira. Krunic u Budimpesti, a Danilovic u Lozani. 👏
 
Poštujem te Miloše i generalno tvoje stavove i znanje koje poseduješ što se tiče nekih tema a pogotovo u vezi Kovida. Ali što se tiče Novaka tu se više slažem sa Đoletom. Mislim da su ga više mediji napravili da bude logo za anti vaksere nego što je on ikada sam sebe tako promovisao. On ima pravo na izbor kao i mnogi ostali koji ne žele vakcinu ali eto nisu poznate ličnosti nego obični građani pa se ne nalaze svakodnevno u novinama. On ni nema tako oštre i rigidne stavove kao neki ljudi koje sam čuo da govore o vakcinama. Pa čak i sami neki doktori su protiv kovid vakcine. Treba li ih sve razapeti kao Novaka što su razapeli? Mislim da ne. Da li je sve što Novak radi pametno baš? Ne. Nikako mu ono u decembru nije bilo pametno ali mislim da je iskren i direktan kad kaže da se kaje za svoje postupke. Naše je da to prihvatimo i prosto ne pričamo puno o toj temi jer bi se samo vrteli u krug. On je svesno žrtvovao svoju karijeru i svoje uspehe samo zbog svog stava. Čak i da se ne slažemo s njegovim stavom mislim da mu za to treba skinuti kapu dole. Čovek drži do sebe i niti u jednom momentu nije vređao druge niti ubeđivao druge šta da rade sa vakcinom. Prosto je držao svoj stav kakav god da jeste. I to poštujem.
 
Tacno je to, u okolnostima kakve jesu, on ima pravo da se ne vakcinise. Medjutim, to ne znaci da je to eticki i ispravno. Pritom odmah da naglasim - ovde nemam nameru da ubedjujem nekoga da se vakcinise ako vec nije, to uopste nije poenta posta. Dve godine su svakako bile dovoljne da se shvate razmere katastrofe u kojoj smo se nasli i jasno je kao dan sta je izlaz iz ove situacije. Samo jedan izlaz postoji a sve ostalo je samo i iskljucivo odbijanje da se prihvati realnost. Tako da ovde govorim iskljucivo o postupcima medijske licnosti koja ima uticaj na javno mnjenje.


Pa shodno tome da kazem - pravo na slobodu izbora postoji ali (ovaj deo namerno boldujem) u onoj meri u kojoj se ne ugrozavaju druge osobe. Onog trenutka kad je neko drugi ugrozen, tada sloboda izbora prestaje. Niko od nas ne zivi izolovan na pustom ostrvu, nase odluke direktno uticu na druge ljude.


U suprotnom, ja bih mogao pijan da sednem za volan i da kazem da imam pravo na slobodu misljenja, a moje misljenje je da imam pravo da vozim pijan. Pa ako se desi da ubijem nekoga, sta da se radi, vazno da sam iskazao svoje misljenje. A i on je mogao da prenese zarazu nekome i da ta osoba posle umre. Srecom, nije.


Jos jedna bitna stvar - u nauci ne postoje misljenja i ne postoje "dve strane", postoji samo jedna. Nauka ne poznaje misljenja vec samo i iskljucivo cinjenice. Znaci kad neko kaze npr. da ce vakcina da mu promeni DNK , to nije njegovo misljenje nego budalastina.


On indirektno jeste pozivao protiv vakcinacije jos pre nego sto su vakcine uopste bile napravljene. On je vec znao da su lose. Cak je i rekao da "narod mnogo toga ne zna" a on zna i on je obavesten o svemu. Ne znam sta je mislio pod time ali pretpostavljam da je to klasicna prica - 5G mreza, Bil Gejts, cipovanje i tako to...........uostalom, sama cinjenica da ga Nestorovic savetuje dovoljno govori. Pretpostavljam da je drugi mentor Jovana Stojkovic.
Takodje sam licno svedok koliko ima los uticaj i na nase ljude koji su nepoverljivi i/ili skepticni kad je ova tema. Ja te ljude ne krivim, ne smatram ih antivakserima. Kod nas covek i da hoce da se edukuje, nema gde. Na televiziji moze da gleda Vucica, rijaliti programe i turske serije pa sve to na repeat. A da bi se edukovao na internetu recimo, mora da ima elementarno znanje da bi znao da filtrira sta je prava informacija a sta je glupost. Zato mnogi procitaju sta izjavi.........recimo doktor Nestorovic i misle da je to stav struke. Jer to je rekao lekar. U svakom zitu ima i kukolja, tako i u medicini ima lekara koji su obrukali svoju profesiju. A doktor koji savetuje pacijenta da se ne vakcinise da ga ne bi cipovao Gejts je svakako promasio svoju profesiju.


