Tenis

Alkaraz je jako mlad. Ja više tipujem da će Siner uskoro pomrsiti konce i Medvedevu i Tsitsipasu i ostalima koji su već trebali da imaju velike rezultate ali ipak su omanuli i ne vidim da su oni ta generacija koja će naslediti Noleta Rafu i Roga.
 
Nista od titula. Obe izgubile. :(

Ali zato se mladjani Topo prvi put kvalifikovao na nekom ATP turniru. (y)Mislim da bi on i Hamad Medjedovic mogli da nastave dobar trend nasih tenisera i da u neko skorije vreme (ako ne do kraja, onda sledece godine) se prikljuce trenutno nasim teniserima u TOP 100.
Danas sam se iznenadio kada sam video da je postao Nemac.😮 Bilo mi je malo cudno da je dobio WC na ATP turniru u Hamburgu.

Alcaraz je mali Nadal. Kad sam odgledao prvi njegov mec na ATP turniru prosle godine, videlo se da ce biti dobar. A izgleda da je i mentalno jak, bar je do sada to pokazivao. Za ostale nisam siguran. Medvedev bi mogao da na duze vreme bude br. 1 (da nema Djokovica i Nadala) ali sve zavisi od ove situacije sa Ukrajinom.
 
Isto mislim što se muškog tenisa tiče, kad se povuku Nole i Nadal, a i Federer zvanično, popularnost će znatno da opadne, jeedino od ovih novih da Alkaraz stvarno ostvari ono što se od njega očekuje pa da bude dominantan, mada nije ni teško, kako sada stoje stvari.

Elem, što se ovog famoznog muškog trojca tiče i njihove dominacije, mislim da se ne priča dovoljno o igračima poput Marija (ajde o njemu i nekako), Dimitrova, Vavrinke i kompanije koja je bila sjajna, ali, prosto, nije mogla ništa protiv ove trojice uglavnom. U nekoj drugoj eri bi osvajali mnogo više, tako da, svaka im čast.

A Nole kad okači reket o klin, definitivno ću i ja da o'ladim od tenisa ako se neko naš ne probije i postane konstantan.
 
Isto mislim što se muškog tenisa tiče, kad se povuku Nole i Nadal, a i Federer zvanično, popularnost će znatno da opadne, jeedino od ovih novih da Alkaraz stvarno ostvari ono što se od njega očekuje pa da bude dominantan, mada nije ni teško, kako sada stoje stvari.

Elem, što se ovog famoznog muškog trojca tiče i njihove dominacije, mislim da se ne priča dovoljno o igračima poput Marija (ajde o njemu i nekako), Dimitrova, Vavrinke i kompanije koja je bila sjajna, ali, prosto, nije mogla ništa protiv ove trojice uglavnom. U nekoj drugoj eri bi osvajali mnogo više, tako da, svaka im čast.

A Nole kad okači reket o klin, definitivno ću i ja da o'ladim od tenisa ako se neko naš ne probije i postane konstantan.

Ono što mene boli najviše od svega je što su i Marej i Vavrinka 2 od svoja 3 grend slema uzeli preko Novaka i to u mečevima koje je Novak mogao dobiti. Dobro osim onog RG-a 2015ste jer je tu Vavrinka igrao kao da su Federer i Nadal ušli u njega i dali mu svoje talente. :ROFLMAO:

Ali svakako da su zaslužili sve to. Čilića nemoj zaboraviti jer za razliku od Dimitrova on je makar uzeo US Open a Nišikori je tad igrao finale. Ja sam najviše očekivao od Nišikorija na kraju niko ništa od njih nije uradio i možemo se složiti da su im njih trojica pomrsili račune i zaustavili ih u njihovim uspesima. A Del Potra su zaustavile povrede inače bi on umesto Mareja bio deo top četvorke mada ja se nikad i nisam složio da postoji top 4. Postoji samo top 3.
 
Eto prilike da ih na Laver Cupu vidimo verovatno poslednji put u takvom top 4 izdanju. Andy je u tom društvu mogao da se šunja dok su ga (naročito) britanski mediji i generalno njihova javnost energično gurali, iako je taj raskorak između njega i Novaka uvek bio ogroman. Ubrzo je takvo grupisanje postalo smešno, jer mislim da i dalje ima isti broj GS kao Wawrinka kojeg niko nikada nije tu pripajao (doduše Murray ima više finala, mislim da je AO gubio nekoliko puta baš u finalu).

