es Španija 2023: Blanca Paloma - Eaea

Uzas. Dobro.
Poslednji najbolji vokal u finalu evrovzije koji je pobedio je bila recimo Loreen..pre toga Marija,a pree toga.........hmm....
Svakako neće Španija biti u vrhu samo zato što neko ume da peva,već taj ko izvodi tu pesmu mora privući ljude da glasaju mora biti harizmatičan,imati dobru i lepu i za uši prijatnu boju glasa,mora imati dobru i zanimljivu pesmu,dobar nastup,imati pokrete na sceni koje će svi upamtiti..

Au ovom slučaju imate samo puko nasilno ispevavanje tonova,koje se čini previše glasno..
Etno muzika treba da bude lepa i fina muzika,milozvučna za uši,da ljudi u tome uživaju a ne da stišaju do kraja tv i hvataju se za glavu i dobiju epileptični napad i imaju migrenu cele te noći zbog pesme koje su čuli..

Čuo sam za pastirski rok(Bijelo dugme),medjutim nisam znao da postoji i pastirski etno(Blanka Paloma),meni ova pesma Španije više liči na neko dovikivanje i vikanje dvojice čobana koji čuvaju ovde od jednog do drugog kraja brda,bukvalno kao da je neko ko je udaljen makar kilometar sa jednog brda zove svog "zemljaka" iz drugog dela i onda ga dozivaa: "Eaaaaeeaaa eeeeeaaeej"

Kao ljudi koji žive na planini.
 
Nisi u pravu ali imas pravo na misljenje, tako da ono.
Ne postoji znak jednakosti izmedju tvoje percepcije kako muzika treba da izgleda i stvarnog kvaliteta necega. Postoje elementi koji se ocenjuju kad se nesto ocenjuje sa strucne strane i ne svode se na to da treba da bude milozvucno i podseca na zubor proplanka na misticnoj planini.

Meni su usi krvarile na Aminatinu pesmu i vokal pa nikad sebi nisam dozvolio da ubedjujem druge ljude da je pesma nekvalitetno sranje sa straobalnim vokalom.
 
Nisi u pravu ali imas pravo na misljenje, tako da ono.
Ne postoji znak jednakosti izmedju tvoje percepcije kako muzika treba da izgleda i stvarnog kvaliteta necega. Postoje elementi koji se ocenjuju kad se nesto ocenjuje sa strucne strane i ne svode se na to da treba da bude milozvucno i podseca na zubor proplanka na misticnoj planini.

Meni su usi krvarile na Aminatinu pesmu i vokal pa nikad sebi nisam dozvolio da ubedjujem druge ljude da je pesma nekvalitetno sranje sa straobalnim vokalom.
Kvalitet se odmah vidi i prepozna,opet ponavljam ne znači ako neko peva etno muziku da je to sigurno umetnost i nešto dobro,kao što ne znači da ako neko peva neku narodnu ili folk pesmu da je to 100% nužno loše.

Moguće je i da je pesma dobra bez obzira što mi ne slušamo tu vrstu muzike,medjutim ovde to nije slučaj.
 
Nisi u pravu ali imas pravo na misljenje, tako da ono.
Ne postoji znak jednakosti izmedju tvoje percepcije kako muzika treba da izgleda i stvarnog kvaliteta necega. Postoje elementi koji se ocenjuju kad se nesto ocenjuje sa strucne strane i ne svode se na to da treba da bude milozvucno i podseca na zubor proplanka na misticnoj planini.

Meni su usi krvarile na Aminatinu pesmu i vokal pa nikad sebi nisam dozvolio da ubedjujem druge ljude da je pesma nekvalitetno sranje sa straobalnim vokalom.
Slazem se, treba ostati realan bez obzira na licni ukus i dozivljaj pesme. Blanca je pretalentovani izvodjac, onaj genijalan nastup, flamenko motivi, ja joj verujem skroz :love:
 
Nisi u pravu ali imas pravo na misljenje, tako da ono.
Ne postoji znak jednakosti izmedju tvoje percepcije kako muzika treba da izgleda i stvarnog kvaliteta necega. Postoje elementi koji se ocenjuju kad se nesto ocenjuje sa strucne strane i ne svode se na to da treba da bude milozvucno i podseca na zubor proplanka na misticnoj planini.

Meni su usi krvarile na Aminatinu pesmu i vokal pa nikad sebi nisam dozvolio da ubedjujem druge ljude da je pesma nekvalitetno sranje sa straobalnim vokalom.
Uzgred kako znate da nisam u pravu?
To je isto subjektivno nekome reći da nije u pravu,jer to je vas subjektivni stav da ja nisam u pravu i da kao ja dozivljavam muziku ovako,ili onako,a zapravo se trudim da gledam na stvari realno.

