cz Češka Republika 2024: Aiko - Pedestal

Češka Republika
Znaci nista od diskvalifikacije iako je letos izvodila ovu pesmu?
 
Ja ne verujem da je to toliko veliki problem više. Ukoliko se ne varam, i Jamala je izvela 1944 davno pre roka, pa ništa nije bilo. Možda je tokom godina bio još jedan sličan primer.
 
Bilo je još sigurno. Zar nije Danica - A što ne gi dadne isto bila izvođena pre septembra 2018? :D
 
Da nauči da pevanje ne znači urlanje, mislim da bi to trebalo da joj bude glavni prioritet.
 
Ja ne verujem da je to toliko veliki problem više. Ukoliko se ne varam, i Jamala je izvela 1944 davno pre roka, pa ništa nije bilo. Možda je tokom godina bio još jedan sličan primer.
Zar nisu to sa Dzamalom otkrili tek nakon Evrovizije ako se ne varam? Za ovo sada imaju ocigledan dokaz pre takmicenja
 
  • Like
Reactions: Mrm
A dobro na neformalnom nastupu, pritom tipa dva meseca pre septembra što nije strašno
 
U studijskoj verziji mi je skroz ok. Videcemo kakva ce nova verzija biti. Prvenstveno od toga zavisi i kakve su sanse za finale.
 
Песма као песма није тако лоша, као што многи виде. Али како ће то извести на сцени нисам сигуран.
Мислим да ће мало теже до финала, али с обзиром да је број учесника смањен и ако не буде баш толико асова у њиховом пф све је могуће.
Сасвим солидно иако ништа специјално.
 
Zar nisu to sa Dzamalom otkrili tek nakon Evrovizije ako se ne varam? Za ovo sada imaju ocigledan dokaz pre takmicenja
Pre Evrovizije su neki Rusi kačili po druptvenim mrežama taj njen nastup
 
Dobra mi je ova stvar, neloša. (y)
E sad, Česi generalno imaju problem već godinama unazad jer im na izboru odnose pobjede omladinci sa urbanim, trendy i na više nivoa friendly pjesmicama ali isto tako sa upitnim glasovnim mogućnostima (Lake Malawi, We are Domi, Benny Cristo), do sad se svako od njih uspio koliko-toliko ispeglati do Evrovizije i solidno zvučati tako da će i ova djevojka vjerovatno biti bolja u Malmeu nego što joj je bio onaj messy nastup u Pragu.

Koliko će biti primamljiva običnim gledaocima ostaje nam da vidimo, ovako na prvu i nije baš nešto što ''sjedne'' mnogima, ja joj želim puno sreće a prvenstveno da glasovno bude stabilnija ali i sam stage presence mora da isprati ovu grmilicu kako treba.
 
Kod češke numere je jako teško dati objektivan sud, pa nisam siguran odakle da počnem:

- Pre svega, očigledno je da je bilo malverzacije oko glasanja, što i nije bilo teško implementirati jer je sve to bilo iza zatvorenih vrata. Druga stvar, čak i da nije nameštaljka, vrlo je moguće da su Rusi stvarno pogurali ovu Aiko (poreklom je iz Rusije) jer ih ima mali milion, plus dobri su oni hakeri da bi uspeli da forge-uju farm click (guglajte ako vam je ovo nepoznato) glasanje

- Drugo, liçno mislim da bi ona crvenokosa bila bolji predstavnik jer njena pesma gađa celu žensku populaciju koja bi sigurno uzela telefone da glasaju, jer svaka devojka ima neku 'kučku' za protivnika, koliko god da joj je njen dečko veran, a ova pesma baš o tome peva što je nezaobilazna tema kod baš svake devojke

- Treće, Pedestal je ODLIČNA numera, ima jako dobar ritam, rok fazon, vesela je, ume da zainteresuje publiku, nije klasičan rok ali ide ka tome... U svakom slučaju kul je

- Četvrto, eto ima kao i nekog plesa, pevačica i igračice nisu pasivne, privlače pažnju i tako to

- E sad dolazimo do Big Elephant in the room: Izvođenje uživo je toliko bilo loše da ono ne bi bilo pretposlednje ni u polufinalu San Marina recimo. Sa ovakvom izvedbom Aiko nema šta da traži ni u polufinalu ESCa.


Da li će uspeti da ispravi? Nešto nisam siguran, nema ona ni približno snage kao što su imale Eleni Foureri i Channel. Da li može da bude bar pristojno, kao što se Poljakinja popravila prošle godine za ESC? Videćemo, ako to uspe onda može u finale ESCa
 
'Ladno sam od ove likuše imao ovu pesmu na plejlisti dosta pre nego što se i pojavila na NF u Češkoj.


Ovo se desilo i sa onom Britankom prošle godine. Da li to Spotify algoritam sad može da predvidi ko će ići na ESC? :D
 
Back
Top