Uglavnom, da se vratim na Novaka, mnogi gledaju kako se on hrani pa onda se i oni hrane isto kao on, gledaju kako se on ponasa pa se isto ponasaju i oni i takodje, posto je on rekao da su vakcine (i to ne samo ove) lose i opasne (a on je kompetentan da to oceni), zasto bi se i oni vakcinisali? Rekao Novak da su lose.


Jos jednu stvar moram da naglasim - mi smo jedna od zemalja koje je najgore prosla u pandemiji, imamo vecu smrtnost od mnogih. U zadnje dve godine, imamo visak smrtnosti 60 000. Ceo jedan grad smo izgubili zbog Korone. Mnogo penzionera je nepotrebno stradalo, mnogi mladi i prethodno zdravi ljudi su takodje umrli i takodje bez potrebe. A mnogi su i preziveli ali im zivot vise nije isti. Necu ni da govorim i ponavljam svoje licne gubitke jer pored clanova porodice izgubio sam vise poznanika nego za 10 godina pre pandemije. Kod nas ni 50% stanovnistva nije vakcinisano, a zahvaljujuci ovakvim primerima kao sto je Djokovic (izmedju ostalog), sasvim sigurno se necemo maci sa te tacke i ne znam kako se bilo ko nada da cemo izaci iz krize. Sta je izlaz tacno? Uglavnom, budite sigurni da mi jos dugo necemo izaci iz pandemije. Mislim na Srbiju. I kad dodje trenutak da se civilizovane zemlje vracaju u normalu, mi cemo ovde i dalje tavoriti kao sto tavorimo u svim sferama zivota.


Za razliku od Srbije, mnoge ozbiljnije drzave su vakcinisale bez problema 80%-90% svoje populacije. Problem sa vakcinacijom ne postoji svuda nego iskljucivo na Balkanu. Mislim na drzave koje su snabdevene vakcinima. Nije slucajno sto je ceo Balkan na dnu i sto se toga tice. U Danskoj ne postoji neki Djokovic koji ukazuje na svetsku zaveru i oni su 90% nacije izvakcinisali. Svedjani su jedno vreme bili nerazumni, stavili su ekonomiju ispred zivota i zdravlja. Ali kad su videli da je vrag odneo salu pa im je stopa mortaliteta bila mnogo losija nego u regionu, dozvali su se pameti i oni.


I jos nesto - tri drzave koje su najbolje sprovodile lockdownove i uopsteno mere su Australija, Juzna Koreja i Kina. Da je i ostatak sveta imao ovakve mere, odavno bi vec zavrsili sa virusom, presao bi u endemsku bolest a broj zrtava bi bio bar 10 puta manji. Umesto toga imamo primere kao sto je Srbija gde nikakve mere ne postoje, sve je pusteno stihijski. Vazno je da rade kafane i klubovi, jer najvaznija stvar u toku pandemije zarazne bolesti je da lumpujemo i zabavljamo se po klubovima. A da li cemo nekoga zaraziti i mozda ubiti? Sta to ima veze, vrlo vazno. Tudja smrt ne boli.

Sto se tice te ujdurme s pocetka godine, jedino gde se pogresilo je sto su ga uopste pustili da dodje. To je turnir hteo da ga "prosvercuje" i zaradi, medjutim Australija je pravna drzava za razliku od Srbije i zakon je isti za sve. Taj cirkus je bio nepotreban, slazem se, trebali su odmah da ga odbiju kao sto ce i Amerikanci da ga odbiju i nikom nista. Ako hoce da igra, neka zavrne rukav, nece nista da mu se desi, hvala Bogu. Ponavljam, pravila su tu i ako mogu ostali teniseri da postuju, moze i on. Ako ne zeli da postuje, nema pravo ni da se buni sto nece igrati.


