cz Češka Republika 2024: Aiko - Pedestal

Češka Republika
Deluje mi da neće Češka videti finale, posebno posle slabog plasmana i samo 10.mesta za onakvu pesmu prošle godine, ako sa onim sestrama nisu zavredeli neku veću pažnju, onda tek sa ovim ne mogu ništa uraditi.
 
Do sada nisam uglavnom nikada promašio pobednika u januaru/februaru obično već čujem tu neku pesmu koja miriše na pobedu ili sam vrh, tako i bude, kao što na prvu osetim uvek i ko će propasti, primer Francuska 2022.godine, tu sam glavu na panj stavio da će jezivo proći, uprkos hajpu..

Isto važi i poslednjih godina za Španjolku 2023. pa našeg Luku itd definitivno to ne može proći na evrovziji, a i ako prodje to se desi jednom u 100 godina..
 
Broj poena i pozicija(koja je mogla biti i 13. jer je dobila slicno poena kao i ostale pesme do 15.mesta) jeste slab plasman, sa takvom istom pesmom bi Švedska ili pobedila ili bila top 3, ali pošto je to neka za Evrovziju malai nebitna Češka, onda ostala neprimećena, jedina pesma koja mi se ikada dopala iz Češke i jedina pesma u takvom stilu i fazonu koja mi se dopala je slabo prošla.

To je kao da Rusi posalju Bilana i kažu super smo prošli bili smo na visokom 10.mestu, ili kao kada bismo mi za Bojanu rekli super prosla dobila 50 poena i bila 10.mesto a pobednik dobio 300 i nesto poena više od nje..
 
Ne lupetaj ulazak u top 10 je odlican uspeh i super plasman. Bojani stoji da je zavrsila u top 10.To je bitno, koga briga za poene.
 
Ako je vama super da Češka sa ONAKVOM PESMOM, dobije 129 poena i bude 10.mesto sa svega 3 poena vise od Let 3 koji je zavrsio 13.mesto a da pobednik i drugoplasirani dobiju po 400 poena više od sestara, onda ok..

Nerealno je da toliko više dobije poena Kaarija, ispada da je tolika razlika u kvalitetu pevanja, pesme i nastupa, a zapravo uopšte nije.

Bojana nije imala vrhunsku pesmu, ali kazem i Ceska prosle godine i Bojana 2015.godine su zavrsile na 10.mesto spletom SREĆNIH okolnosti, jer su većina zemalja dobile bedne poene, kao na dečijoj evrovziji što je Srbija na primer poslednji put završila 13.mesto, a imala fazon 3-4 poena ,manje od zemlje koja bila 9. i 10.mesto, to je srećna ili nesrećna okolnost, slabi su to poeni..
 
Smaraš, i prekini da namećeš svoje mišljenje kao jedino ispravno. Ako je neko završio visoko ili nisko nema tu šta da bude "nerealno" samo zato što nije u skladu sa tvojim subjektivnim mišljenjem.

Niko ne pamti poene, kad se osvrnemo na prošle godine niko neće reći "e ona je imala 50 poena" svi će reći "bila je u top 10".
 
meni za sada deluje da ce muciti za finale, ali daleko od toga da je jasna situacija u ovoj fazi..
 
Nije bio top plasman, zato što je Češka imala bolju pesmu od skoro svih pesama koje su ispred nje.

Najpotcenjenija pesma u istoriji Evrovzije i to je tako...
 
10.mesto Češke pesme prošle godine je kao da je Željko 2012.godine završio na 10.mestu čak i niže, ali eto to je mala Češka koja i da je poslala Betovenovu simfoniju prošle godine bi mlako prošla sa u proseku po 50 poena od publike i žirija, a Loreen apsolutno koju god pesmu sa svog nekog albuma da je poslala bi lepo prošla, jer će žiri logično biti oduševljen njenom pesmom, žiri obožava Švedsku makar poslali na evrovziju i dedu koji igra 3 minuta sa 2 krpe na glavi i mekeće..
 
10. mesto je bilo sasvim realno za Češku prošle godine i to je bilo samo na konto dobre pesme i kojoj se u ovo vreme prošle godine pričalo kako je potencijalni pobednik. Nastup su uspele maksimalno da doteraju i prilagode nešto slabijim vokalnim sposobnostima, pa je na kraju izgledao kohezivno, mada i dalje nije bio sjajan.

Sveukupno, potpuno zaslužen top 10 ako mene pitate i to je svakako fenomenalan uspeh za bilo koju državu.
 
Šta vam je bre ljudi, šta ste poludeli odjednom :p
 
Reći da je 10. mesto na ESC-u slab plasman zbog osvojenog broja poena je zaista (tragi)komično, a još gore da je pesma koja je isto to mesto osvojila-potcenjena. Zaista se ovde svašta može pročitati. Na kraju krajeva, plasman je taj koji se posmatra u konačnici.

Svakako, rekao bih da ove godine taj plasman mogu samo da sanjaju.
 
Back
Top