it Italija 2023: Marco Mengoni - Due Vite

Bože, kakve čudne najave. Pa znao je da je pobeda realna opcija, favorit je još od objave i teško mi je da poverujem da mu nije palo na pamet da će pesma morati da se secka, ukoliko pobedi.
 
Bože, kakve čudne najave. Pa znao je da je pobeda realna opcija, favorit je još od objave i teško mi je da poverujem da mu nije palo na pamet da će pesma morati da se secka, ukoliko pobedi.
Meni deluje da se njemu ne ide u Liverpul uopšte, ali kao ajde..
 
Išao je i Enrico 1993.
Jeste naravno, da li je i on menjao pesmu, to se ne sećam? Nije mi među omiljenima..
A 1992 je moja omiljena, velika Mia Martini sa "Rapsodia" ❤️ tad znam da je Luca Barbarossa dobio SR i sva sreća da nije hteo ići, jer je bio pre par godina, tako da je izabrana Mia Martini kao drugoplasirana i sva sreća da je promenila pesmu, jer je "Rapsodia" jedna od najboljih numera na ESC ikad!
Tri godine nakon tog učešća na Evroviziji Mia je preminula u 47. godini života.. :(
 
Bože ne mogu još da se "razboravim" od SR sedmice, samo mi ide u glavi "il prosimo cantante di gara..." 😄

Svi mi koji smo gledli svih 5 večeri SR 2023 festivala:

FoubnS8WIAEiD8r
 
Last edited:
Marco kao Mahmood prošle godine, izmisljq toplu vodu, hoće nece da ide 🤣
Ako mu se ne ide kaže lepo, ima ovih sto bi se otimali 🤣
 
Ma on je definitivno čudan lik. Čak i kad izvodi pesmu na momente se oseti neka odsutnost i isključenost... a opet prenese poentu i emociju na pravi način.
 
Hajde me sad razapnite jer ne svršavam na Mengonija 💀 Gde je Josipa, ne dolazi nam više?
 
Ma kakav Lazza, pogledaj naš prestižni Telegram ni o Marku od jutros, samo (uvređena) Anči!!!

https://www.telegraf.rs/jetset/holi...jena-zbog-mesta-na-kom-je-zavrsila-na-sanremu
Ma to su naravno naši tabloidi. 😁
Inače, stvarno je šteta da dođeš u neke godine, a i dalje umišljaš da si toliko dobra i da je sva pažnja uprta u tebe kao što je to bilo tokom 70-ih, 80-ih i 90-ih godina prošlog veka. Budi bre zadovoljna time što si se pojavila među učesnicima! Jeste Ana Oksa prilično potcenjena plasmanom, ali to nije razlog da od sebe pravi oštrokondžavu babu. 🙁

Inače, krenuli su već sa "seckanjem." Osetim gde je izbačen deo, mada mi i ne zvuči toliko loše..

Koliko primećujem, skraćena je prva strofa i onaj pred kraj raspevaniji deo refrena. Meni uopšte ne zvuči loše i ne vidim razlog da ne bi relativno jednostavno pesma mogla da se skrati, a da ne izgubi svoj identitet, skladnost i emociju.

Jeste naravno, da li je i on menjao pesmu, to se ne sećam? Nije mi među omiljenima..
Da. na Sanremu je pobedio sa pesmom Mistero, a na Evroviziji je pevao Sole d'Europa.
 
  • Like
Reactions: Mrm
Ako je ovo ta skraćena verzija, skroz je ok. Nije se preterano izgubilo na dinamici, ali mislim da ima prostora za još malo dorade, ako se Markoni uopšte odluči da ide.
 
Back
Top