A sto se tice njegove zene, mislio sam iskljucivo na njene izjave vezane za medicinu i nauku. Gledao sam neki njen video pre par meseci u kojem je svasta nesto govorila.........i tolika kolicina gluposti u jednom klipu me je sokirala. A referenca za te tvrdnje? "Procitala sam u nekoj knjizi".

Da sumiram dakle o njemu - niko njemu ne spori sve sto je uradio na terenu, donirao je mnogo puta i novac u raznim kriznim situacijama i kapa dole na tome. Zasluzio je da bude tretiran kao kralj jer jeste nas najbolji sportista, jasno je da to niko ne osporava. Ali to ne znaci da je sve sto uradi ispravno a ovo sto radi je jako lose i neispravno, i sto se tog dela tice, od mene sasvim sigurno podrsku nece dobiti. Nije problem sto se mi ovde ne slazemo, ja svakako nisam ocekivao da ce moj stav da se svidi svima i to je u redu. Ja ovo pisem kao neko ko je romenio svoju prvobitnu profesiju da bi uradio nesto sto mnogi nisu bili zaintresovani da urade i jasno je kog se stanovista se ja drzim. Medjutim, mimo mog stava, ove cinjenice koje sam naveo gore a ticu se pandemije su neoborive a na svakome je da izabere kako ce se prema njima postaviti. To pravo svakako svako ima.
 
Samo da spomenem da posle, ne znam ni ja, koliko godina imamo dve teniserke u pf-u nekih WTA turnira. Krunic u Budimpesti, a Danilovic u Lozani. 👏
A sad su obe ekspresno u finalu i imamo sansu da posle nekoliko godina imamo dve teniserke u TOP 100. Danilovicka ako pobedi ostvarice svoj najbolji rejking oko 86-87. mesta, igra sa Petrom Martic. Krunicka ako pobedi bice oko 60. mesta; igra sa kvalifikantkinjom Bernardom Pera.
 
Доктор Несторовић је један од најбољих у својој бранши и особа која је својим радом и знањем спасила животе хиљада и хиљада деце (неке од њих и лично познајем). Морао сам да се осврнем на пост написан два места изнад где се тај човек помињр у негативном контексту.

Ђоковића не подржавам у гомили његових одлука, али има право да са својим телом ради шта хоће. И то мора да се поштује. Ако је неко позитиван на неки вирус она не може да путује, ако није не видим у чему је проблем. Који курац су нас онда ове задње три године јебавали са тим тестовима на корону.

Иначе и ја и сви око мене смо се вакцинисали са по две дозе, доста њих је узело и трећу. Гледајући сада на то из ове перспективе, мислим да је то била погрешна одлука и да је једина добробит те моје вакцинације пуњење џепова којекаквих фармацеутских компанија. Да је овај вирус заиста толико опасан нико на свету не би гледао чија је вакцина, а не овако, ова може проћи, али ова не, не зато што је лоша, већ зато што је нисмо ми направили.

И хвала Богу да се наш женски тенис напокон макнуо са места
 
Uh uh, koliko netacnih tvrdnji u samo jednom postu.


Nestorovic jeste bio (akcenat je na "bio") jedan od najuglednijih lekara u Srbiji, imao je karijeru uglednog pulmologa, decijeg alergologa, predavao i na univerzitetu. To mu ne daje za pravo da zadnje 3 godine daje savete ljudima koji ih direktno vode u bolest i potencijalnu smrt. On je jedna od najodgovornijih osoba za rasplamsavanje epidemije u Srbiji kao i za sirenje raznoraznih umobolnih teorija od kojih iskreno ne znam koja je ludja. Od njega se kompletna struka ogradila sada, nema sta vise o njemu da se prica. Covek je otisao u ofsajd.


