es Španija 2023: Blanca Paloma - Eaea

Vjerovatno najbolji i kompletniji nastup u tom žanru otkad ja pratim
pa-ne.gif


Da se razumemo Ćana je od 105 objasnila u 103 segmenata, ali moglo je pevanje za koju nijansu bolje. Cak ne mislim na tacnost u pevanju - prosto da je samo bila glasnija. Bukv moram gledati pf nastup jer je nadjacava publika glasnocom u finalu


Ovo je 105 / 105 po meni:


itd DA NE NABRAJAM SAD
 
Nisam primetio da je publika nadjačava? Uostalom nabrojeni nastupi nemaju upola toliko tešku i kompleksnu koreografiju kao Chanel.
Ne hejtujem po Cani, samo to je neko moje misljenje.gif. Danasnji nastupi su jedva 60 / 105, a nekmol' vise
 
Svi ti nabrojani nastupi su bomba, nema se šta zamjeriti, ali mislim da je Ćana imala zahtjevnije pokrete i više se kretala dok je pjevala u poređenju sa ostalim/skoro svim ženama iznad.

A meni su svi nastupi iz Torina tihi, zbog toga ni ne gledam skoro nijedan nastup još od maja, uključujući i Konstru više jer mi je pretiho i nekako 'neizolovan' glas, nego kao da se čuje i sve okolo
 
Meni je solidan izbor, u smislu da nisam baš ničim preoduševljen za sada, ali mi je dosta toga solidno ili pristojno.
I dosta toga mi je tu negde, ali ovako na prvu za sad:

1. Fusa Nocta (super je, samo me zanima prvo šta će s autotjunom za lajv posle prošlodišnje frke sa Lunom Ki oko toga, ovo može bitno drugačije da zvuči uživo u zavisnosti od toga)
2. Megara
3. Blanca Paloma
4. Rakky Ripper (ova se još više bazira na autotjunu, ali se slažem sa Markom, ovo mi je samo u fazonu PRŽI, pobedit neće svakako, pa kao šta god)
5. Agoney
6. Alice Wonder
7. Karmento
8. José Otero
9. Sharonne
10. Aritz Aren
 
Pa dobro, jeste Chanel imala najkompleksniju koreografiju, i bila je maestralna, to niko ne spori. Ali je takođe nastupala u godinu kada je mogla da ima nasnimljene bek vokale koji je prate kroz celu pesmu i pokrivaju kad god je škripalo pevački. Najmanje je morala da misli na pevanje, mogla je da ima na sceni profi igrače umesto bek vokala... sve je to olakšavajuća okolnost. Tako da je ja uopšte ne bih poredio sa izvođačima pre nje.
 
Poslušala sam danas deo pesama, mogu reći da je malo toga uopšte ostavilo bilo kakav utisak na mene.
 
Poslušah po 20 sekunde svake pesme a samo dve pesme su mi se odmah, na prvu što bi rekli, izdvojile kao konkurentne za pobedu tako da cu ih naravno i cele poslušati 😁
1. Agoney - kidaaaa, volim kad odmah osetim taj pobednički vajb.
2. José Otero- odličan je
Ostale cu možda poslušati ovih dana ili tek na njihovom NF.
Sad odoh cele da ih poslušam. 😎
 
Koliko mi se prosli Benidorm Fest dopao, ovaj nikako.

Jedina pesma koja kod mene moze da ima ocenu 5 (odlican) je José Otero - Inviernos en Marte. Ima sanse da to uzivo potvrdi.
Sanse za odlicnu ocenu imaju Agoney - Quiero arder i E'Femme - Uff!

Blanca Paloma me je razocarala. Nakon one pesmetine (moj favorit) sad ovo.
A i Famous me je razocarao.

Jedno je sigurno. Spanija ce mi tesko biti u TOP 15, ko god da bude.
 
Meni je izdanje skroz dobro, jedno 7 pjesama mi je završilo na On Repeat listi na Spotifyju, od toga prva 3 mjesta na listi Mi Familia, Flamenco, Nochentera, peta Inviernos en Marte.

Mada ja generalno špansku/grčku muziku volim (no sh Sherlock) tako da se meni lako svidi skoro sve odatle 😂
 
Meni ovde baš ništa nije skroz kupilo. Prosečan izbor pesama, mislim da se Španci vraćaju na desnu stranu tabele.

Izdvojio bih možda Jose Otera, Megaru, i Blancu, mada mi i kod njih nešto fali. Megara bi možda bila dobar izbor zbog žanrovske promene pravca.
Najgora mi je ova reinkarnacija ovogodišnjeg Izraelca, odnosno Agoney. Vidim da se mnogi prže na tu pesmu, iskreno se nadam da neće on pobediti. U globalu, volim Špance na ESC-u, biće mi zaista žao da ih stavim u bottom 3.
 
Najgora mi je ova reinkarnacija ovogodišnjeg Izraelca, odnosno Agoney. Vidim da se mnogi prže na tu pesmu, iskreno se nadam da neće on pobediti.

