es Španija 2023: Blanca Paloma - Eaea

Au 👀

Vajb koji dobijam je veštica koja priziva duhove svojih predaka kako bi bacila kletvu i osvetila se nekom ko ju je povredio.
 
Dopalo mi se sledeće na prvo slušanje:
Quiero Arder
La Lola
UFF!
Arcadia 🌟
No Nos Moverán
Inviernos en Marte
Desde Que Tú Estás
Sayonara 🌟

Ali i sve ostalo je slušljivo, tako da se ne propušta BF ove godine.
 
Alice Wonder - "Yo quisiera" i dalje najbolja NF pesma sezone 2023. za mane, a odmah sledi iz Hrvatska - Hana Mašić - "Nesreća"... :)

@Tinte

Poslušaj opet Blanca Paloma - "Eaea" onako pažljivo sa filigranskim momentima, mislim da nije na prvo, meni je prelepa...

Sad sam stigao iz Španije, iz Andaluzije, "Eaea" me najviše podseća na Andaluziju. :)
Gledao sam da li ću čuti negde na radio stanici ili bilo gde usput neku pesmu sa BF 2023, ali nisam... Ali sam zato čuo dva puta Rosa Linn - "Snap" plus jednom u Mađarskoj, neuništiva je.. 😄😁
 
Last edited:
Agoney, Fusa Nocta, Megara imaju odlične pesme.
Prvo polufinale mi deluje dosta jače od drugog.
 
RTVE je na zahtev španskog portala maldita.es dostavio rezultate žiriranja prijava za Benidorm 2023, tj. rang listu po bodovima svih koji su prošli.

https://maldita.es/malditodato/2023...tos-benidorm-fest-puntuaciones-clasificacion/

Za moj ukus Vicco i Fusa Nocta su baš nisko rangirali, pesme su super, naročito Nochentera. Sharonne bi izletela da su ostavili isti broj pesama kao prošle godine (tj. bila bi prva zamena).
 
Blanca Paloma - "Eaea" uživo! Savršenstvo, bolje je čak uživo nego studijska verzija za ovu pesmu konkretno!

 
Blanka je pokidala i pojela ove vokale. Devojka doslovno peva u nekom podrumu i zvuči ovako. Impresivno.
 
  • Love
Reactions: Mrm

Sistem bodovanja ove godine, fanovi u Španiji nezadovoljni jer iako je 50-50, maksimalan broj koji publika daje je 80 a maksimalan od žirija može biti 96 + žiri odlučuje ako bude izjednačeno, pa se već spominje bojkot teleglasanja jer svakako opet može da pobijedi neko i sa svega 3% a izgubi neko sa 70% glasova. Mislim, na kraju Chanel jeste iskidala i dobru su odluku donijeli, ali niko to nije mogao da garantuje tad.

Priča se da su Aritz i Agoney miljenici RTVE, pogotovo što se ovaj drugi pojavljuje tamo često u poslednje vrijeme. Aritz bi bio dobar izbor, Agoneyeva pjesma je everything everywhere all at once i mislim da bi vratio Španiju u bottom 5.

Članovi žirija:


Naravno da ni ovim nisu zadovoljni ljudi. Živio RTS-ov petočlani žiri muzičkih profesionalaca 😄
 

Sistem bodovanja ove godine, fanovi u Španiji nezadovoljni jer iako je 50-50, maksimalan broj koji publika daje je 80 a maksimalan od žirija može biti 96 + žiri odlučuje ako bude izjednačeno, pa se već spominje bojkot teleglasanja jer svakako opet može da pobijedi neko i sa svega 3% a izgubi neko sa 70% glasova. Mislim, na kraju Chanel jeste iskidala i dobru su odluku donijeli, ali niko to nije mogao da garantuje tad.

Priča se da su Aritz i Agoney miljenici RTVE, pogotovo što se ovaj drugi pojavljuje tamo često u poslednje vrijeme. Aritz bi bio dobar izbor, Agoneyeva pjesma je everything everywhere all at once i mislim da bi vratio Španiju u bottom 5.

Članovi žirija:


Naravno da ni ovim nisu zadovoljni ljudi. Živio RTS-ov petočlani žiri muzičkih profesionalaca 😄

Mene brine ceo ovaj post, ne znam odakle da pocnem 🤣
 
*Compuesto por ocho profesionales*

Profesionales: *William Lee Adams*

basketball wives GIF by VH1
 
Sta ce nacionalne televizije kad Bjorkman jednog dana umre, kako li ce dalje bez njegovog mudrog vodjstva :cry:
 
Uplašio sam se da će proći NF sezona bez Tali Eshkoli u nekom žiriju, ali dobro je, tu je. #SideshowBob

Aritz je sigurno miljenik RTVE, barem tog žirija koji je birao pesme za selekciju, skoro svi su bili sa javnog servisa i dobio je ubedljivo najviše poena (za moj ukus pomalo čudna odluka imajući u vidu kakvih sve pesama ima).
 
Ma nisam gledao ni mislio na film, nego sam se fokusirao na naziv, sve svuda i odjednom i to u 3 minute 😂
 
Blanca Paloma - "Eaea" uživo! Savršenstvo, bolje je čak uživo nego studijska verzija za ovu pesmu konkretno!

Ja volim njen vokal, volim proslogodisnju pesmu (favorit mi bila), ali ova pesma mi je kofuzna, nema mi melodije, aranzman mi se ne svidja i kao da se raspevava.
Ona ce mi svakako vokalno biti odlicna, a pesma ne.
 
Овде ми се за сада издваја једино Мегара
 
Back
Top