Sto se tice vakcinacije, sasvim sigurno nisi pogresio. Uradio si sta je do tebe. S tim sto trebas uzeti i trecu jer dve doze, posebno primljene prosle godine nisu dovoljna zastita za ovoliko izmenjeni omikron. Vakcine su radjene prema vuhanskom soju, u medjuvremenu se virus poprilicno izmenio i logicno je da je njihova sposobnost da sprece infekciju drasticno opala. Jednostavno, virus sada prilicno lagano prolazi vakcinalnu barijeru, ovaj novi kentaurus soj to cini jos lakse (kentaurus je tehnicki i dalje podvarijanta omikrona, samo toliko izmenjena da je zapravo novi soj). Ali uprkos tome, vakcine i dalje daju visoku zastitu od hospitalizacije i smrti!


Sto se tice "punjenja dzepova" farmaceutskim kompanijama......evo, ovo je ocigledan proizvod sirenja smehotresnih teorija po drustvenim mrezama pa da odmah razbijemo ovaj mit. Prihod koji farmaceutske kompanije ostvare od vakcina je mizeran u poredjenju sa profitom od lekova a posebno suplemenata. Cak proizvodjac Astra Zeneka vakcine se i odrekao profita. Nadalje, sam protokol lecenja COVID-19 je prilicno skup. Tako da osobe koje recimo kazu "ma necu da se vakcinisem, necu da farmako-zlotvori profitiraju na meni", u stvari paradoksalno upravo zavrse tako sto napune dzepove tih istih farmaceutskih kompanija jer one mnogo vise zarade od njihovog lecenja nego od vakcine koju bi primili ne bi li predupredili da do lecenja uopste i dodje.


SARS-CoV2 jeste izrazito opasan virus. Prvo, ovo je virus koji sistemski ostecuje ceo organizam. Znaci stradaju svi organi, ukljucujuci srce i mozak. Ono sto je najgore od svega, ta ostecenja se akumuliraju svakim novim zarazavanjem, tako da virus gricka sve vitalne organe sve vise i vise sto se i mi vise zarazavamo. Posledice po organizam ostaju cak i kod asimptomatskih slucajeva, cak i oni imaju ostecenja organa, a o ljudima koji dodju u bolnicu i zavrse na mehanickoj ventilaciji nema sta da se prica. Njima je zivot potpuno izmenjen sada, ja licno znam mnogo ovakvih primera, u literaturi ih ima mnogo vise, a statisticki gledano, cak 30% svih inficiranih vuce trajne posledice. To uopste nije mala brojka.


Negirati opasnost virusa koji je odneo ceo jedan grad u Srbiji, zbog kojih su neki od nas ovde izgubili clanove porodice i prijatelje stvarno nije u redu.


E a za ovaj zadnji deo se slazem, taj vakcinaski nacionalizam jeste bio potpuno debilan, to je evidentno mesanje politike i nauke a to nikad nije dobro. Medjutim, moram da kazem da ne stite sve vakcine jednako efikasno, tj. neke tehnologije su se bolje pokazale od drugih, ali to naravno nije bio razlog da se recimo u zapadnim zemljama neko ko je primio Sputnik V (odlicna vakcina) tretira kao osoba koja je nevakcinisana. Iako postoje razlike u efikasnosti, svaka vakcina i dalje daje visoku zastitu od hospitalizacije, najgorih posledica infekcije i smrti. Na jesen cemo dobiti drugu generaciju vakcina i tada ce situacija biti drugacija, naravno za one koji se budu vakcinisali.

...

Jos da zavrsim sa Djokovicem, da ne bude skroz post u off-topicu. Nisam pomenuo glavni deo :) Djokovic ima i finansijski interes da agituje protiv vakcinacije. O cemu je rec?


Naime, on i njegova supruga imaju deonice u jednoj danskoj biotehnoloskoj firmi koja "razvija lek protiv Korone". E sad, zasto navodnici ovde? Pa radi se o tome sto taj lek.........zapravo nije lek, vec je rec o homeopatiji i kvantnoj medicini. U prevodu, cisto sarlatanstvo i prodavanje magle.


Izvrsni direktor pomenute firme ima ceo niz pseudonaucnih studija koje u prvi plan guraju lekove koji su se, u kontrolisanim i recenziranim studijama, pokazali kao potpuno neefikasni u lecenju Korone, a neki su se pokazali i opasnim po zivot.


