il Izrael 2023: Noa Kirel - Unicorn

Čmarko ulazi u U NI CORN klub nakon što je hejtovao mesecima:

Big Brother Hello GIF by Identity
 
A šta znam, ne bih je ni otpisao, Eden je fino prošla kod žirija sa običnom pop pjesmom, da ju je publika podržala jače, bila u top 10, a ako i ova bude imala dobru pop pjesmu plus jak nastup, imaće podršku na oba fronta.

Lično nemam očekivanja nikakva, svejedno mi je, ali eto, neko zapažanje
Moje predviđanje
 
Ja sam negde kao Markoni, stigao od hejta do ljubavi. ❤️ Ovo je i više nego zasluženo, jer je jednostavno izdominirala. I to je tako. Možemo diskutovati o kvalitetu pesme do sutra, ali kada se to iznese i predstavi na ovako profesionalan način, onda se ovakav uspeh ne sme osporavati, identično kao kod Eleni i Chanel. Iskreno, meni je praktično njen nastup sinoć bio poslednji, ispratio sam naravno i Slovence, Hrvate i UK, ali mi je ostavila takav utisak da mi se do kraja UK pesme njen nastup provlačio kroz misli. Respect.
 
Ali što je neki ljudi (i stranci i naši) po Tviteru razvlače da je režimska pevačica i cionistkinja jer je služila vojsku, kao da vojni rok u Izraelu nije obavezan i za muškarce i žene i svi sposobni moraju ga služe, i kao da je išla i pucala u ljude po Palestini a ne služila rok maltene civilno u vojnom bendu u kom je pevala lol, isto kao što je i Netta (i verovatno mnogi izraelski muzičari) za koju ne pamtim da se to potezalo uopšte.
 
Mislim ja prvi stalno kažem da jesam fan izraelske kulture a da mrzim njihovu politiku i vojnu agresiju, ali ova potreba poslednjih godina da se za sve ikada svugde reaguje kroz SJW perspektivu, da se po internetima prosipa virtue signaling i pokušava cancelling pojedinaca (a često bez dovoljno informacija o kontekstu i okolnostima) stvarno više smara :rolleyes:
 
Pa na dan finala bilo ono bombardovanje Gaze i do you wanna see her dance Tvit s njenom slikom u uniformi. 💀
 
Pa ako ga je ona lično postavila onda jeste za osudu, ali ako je to deo kampanje koju je gurao njen tim ili javni servis, glupo mi je da se razvlači predstavnik zbog propagande državne mašinerije koju prosto ne može da izbegne i ne pita se.
 
Ako je Noa u vojsci svirala u vojnom bendu, pretpostavljam da je Neta služila kao tenkista.

Nastup je stvarno bio odličan
 
Sve naše pevačice ima da polude sledeće godine da budu ona!!!
 
Dopisujem se sa jednim Izraelcem već duže vremena na instagramu i ja ga baš sinoć pitam da li je pratio proteklu Evroviziju... On mi reče da jeste i to samo zbog Noe a inače takmičenje rijetko prati (navodno nije nikako gledao još od Netine pobjede i kada su bili domaćini godinu dana kasnije), kaže da su svi oko njega mislili da će ona pobijediti pa su se razočarali kada je na kraju završila kao trećeplasirana...
Potom mu ja na to rekao kako je taj rezultat svakako veliki uspjeh, za razliku od moje Srbije koja je skončala u bottom 5 a on mi na to odgovorio u fazonu kako nije ni konstatovao da je Srbija ove godine uopšte i bila u finalu, jadan Luka... :LOL:

Potpuno zaslužen vrh iako mi je pjesma bila i ostala meh ali je ona kao paket bila fenomenalna, nije imala konkurenciju u svom žanru (Alessandra i Bejba, sorry) kao što ni Ćanel nije imala prošle pa su zbog toga imale svu prednost ovog svijeta da izdominiraju a bilo bi zanimljivo vidjeti koja bi bolje prošla da su se srele u istoj godini, meni su pjesme od Furejre i Ćane daleko bolje od ''Jednoroga'' ali ih zato Noa šije kako igra.

Što se tiče naših paketa koji bi se ugledali na Nou - tačno je da zapadnjaci gledaju na djevojke sa Balkana kao jeftinu robu, ali zato taj paket mora biti skup kao ovaj, dakle pjesma na engleskom, moderna produkcija uz eventualno poneki ubačeni etno momenat, ne možemo se pojaviti sa nečim lokalnim poput ''Loco loco'' i očekivati da nas tretiraju kao u slučaju ''Fuega'' jbg, puno više se tu mora uložiti.
 
Back
Top