es Španija 2023: Blanca Paloma - Eaea

Poslušao sam odmah 3 pesme, naravno Blanca Paloma među njima.. Auuu totalno deugojačije nego lani, ali kakav zvuk Andaluzije.. 🔥😍
Podseća me na legendarnu pesmu Španije iz 1983 u izvedbi Remedios Amaya - "¿Quién Maneja Mi Barca?" 🥰
A ima i da zaliči na Conan Osiris.. 👍🙌
 
Gledam sad ovu platformu Španske televizije gde su objavljene pesme za BF i razmišljam zašto tako isto ne bi RTS napravio specijalan odeljak za Beoviziju i Evroviziju generalno gde bi obavljao razne propratne sadržaje sa učesnicima, kasnije sa predstavnikom Srbije na Evroviziji. Recimo one videe što su pravili prošle godine i što su stavljali na youtube kanal su samo zatrpavali prostor, to sve mogu na toj nekoj platformi. Takođe, i ceo kvalitet festivala izgleda mnogo bolje i ozbiljnije od trenutnog koji se samo promoviše preko youtube videa u rezoluciji 360p.

Recimo na RTS planeti bi tako nešto bilo super.
 
Poslušao sam sve pesme, dosta treša, i to onako baš jeftinog, čini mi se da su kompozicije lani bilie kvalitetnije.. Ali nekako mi je ovako trash, edgy, camp ovo celokupno i simpatično, čak je i produkcija mahom slaba, ali sve je nakako "edgy" , u bilo kom žanru da je..i par ODLIČNIH numera na prvu koje se baš izdvajaju (neću stavljati ocene ovaj put na osnovu studijskih verzija) :

1. Alice Wonder - "Quisiera" - Auuuuu, ovo je vrhunski.. Mislio sam da će Blanca Paloma biti najjača, ali ovo je.. 😱😱 Kakva boja, kako se razvija kompozicija, onaj beat pred kraj, podseća sveukupno malo na Aram MP3 sa Eurosonga za Jermeniju, ako ovo bude dobro uživo, ovo može da bude jakoooo opasno..

2. Blanca Paloma - "Eaea" - sve sam rekao već.. 😍

3. Sharonne - "Aire" - previše svega ima ovde, pravi drag queen act iz južne Evrope, sa onim karnevalskim beat-om, previše visina, tačno onaj camp osećaj, totalno edgy, neukusno, a tako privlačno, na momente i prenaduvana eurodance kompozicija, guilty pleasure..

4. Megara - "Arcadia" - i ovo je edgy, ali u rok žanru, ako je dobar vokal ovo može biti jako prijemčivo, rok na španskom nije baš uobičajen za Eurosong.. :)

5. Karmento - "Quiero y duelo" - opet nešto na nekoj suludoj granici, taman pomisliš da je kvalitetno i sa pravim etno muzičkim motivima i elementima, kojih i ima deftinitivno, ali onda vidiš trashy stajling, ovu frizuru zamrznutu u 2000-itim, čuješ tekst.. Svakako zanimljivo..

6. Fusa Nocta - "Mi familia" - ovo je broj 5 ali NA KUB.. 😁🤣 Ovde se trash čak i ne sakriva, a opet čujem kastanjeta WTF.. ❤️

7. Famous - "La lola" - dopada mi se jednostavnost, isto neki old fashioned vibe i elementi navijačkih pesama..

8. Vicco - "Nochentera" - edgy u nekom girl pop fazonu..


Ostalo sve je uglavnom toliko nekvalitetno i trashy, da boli, jeftino, videćemo, biće zabavno videti nastupe ovde.. Slika izvođača Rakky Ripper definitivno OBEĆAVA! 😎🥳
 
Ono što mi na temelju isječaka obećava i čemu ću posvetiti više pažnje su:

Jose Otero - Inviernos en marte
Rakky Ripper - Traccion (ovo je ko ona Luna Ki s prošlog Benidorma, al’ vozi)
Famous - La lola
Blanca Paloma - Eaea
Megara - Arcadia

S druge strane, najgore od svih mi zvuči pjesma koju vidim da mnogi u startu favoriziraju: Agoney - Quiero arder, koja je besramna, lošija kopija ionako loše izraelske pjesme s ovogodišnjeg ESC-a 🤢
 
Posle onakvih pesama prošle godine, ovo nije ni srednja žalost.
Jedino Megara, ali i to jedva.
 
Meni Agoney i Megara najbolji. No, za Eurosong će biti vjerojatno odabrana Blanca Paloma. Ima još nekoliko dobrih pjesama.
Zanimljiv Benidorm.
 
Preslušao sve jednom, Fusa Nocta mi najbolji utisak ostavila, Jose isto dobar, Aritz kul za slušati ovako, zarazna pjesma a možda nastupom pokida. Blanca dobra ali možda sam očekivao i moćnije nešto, valja poslušati opet i vidjeti nastup koji sprema.
 
Bas slab izbor, steta.
Najvise mi se dopada Megara - Arcadia
Agoney bi imao potencijala da pesma nije prenatrpana, drop je bas dobar i podseca me na Siren Song.
Famous razocarao, ocekivao sam ga sa nekom jakom baladom, kao npr ona sto je Anhel slao na FSC.
 
A zašto imam utisak da će izabrati Megara – Arcadia ili jedan od dva muška trojca....

Ima svega zaista , mislim da ovde nismo mogli čuti pobedničku pesmu ali zavisno od nastupa sa dve pesme bi eventualno mogli dobaciti top 10.
 