Naravno, i cuveni ivermektin se tu nalazi.


Dakle, sad je stvar mnogo jasnija. Nemojte se ljudi, vakcinisati, to je otrov, vrsi se depopulacija stanovnistva i svodjenje na "zlatnu milijardu".........ali zato cemo vam mi uvaliti homeopatski lek koji nema nikakvo dejstvo. A potencijalno moze i u grob da vas otera.


E sad, da zakljucim u nesto pozitivnijem tonu - uopste ne verujem da on ovo radi namerno. Tj. da namerno hoce da uvali ljudima snake oil. Jednostavno, on stvarno veruje da je to genijalna ideja i neko ga je izmanipulisao da u tu firmu ulozi. Jer neko ko ne veruje u zvanicnu medicinu i neko ko smatra da su lekari i naucnici olosi, poslusnici Bila Gejtsa i sta sve ne..........naravno da ce pasti na pricu o cudotvornoj homeopatiji i jos cudotvornijoj kvantnoj medicini. O magicnim suplementima koji resavaju sve probleme necu ni da pricam, toga smo se bar nagledali do sada i mimo pandemije. Ali uglavnom, dakle, nije samo iznosenje misljenja, nego je i novac u igri. A kako rekoh, on je debelo zagazio u sarlatanstvo i pseudonauku, sto mu nije trebalo. Trebao je da se drzi tenisa.

Koga zanima da procita vise o njegovoj vezi sa homeopatijom, moze da procita sledeci clanak u Gardijanu, otprilike je pokriveno sve:

https://www.theguardian.com/busines...EKc0BdP75cHkhlnqmUGRbcW-MLQpB95dFMg0MNnYp-O1I
 
Ја нисам никада ни написао да вирус не постоји, постоји и те како. Али сам убеђен да није толико заразан и смртоносан колико се потенцира. Да је реч о цивилизацијској претњи, вакцинација би била обавезна, нема ту неке слободе избора.
 
E tu se skroz slazem sa tobom. Da je vakcinacija bila obavezna (kao sto jeste obavezna za neke druge bolesti) i da smo se svi izvakcinisali na vreme, tj. vecina, sada ne bi bili u ovakvoj situaciji. I ne bi ni diskutovali uopste.

Recimo, u vreme Variole vere, vakcinacija je bila obavezna i niko nije postavljao nikakva pitanja. Nije bilo drustvenih mreza, ljudi se izvakcinisali i momentalno se zavrsilo sa time.

Medjutim, sada ni logisticki nije bilo moguce izvakcinisati vecinu svetske populacije u kratkom vremenskom periodu. Mnogima i dalje vakcine stizu na kasicicu, onda imamo zemlje kao sto je nasa gde vakcina ima na pretek ali je otpor prema vakcinaciji ogroman, itd............i onda u stvari, uopste nije cudno sto gledamo kako virus konstantno mutira.

Samo obrati paznju gde se javljaju nove varijante. Afrika - beta soj, omikron. Indija - delta soj, kentaurus (omikron BA2.75). To su sve regioni gde je stopa vakcinacije niska. Ne pojavljuju se recimo u Danskoj gde je 90% nacije vakcinisano nego bas ovde.

Jasno je kao dan sta je jedini izlaz iz ovoga.

Medjutim, struka se ne pita u potpunosti kad je rec o pandemiji, kad nas se uopste ne pita........i onda imamo kontra-primere i razne nelogicnosti, ja se sa tim skroz slazem. U jednom trenutku u Grckoj otpustaju medicinske radnike koji nece da se vakcinisu a onda naprasno pustaju sve da ulaze bez maske u bolnicu, itd...........tako da da, razumem ljude koji su zbunjeni i ne znaju koga da slusaju. Nije njihova krivica.

Znaci eto, neki suma-sumarum sto se Novaka tice i da se ne vracam vise na to, mozemo da se slozimo da je covek kralj sto se tice tenisa, uvek je predstavljao Srbiju u najboljem svetlu. A ove druge stvari.......recimo, da mu nisu bile potrebne.
 