Meni je Andy prilično gotivan, posebno kako je malo smirio narav, ali nikada neće biti u klasi u kojoj su ova trojica.
 
Eto prilike da ih na Laver Cupu vidimo verovatno poslednji put u takvom top 4 izdanju. Andy je u tom društvu mogao da se šunja dok su ga (naročito) britanski mediji i generalno njihova javnost energično gurali, iako je taj raskorak između njega i Novaka uvek bio ogroman. Ubrzo je takvo grupisanje postalo smešno, jer mislim da i dalje ima isti broj GS kao Wawrinka kojeg niko nikada nije tu pripajao (doduše Murray ima više finala, mislim da je AO gubio nekoliko puta baš u finalu).

Meni je Andy prilično gotivan, posebno kako je malo smirio narav, ali nikada neće biti u klasi u kojoj su ova trojica.

Andy je svu tu popularnost dobio zbog Britanskih medija i publike. Jeste talentovan i nekad kad zasija dobijao je i Rogera i Rafu i Novaka ali to je bilo retko. Marej je izgubio više puta u AO finalima. 2010e od Roga, 2011ste od Novaka, 2012ste u polufinalu u triler meču sa Novakom, 2013ste od Novaka, 2015ste od Novaka i 2016ste od Novaka. Nakon toga nije igrao AO finala. Izgubio je i 2008e US open finale i Wimbledon 2012ste od Rogera. Mislim da je to to što se njega tiče ako se dobro sećam. Vavrinka ima jako dobar bilans u finalima. On je od 4 finala pobedio u 3.Tako da bih rekao da je na svom vrhuncu bio bolji i od Endija i ako nije bio ni blizu da postane prvi igrač sveta. Mnogo će se pričati o velikoj trojci u budućnosti i kako su bar 2 3 generacije tenisera usporili i bukvalno anulirali. I Endi i Wawrinka i Raonić i Čilić i Del Potro i Nišikori i Rodik i Hjuit i Nalbandian i Safin bi imali velike karijere da nije bilo ove trojice u različitim momentima u teniskoj istoriji. Ova trojica su neprevaziđena i dokle god je tenisa i civilizacije, pamtiće se Roger, Nadal i Novak. Uopšte nije bitno ko je GOAT, zadužili su tenis i napravili su od njega jedan od najpopularnijih sportova ikada, a o istom tom sportu pre 20 godina skoro niko nije ni pričao. To mogu da urade samo veliki igrači.
 
Safin je možda i mogao nešto više da uradi pre nego što se Federer zaleteo, doduše tada su još igrali Sampras i Agassi. Nalbandian jeste bio nezgodan, ali uvek bi u nekom pf izvisio. Hewitt je isto mogao mnogo bolje.

Dodao bih i Tsongu u ove što nisu procvetali, jer, osim onog AO kada ga je Novak pobedio i prvi put osvojio, on i nije više imao neke jače razultate, a bio sam ubeđen da će biti prisutniji u vrhu.
 
Ja bih izdvojio samo Del Potra kao neko koje mogao da im pomrsi racune, da nije bilo silnih povreda. Sa onom visinom i pokretljivoscu je mogao da parira u svakom segmentu igre. Bio je dosta dobar sa glavom. Njegova slaba tacka je bio bekhend, kao i raznovrsnost udaraca.

Juce i danas sam gledao, ne ceo mec, Alcaraza i izgubio je u finalu od Musetija. Primetio sam da mu je najslabiji segment, servis. To kada bude uspeo da podigne na veoma visok nivo plus uz ovakve okolnosti koje su sada (Djokovicu i Medvedu smanjen broj turnira, Zverev povredjen, kao i Nadal, ...), ne bih se iznenadio da u neko skorije vreme sedne na tron. Mozda iznenadi na zavrsnom mastersu.
 
Safin je možda i mogao nešto više da uradi pre nego što se Federer zaleteo, doduše tada su još igrali Sampras i Agassi. Nalbandian jeste bio nezgodan, ali uvek bi u nekom pf izvisio. Hewitt je isto mogao mnogo bolje.