Uši nam služe da čujemo muziku,dakle muzika se na prvom mestu SLUŠA,i odmah se na prvu ili eventualno na drugu-treću vidi da li nešto imam muzičku vrednost ili ne.

Dakle,ne slušam džez muziku,ali to je jedan od nakvalitetnijih žanrova muzičkih u istoriji muzike i logično je da ako je neko "stručni žiri",dakle STRUČNI i ako sedne u stolicu i ima zadatak da oceni kvalitet same numere,plus vokal nastup itd,da je nelogično ukoliko neka numera ima kvalitet da joj da 0 poena,jer njega smara džez,ali isto tako ne možeš ni Trkulji dati nula poena primera radi za pesmu "Nebo" jer to slusas a dati recimo Blizancima-Mammo dzambo Srbijano,jer iz avionaa se vidi da je ovo sprdnja od pesme,najgori kič i čund i neukus,sa neprijatnim vokalima uživo i Slobodanova pesma je u svakom slučaju bolja pesma od te,to i gluv čuje...
 
medjutim ovde to nije slučaj

OK, verovacemo tebi a ne muzickim ekspertima koji su ovu pesmu kompozicijski i vokalno oznacili kao maestralnu upotrebu etno elemenata.

Imam vise nego dovoljno muzickog obrazovanja a citam sta pises i koje paralele povlacis i na koji nacin diskutujes o pesmama i sve se svodi na licno (ne)svidjanje. Gasi muzicke akademije, kvalitet se moze intuitivno proceniti i svako je u svom svetu vrhovni autoritet da odredi sta je to. Neozbiljan si.
 
Covjek je konstruktivno objasnio problem iz kojeg se vidi njegova konstrukcija misljenja
 
  • Haha
Reactions: Mrm
OK, verovacemo tebi a ne muzickim ekspertima koji su ovu pesmu kompozicijski i vokalno oznacili kao maestralnu upotrebu etno elemenata.

Imam vise nego dovoljno muzickog obrazovanja a citam sta pises i koje paralele povlacis i na koji nacin diskutujes o pesmama i sve se svodi na licno (ne)svidjanje. Gasi muzicke akademije, kvalitet se moze intuitivno proceniti i svako je u svom svetu vrhovni autoritet da odredi sta je to. Neozbiljan si.
Nebitno kakav imas muzicki ukus,govorim ono sto je realno.
Pesma nema nikakvu melodiju,nigde melodije,teksta,bilo cega sto bi nekoga privuklo da se odusevi time i da glasa za to,bukvalno to niti je pesma,niti umetnost vec krvarenje usiju,to je silovanje za usi i mozak,ali bukvalno...

Dzabe nekome vokal,ukoliko ga traći na gluposti i Danica Krstic ume izvanredno pevati vrhunski voka,paa??

Na šta je protracila svoj vokal i sta je pevala na evrovziji,zna li neko da mi prevede prvih minut te pesme "Nova deca" šta i o čemu peva Danica Krstić...

Jedina sreća Danice je što ima prijatniji vokal,ima zvonav glas za nečiji ukus previse kao Blanka,ali prijatniji i milozvucniji..

Muzika je nesto lepo i prijatno sto ljude treba ili oduseviti zabaviti,rastuziti dakle treba izazvati bilo kakvu emociju kod ljudi,a ovo jedinu emociju moze izazvati da pustis tu pesmu do daske,kada životinje iz tvog dvorišta realno krenu da beže pa da pustiš ovo i umesto da ljudi viknu da puste Blanku i da se vrate u štalu kada čuju to od straha,mada i za životinje nije dobro puštati,jer jadne životinje će dobiti nervni slom od samog početka te pesme,ono je strašno koliko je grozno,definitivno u svom životu grozniju i neprijatniju pesmu nisam čuo nikada,ono je jezivoo..
 
Nisam pitao vas nego njega. KONSTRUKTIVNI zakljucak molim o bjezanju zivotinja iz susjedovog staglja kad se pusti neka muzika?!!
 
Bukvalno umesto da ljudi imaju strašilo za ptice,efikasnije možda i jeftinije,bez šale..
Zamislite ovu pesmu kada pojačate do daske na nekom zvučniku onom najvećem,mislim da na 2km ne bi bilo nijedne štetočine na vidiku...
 
Izvinite sto sam uletela, cu izadjem kao krava iz stale.
 
Back
Top