A sad su obe ekspresno u finalu i imamo sansu da posle nekoliko godina imamo dve teniserke u TOP 100. Danilovicka ako pobedi ostvarice svoj najbolji rejking oko 86-87. mesta, igra sa Petrom Martic. Krunicka ako pobedi bice oko 60. mesta; igra sa kvalifikantkinjom Bernardom Pera.
Nista od titula. Obe izgubile. :(

Ali zato se mladjani Topo prvi put kvalifikovao na nekom ATP turniru. (y)Mislim da bi on i Hamad Medjedovic mogli da nastave dobar trend nasih tenisera i da u neko skorije vreme (ako ne do kraja, onda sledece godine) se prikljuce trenutno nasim teniserima u TOP 100.
 
Krunićka se godinama traži i bori sama sa sobom, to često i ističe u izjavama i iskreno sumnjam da će postići još neke značajnije rezultate. Obožavam da je gledam i jasno se sećam onog US Opena od pre par godina gde je imala nekoliko solidnih pobeda i na kraju tesno izgubila od Azarenke, a kada se masa njih (uključujući i Navratilovu) oduševila njenom igrom ubeđeni da ono najbolje dolazi. Za Olgu sam bio uveren da će nakon prve titule sve nekako krenuti uzlaznom putanjom, ali je verovatno na sve uticala i pandemija + virusna infekcija i posledice iste koje je vukla do ove godine. U svakom slučaju, tek joj je 21. i ima sasvim dovoljno vremena da nas podseti na prajm godine našeg ženskog tenisa.

Jankovićkino blic pojavljivanje na Wimbledonu pre par dana me je podsetilo upravo na taj period od pre nekih 15 god. kada su i ona i Ana bile u najboljoj formi. Ivanovićku sam voleo da gledam, ali mi nije bila inspirativna i dramatična kao JJ i njeni mečevi koji bili nenadje*ivi - vodi do samog kraja pa isti izgubi, večite rasprave sa sudijama, šokovi mama Sneki koja je stres lečila nalivanjem Evianom, zatim oni njeni mini slomovi kada viče i brunda u peškir na pauzi + sva behind the scenes drama ❤️

jelena-jankovic-towel.gif
 
Da, to je definitivno bio zastitni znak. I dalje mislim da nije iskoristila svoj potencijal do kraja. To isto vazi i za Anu Ivanovic. Steta.
 
A i zaista je bilo tesko doci do nekog kontinuiteta kada su po mom misljenju u tom periodu bilo dosta odlicnih igracica, pa cak i one koje su bile van TOP 20 su bile izuzetno opasne.
Konkretno, Jeleni Jankovic je definitivno falio servis da bi ostvarila mnogo zapazenije rezultate. Ana Ivanovic je imala to, ali bekhend joj je bio dosta slabiji i forsirala je forhend.
 
Ženski tenis je neviđeno sranje, nije ni čudo što je Serena toliko dominirala, ove ostale sve labilne u glavi i fizički slabe, gube svoj servis ko da im neko dodatno plaća za to, ma mislim katastrofa živa, svako svakog može pobijedit kad su sve više manje jako loše... od sadašnjih igračica najviše volim i cijenim Igu Swiatek i Ons Jabeur, ovo ostalo za plakanje
 
Da. Sada ima malo teniserki za koje se moze reci da poseduju neku metalnu stabilnost.
Ovako od ovih mladjih volim da gledam kada igra Kori Gof (ne znam kako na engleskom) i Anisimova, Amerikanke.
 
Јелена је била много комплетнији играч од Ане, с тим што је Ана била много талентованија. Обе су морале много више у каријери али и овако није лоше, биле су број један, освојиле знатан број турнира.
С друге стране не знам како је неко од Крунићке очекивао неку велику каријеру, иако она има и таленат и експлозивност, нема висину и једна је од најнижих играчица на туру. Она се једноставно не може носити са физички јачим од себе.

Олга има све што треба за врхунску каријеру и верујем да је капацитет за топ 10.

Што се мушкараца тиче мислим да у скорије време нећемо имати никога кадра за стабилност у топ 10.
 