Ja ne verujem da se nikome ne dopada Alice Wonder? :eek:
Meni je ok ...ima nešto jako specifično u toj pesmi. U svakom slučaju intersantna. Kako bi to zvučalo uživo, ne znam .
No, sumnjam da im je ona i peti kandidat a kamoli da pobedi.
 
Meni nije loše izdanje, a pošto Španci umeju da naprave show, verujem da će mi nešto dodatno ojačati u lajv varijanti.

Ovako na prvu, definitivno mi se sviđaju Blanca Paloma, José Otero, Sharonne (previše mi visoko zvuči, ne znam kako će ispasti uživo).
Ok su mi i Vicco, Megara, Rakky Ripper.
 
Omiljena mi je Yo Quisiera,pa zatim Eaaaa,pa onda Quiero Arder!To su tri moje omiljene.
 
  • Love
Reactions: Mrm
Pretpostavljam da fanovi hajpuju ovu Blancu Palomu? Malo me boli glava od te pjesme i osjećam se nervozno. Zvuči kao Conan Osiris meets Francuska 2022. meets Tanquernešto. Ne znam kako će zvučati i izgledati uživo, ali ovako mi zvuči kao propast.

Ova Agoney pjesma bi čak i imala potencijala da je izvodi žena, ali ovako bojim se da teško.
 
  • Wow
Reactions: Mrm
Daj Bože da ESC fanovi hajpuju nešto kao ta pesma, ali meni to ne deluje baš najverovatnije, realno... 🤪😃
 
A zašto imam utisak da će izabrati Megara – Arcadia ili jedan od dva muška trojca....

Ima svega zaista , mislim da ovde nismo mogli čuti pobedničku pesmu ali zavisno od nastupa sa dve pesme bi eventualno mogli dobaciti top 10.
Ma kakav top 10. Da budu srećni ako ne ližu patos tabele i puna kapa.
 
Konačno poslušah pesme i moram reći da uopšte nisam razočaran. Nije mi na nivou prošlog BF, ali svakako je opet odličan izbor.

Izdvojio bih (U nekom nasumičnom redosledu, nisam još napravio top):

Fusa Nocta - Mi Familia - Ovo mi se jako sviđa i ceo taj španski vajb. Dosta upečatljivo, sa dobrim nastupom bio bi dobar paket za ESC.

Josè Otero - Inviernos En Marte - Ovo mi je kao neki Blas tb samo bolje.

Sofía Martín - Tuki - Mega zaraza, posle prvog slušanja možda i moj pobednik.

Aritz Arén - Flamenco - Bangerčina, očekujem odličan nastup.

E'Femme - Uff! - Takođe Bangerčina i skroz zvuči kao neka kpop pesma, ima taj Blackpink vajb.

Rakky Ripper - Trración - Joj podseća me na prošlogodišnju Lunu Ki koja nažalost nije učestvovala na kraju, bila je moj pobednik pre nego što se povukla. Sviđa mi se.

Blanca Paloma - Eaea - Blanca nije razočarala, voleo sam njenu prošlogodišnju pesmu mislim da ovu volim još više. Bravo.

Ima još nekoliko pesama koje su mi se svidele, ali su mi se ove više istakle i bio bih zadovoljan sa bilo kojom stvarno. Na prvo slušanje me je najviše kupila Sofía Martín.
 
Last edited:
Izvrtio sam danas ove pjesme i ušlo mi ih je u uho dosta, izdvojio bih ovih 10:

10. Alice Wonder - skroz pristojno i slušljivo, uživo će sigurno dobar utisak ostaviti

9. Famous - kul stvar da učestvuje na izboru i posluša se, ali ne bih ovo na ESC

8. Alfred - baš lijepa pjesma, slušaću je, ali nije baš konkurentna ovde, a ne bi bila ni u Lpoolu vjerovatno

7. Siderland - dobro mi je ovo, dobra energija i pozitiva

6. Blanca - ima potencijala, na momente odlična, na momente pretrpana tako da je zato na ovoj poziciji, ali možda se ispegla utisak vremenom

5. E'Femme - Little Mix i KPop, meni je ovo dobro baš i ako imaju energiju koja će da isprati pjesmu uživo, biće opasne

4. Aritz - Havana u na na... definitivno ću slušati ovo i kasnije, a ovo je jedna od onih pjesama koju baš moraš sjajno da preneseš na scenu i TV da bi funkcionisala jer je više radijska, aj da vidimo šta će biti

3. Jose - e ovo mi je baš sjelo, kao obična balada ali ima nešto baš moćno, uživo vjerujem da će biti odličan ali teško da će da pobijedi

2. Vicco - isto kao za Aritza, lagan a prijatan zvuk a istovremeno preteška pjesma za prenijeti na scenu a da ne bude jednolično, nadam se da će uspjeti da se uskladi nekako, odlična stvar

1. Fusa Nocta - ovo mi trenutno nema konkurenciju i ako otpjeva i uradi sve kako treba, od pjevanja do pokreta do nekog elementa poput pletenja kose između 3 generacije kao u spotu - uzima lagano i u Liverpolu može odlično da prođe
 
Očekivao bi od države veličine Španije da ima jači izbor.

No, slažem se sa gosn Majstom u komentaru iznad da je Fusa Nocta rešenje. Ima tu još par simpa pesama, poput one od Siderlanda, Megare, Agoney / a, Blance, E'Femme

Takođe, meni ova od Alfreda bolja od one iz 2018. jedno sto puta.
 
Back
Top