Ja stvarno nekad po ukusu pomislim da smo nas dvoje ista osoba 😂 iiiisti komentar na AgonIJu 🤮
 
Marko, moglo bi se tako reći. :p I ja sam par puta isto pomislio. :)
 
Navijam za "Arcadia"-u ali nešto imam utisak da će lajv da flopne. Agoney će vrv biti favorit publike, ali mnogoooo mnogo ispederisano za moj ukus. Hvala.
 
Meni je iskreno sasvim dobar izbor pesama 😅 Retko se dešava da mi se dopadne nekoliko pesama sa nečijeg nacionalnog finala, a ovdavde mi se bar 5-6 pesama dovoljno dopalo da sam ih sopstvenom voljom pustio i slušao.

Uzdržaću se od detaljnijeg komentarisanja dok ne vidim nastupe, jer imam utisak da će dosta pesama i favorita da spektakularno podlupi uživo 😬
 
Izvođači su podijeljeni u polufinala:

Prvo polufinale:
  • Agoney - Quiero arder
  • Alice Wonder - Yo quisiera
  • Aritz Arén - Flamenco
  • Fusa Nocta - Mi familia
  • Megara - Arcadia
  • Meler - No nos moverán
  • Sharonne - Aire
  • Sofía Martín - Tuki
  • Twin Melody - Sayonara
Drugo polufinale:
  • Alfred Garcia - Desde que tú estás
  • Blanca Paloma - Eaea
  • E'FEMME - Uff!
  • Famous - La Lola
  • José Otero - Inviernos en Marte
  • Karmento - Quiero y duelo
  • Rakky Ripper - Tracción
  • Siderland - Que esclati tot
  • Vicco - Nochentera

Dosta jače mi djeluje prvo polufinale (ne za moj ukus, doduše), uzevši u obzir da prolaze, koliko sam shvatio, samo 4 pjesme, baš će biti gužva. Inače, Desde que tú estás mi je sve bolja, baš baš lijepa balada, tako da mi je uz Rakky Ripper i Otera to neki top 3.
Kad slušam pjesme, nekako mi naj escfriendly vibe ostavlja Flamenco, imam osjećaj da bi to baš dobro moglo proći, dok su tipa Agoney i Megara potencijalni flop. Ne znam kakve šanse Aritz ima i ima li ih uopće, ali ne bih se bunio da to ode na ESC.
 
Meni je lično drugo pf jače i šteta što samo 4 prolaze odatle, jer mi je bukvalno samo Famousova onako, ok ali ništa posebno, a ostale sve mi baš dobre ili odlične.

Špancima je trenutno Vicco favorit koliko se da primijetiti, najslušanija/viralnija je i čak ju je i Casillas podijelio na društvene mreže neki dan, tako da je bar generalna publika trenutno uz nju. Meni je njena pjesma odlična, samo ne znam kako će se prenijeti na scenu i TV pošto mi je više radijska i za Spoti nego za nastup, ali vidjećemo. Pored nje, Fusa se i dalje drži kao konkurent za pobjedu mada su mnogi nesigurni u uživo izvođenje.

Što se Aritza tiče, njegovu najviše slušam i isto najviše mogu da zamislim na ESCeni, a iako nije ni na vidiku favorita tamo (kao ni Ćana svojevremeno), i on je, kao i Ćana, profi plesač i najavljuje bomba nastup i koreografiju tako da ga je ne bih isključio iz igre uopšte i mislim da bi mogao dobro da prođe ako ode.
 
Meni je lično drugo pf jače i šteta što samo 4 prolaze odatle, jer mi je bukvalno samo Famousova onako, ok ali ništa posebno, a ostale sve mi baš dobre ili odlične.

Špancima je trenutno Vicco favorit koliko se da primijetiti, najslušanija/viralnija je i čak ju je i Casillas podijelio na društvene mreže neki dan, tako da je bar generalna publika trenutno uz nju. Meni je njena pjesma odlična, samo ne znam kako će se prenijeti na scenu i TV pošto mi je više radijska i za Spoti nego za nastup, ali vidjećemo. Pored nje, Fusa se i dalje drži kao konkurent za pobjedu mada su mnogi nesigurni u uživo izvođenje.

Što se Aritza tiče, njegovu najviše slušam i isto najviše mogu da zamislim na ESCeni, a iako nije ni na vidiku favorita tamo (kao ni Ćana svojevremeno), i on je, kao i Ćana, profi plesač i najavljuje bomba nastup i koreografiju tako da ga je ne bih isključio iz igre uopšte i mislim da bi mogao dobro da prođe ako ode.
Kakve su Agonijeve sanse? Nesto vidim da je malo stao hajp oko njega
 
Jeste, nekako se smanjila priča o njemu, mada mislim da su više njegovi fanovi podigli taj hajp ali su se vremenom izdvojile druge pjesme, a iz nekog razloga se isto slabo priča o Blanki, bar koliko vidim po statistikama koje objavljuju neki tviteraši. Ona će da oduva uživo, isto mogu da je zamislim kao pobjednicu, ali sam očekivao da bude među glavnim favoritima za pobjedu sve vrijeme, a ne potencijalni dark horse.
 
Back
Top