Ženski tenis je neviđeno sranje, nije ni čudo što je Serena toliko dominirala, ove ostale sve labilne u glavi i fizički slabe, gube svoj servis ko da im neko dodatno plaća za to, ma mislim katastrofa živa, svako svakog može pobijedit kad su sve više manje jako loše... od sadašnjih igračica najviše volim i cijenim Igu Swiatek i Ons Jabeur, ovo ostalo za plakanje
Ja sam davno prestao da aktivno pratim tenis, ženski naročito, ali se potpuno slažem da uopšte nema više nema nekog kontinuiteta/održavanja nekog pristojnog nivoa u nečijoj igri, čast izuzecima naravno. Pa i prošlogodišnja pobednica US Opena je doslovno nestala sa scene, na skoro svakom turniru je letela u drugoj/trećoj rundi, četvrtfinale najveći uspeh. Tu i tamo neko bljesne, uzme par titula i onda flopčina i tako u krug. Možda sam malo i pristrasan, jer mi je taj period gde su JJ i Ana bile baš aktivne prilično drag, ali mislim da se igrao nešto kvalitetniji tenis.
 
Ma da, sve to traje godinu dana nekih i onda se raspadnu ko govno na kiši, da prostite, jednostavno čisti amaterizam, negledljivo, očajno, možda zvučim bitter, rušile su me na kladionici bezbroj puta, to je razlog 😂, ali realno to je tako, očaj živi, ali bitno da one traže jednaka primanja ko muškarci 😆, a igraju samo na 2 dobivena seta i još igraju očajno cccc
 
Ja sam davno prestao da aktivno pratim tenis, ženski naročito, ali se potpuno slažem da uopšte nema više nema nekog kontinuiteta/održavanja nekog pristojnog nivoa u nečijoj igri, čast izuzecima naravno. Pa i prošlogodišnja pobednica US Opena je doslovno nestala sa scene, na skoro svakom turniru je letela u drugoj/trećoj rundi, četvrtfinale najveći uspeh. Tu i tamo neko bljesne, uzme par titula i onda flopčina i tako u krug. Možda sam malo i pristrasan, jer mi je taj period gde su JJ i Ana bile baš aktivne prilično drag, ali mislim da se igrao nešto kvalitetniji tenis.
Definitivno se igrao kvalitetniji tenis tako da se slažem sa tobom sto posto. U Eri Justin Henan, Ameli Morezmo, sestre Wiliams, Ana i Jelena, Klajsters, Davenport Šarapova itd itd nije bilo lakih pobeda niti lako osvojjenih grand slamova. Ova sad era već par godina je nenormalna što se tiče grand slamova. Uzima ko kako hoće. Jedina koja je dominirala na kratko je Osaka a posle nje Barti dok je igrala a onda se povukla što je iznenadilo sve i opet bacilo eru unazad. Videćemo ko će od ovih devojaka dominirati u ovoj eri, ali za sad mi je teško da uopšte gledam neki meč i da mi bude zanimljivo.

Mada to isto važi i za muškarce. Bez Noleta, Nadala i Rogera to nije to.

Ma da, sve to traje godinu dana nekih i onda se raspadnu ko govno na kiši, da prostite, jednostavno čisti amaterizam, negledljivo, očajno, možda zvučim bitter, rušile su me na kladionici bezbroj puta, to je razlog 😂, ali realno to je tako, očaj živi, ali bitno da one traže jednaka primanja ko muškarci 😆, a igraju samo na 2 dobivena seta i još igraju očajno cccc
Pa što se kladiš kad ne znaaaaaš? :ROFLMAO: Šalim se :ROFLMAO: Ženski tenis je smrt za normalnog gledaoca a kamoli za onog što se kladi i očekuje da će proći :ROFLMAO:
 
Upravo to što kaže Destry. Kad se povuku Rafa i Novak, i u muškom tenisu će biti slično.
Ima dosta talentovanih igrača, ali nema konstantnosti i ne vidim nijednog igrača mlađe generacije koji je sposoban da osvaja dva, tri velika turnira u nizu. Možda Alkaraz, ali o njemu je još rano govoriti. Samo da ga povrede zaobiđu.
 
Back
Top