Pesma za Evroviziju 23: Učesnici i kompozicije

Status
Not open for further replies.
Mogla je i ovu da pošalje. Top je pesma
U Rumbi vokal dolazi do izražaja mnogoooo više nego u toj postavljenoj pesmi, koja ima samo kratka nabrajanja, nema ni ukrasa niti išta..
Ovakva pesma bi kod žirija na ESC dobila skoro pa 0 poena.. Rumba može biti nešto drugo.. :)
 
1. Luke Black
1. Egret
3. Filip Baloš

Pohvale za Dzipsiija, Nađu, Frajle i Savu.
 
Last edited:
Bio Egret u Šarenici, na kom momentu, da vidim uživo jel bilo pevanje, to me baš zanima? :)
 
A jao mene bas brine da posaljemo Zejnu. Msm ona je mnogo simpaticna i divno peva i verujem da moze da iznese nastup i sve, ali ja stvarno ne mogu da zamislim da se njena pesma pusta po radio stanicama u Evropi. Da je 2004 god, da, ali danas :( stvarno se nadam da ce Luke imati top nastup i da ce se to prepoznati i kod naseg zirija i publike, mislim da su mnogo vece sanse sa njim na evroviziji.
 
Pa i ICS se puštala u Italiji samo, a ove prije toga... nijedna vjerovatno. A Lukina nije materijal za radio stanice svakako, tako da ne bi ni njega vrtili. Za radio su ove pjesme koje pjevaju Shy, Ivona, Nađa...
 
  • Like
Reactions: Mrm
Pa i ICS se puštala u Italiji samo, a ove prije toga... nijedna vjerovatno. A Lukina nije materijal za radio stanice svakako, tako da ne bi ni njega vrtili. Za radio su ove pjesme koje pjevaju Shy, Ivona, Nađa...
Nije ni Lukina ali lakse mogu to da zamislim da se pusta bilo gde. Nije ni Shum bila za radio stanice, pa se pustala povremeno na zurkama van Srbije (u Skandinaviji bar).
Ne znam mozda gresim i Zejna se bas dopadne strancima, ali malo mi je previse staromodna
 
Ma kapiram te, da, uvijek postoji bojazan kako će se odreagovati, da li će biti ljudima previše 'čudno', lokalno, staromodno itd.
Ali ne sumnjam u publiku i žiri na PzE jer vjerujem da će se izabrati najbolje od ponuđenog.

Evo i u Španiji se desilo da su favoriti mjesec dana bili Fusa, Agoney i Vicco, Blanca se tu i tamo spominjala ali manje od ovo troje, i na kraju ona sašije nastup uživo i izdominira. Kao Konstra kod nas, a iskreno čini mi se da će opet tako neko iz 'prikrajka' da se probije uživo
 
Sad dok pijem popodnevni čaj s makom mislim da Crni Luka treba da ode. Treba još jednom probati sa šokantnom pričom, a onda se ponovo vraćamo tradiciji jer je red.
 
A jao mene bas brine da posaljemo Zejnu. Msm ona je mnogo simpaticna i divno peva i verujem da moze da iznese nastup i sve, ali ja stvarno ne mogu da zamislim da se njena pesma pusta po radio stanicama u Evropi. Da je 2004 god, da, ali danas :( stvarno se nadam da ce Luke imati top nastup i da ce se to prepoznati i kod naseg zirija i publike, mislim da su mnogo vece sanse sa njim na evroviziji.
Mene nešto drugo brine xD
Prekjuče me je drug pitao kao video sam da se o Luki mnogo priča, poslušao sam samo njegovu pesmu i meni se ovo ništa ne sviđa, ali ako će biti efektivno kao Konstrakta onda neka se šalje on.
Danas sam pustio bratu rekapitulaciju svih pesama, i opet samo Luku rekavši da je jedan od glavnih favorita, rekao mi je da mu se muzika sviđa, ali tekst ne razume ništa, previše razbacano, nema nijednog ,,keči" momenta (biti zdrava) ali opet i on je rekao ako će biti ludo i čudno kao Konstrakta, onda neka ide on.
Za Konstraktu su ljudi glasali jer im se sviđa, jer im je ulazilo u uho, nastup, određeni broj ljudi je i glasao za nju da ne bi otišla Sara/Zorja/Lukas, a neki jer im je evrovizija dno, pa makar sa ICS da ih trolujemo.
Međutim, ICS zauzima 5. mesto. Ljudi su se naložili da smo bitni, jaki i da sada barem bez 10. mesta u finalu da se potencijalni predstavnik ni ne vraća u Srbiju.
Sve zavisi od Lukinog nastupa, ali i on će velike poene dobiti na osnovu ICS, u smislu ono je bilo ludo i čudno i bilo je 5. mesto, sada će i ovo takođe.
A šta ako ne prođe u finalu evrovizije?
Neveni, Sari i Tijani se oprostilo što nisu u finalu, i imaju kakve-takve karijere. Luki mislim da ne bi :/ (pogotovo što bi veliki broj glasao ne zato što im se sviđa, nego zbog velikog mesta u finalu)
 
Ja se uopšte ne bi obazirao na predikcije ko je favorit, ko nije i tako dalje. Govorićemo kad tek vidimo nastupe u polufinalu, ima dobar broj pesama koje nastupom mogu da ožive, a u isto vreme i da se potpuno srozaju.
 
Nešto nisam siguran da bi žiri na PZE-u mogao da bude naklonjen prema Luki. Videli smo prošle godine sa Konstraktom da je to bilo moguće, ona jeste bila nesvakidašnja i sve ostalo, ali nije bila "mračna", dok Lukina pesma to jeste. Očekujem i takav nastup. Plus je Konstrakta bila Oljin favorit posle pf-a, za Luku ne znam baš da li će biti ;)
 
Prošlo je tek par dana od objave pesama, a već krenule priče šta će biti ako pošaljemo Luku, Zejnu, Hurricane, Princa... mislim da je još rano o tome govoriti. Svi oni treba da opravdaju ulogu favorita prvo na PZE.
A kako će na kraju proći na ESC i da li će se dopasti strancima, žiriju, dijaspori... to je teško znati i mislim da se time ne vredi opterećivati.
 
A jao mene bas brine da posaljemo Zejnu. Msm ona je mnogo simpaticna i divno peva i verujem da moze da iznese nastup i sve, ali ja stvarno ne mogu da zamislim da se njena pesma pusta po radio stanicama u Evropi. Da je 2004 god, da, ali danas :( stvarno se nadam da ce Luke imati top nastup i da ce se to prepoznati i kod naseg zirija i publike, mislim da su mnogo vece sanse sa njim na evroviziji.
Nije sve radio friendly.. Moldavija 2022 nije za radio takođe..a opet ima nešto svoje..
Ko garantuje da bi pesma "Samo mi se spava" postala radijski hit?
Opet Rosa Linn je baš radijski hit, a uspeh na ESC li la, i da nije otišla u finale, ne bih se začudio iskreno.. Nije festivalska, imala je radio appeal, ali nešto drugo joj je falilo..


Jooj zašto branim "Rumba" ovoliko, ubiću se.. 🤓🤣
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top