Dodao bih i Tsongu u ove što nisu procvetali, jer, osim onog AO kada ga je Novak pobedio i prvi put osvojio, on i nije više imao neke jače razultate, a bio sam ubeđen da će biti prisutniji u vrhu.
Taj isti Tsonga tvrdi da mu je Novak unistio karijeru. Naravno ne na negativan nacin kao nego da je Novak toliko dobar da nikad nije mogao da ga prebrodi i da ga je Novak uvek pobedio u njegovim najvecim mecevima. Primer su AO @2008 i Wimbledon 2011 i mnogi drugi mecevi.
 
Federer najavio odlazak u penziju. Igraće tenis i dalje, ali ne na turu i grend slemovima. Poslednji ATP turnir će mu biti Lejver kup.
 
Ja bih izdvojio samo Del Potra kao neko koje mogao da im pomrsi racune, da nije bilo silnih povreda. Sa onom visinom i pokretljivoscu je mogao da parira u svakom segmentu igre. Bio je dosta dobar sa glavom. Njegova slaba tacka je bio bekhend, kao i raznovrsnost udaraca.

Juce i danas sam gledao, ne ceo mec, Alcaraza i izgubio je u finalu od Musetija. Primetio sam da mu je najslabiji segment, servis. To kada bude uspeo da podigne na veoma visok nivo plus uz ovakve okolnosti koje su sada (Djokovicu i Medvedu smanjen broj turnira, Zverev povredjen, kao i Nadal, ...), ne bih se iznenadio da u neko skorije vreme sedne na tron. Mozda iznenadi na zavrsnom mastersu.
I tako, Alcaraz postao broj 1 osvajanjem US opena.

A juce sam saznao da je Federer odlucio da zavrsi karijeru. Oprostice se nakon Lejver kupa koji treba sad krajem septembra da se igra ( to sto je Milos napisao). Bice u timu Evrope sa Djokovicem, Nadalom (mozda ne bude igrao) i Marejom.
 
Mislim da je Nadal rekao Federeru da se video u Londonu. Kao i Đoković. Oproštaj od predvodnika nekadašnje velike četvorke.

I ako ja nikada nisam smatrao Mareja delom njih trojice ali dobro. Nekako je taj Lejver Kuo sad simboličan 😊
 
Đoković osvojio turnir u Tel Avivu, pobedivši Čilića u finalu sa 2:0 u setovima (6:3, 6:4) 🏆
 
Đoković osvojio i svoju 90. titulu, pobedom nad Cicipasom sa 2:0 (6:3, 6:4) u finalu turnira u Astani. :love:

O10NYoX.jpg


Lepo je videti zastavu Srbije ovako izloženu

NoRT6ig.jpg


KHfRScK.jpg


zHkvqnB.jpg
 
Last edited:
Đoković po 6. put u karijeri osvojio završni turnir. Ovog puta je u finalu u Torinu savladao Kaspera Ruda sa 2:0 (7:5, 6:3). :love:

IkrJXXf.jpg


KqaA6W3.jpg


wFJ4SXi.jpg
 
Last edited:
Mnoge rekorde je danas oborio. Ide na Australian Open 2023. The king is coming home.

Videćemo šta naredna sezona donosi ali nadamo se najboljem. Nek igra dok misli da može i nek se povuče kad bude na vrhu.
 
Nole pobedio Medvedeva i plasirao se u finale turnira u Adelejdu :)

G3JHiM9.jpg
 
Gledao posle duzeg vremena.
Momenat koji je odlucio da zavrsi u dva seta je bilo na brejk loptu Medvedeva (4:3 za Djokovica) i odserviran drugi servis 200 km/h, sto je iznenadilo Medvedeva. A sledeci prvi servis mu bio 176 km/h.
Imao je jedno istegnuce zadnje loze u prvom setu, ali nije teze prirode i bice spreman za sutrasnje finale. Generalno je ovo bio veoma dobar tenis.
 
Nole osvojio 92. titulu u singlu, pobedivši Kordu sa 2:1 u finalu Adelejda 🏆

Najpre je Aboridžin blagoslovio trofeje i oterao negativnu energiju...

l6dY2IN.jpg


a potom je trofej u obliku zmije dodeljen, najpre manji Kordi i veliki Noletu

jll90XF.jpg
 
Last edited:
Back
Top