es Španija 2023: Blanca Paloma - Eaea

Pa ovo je snimak gdje pjeva direkt u mikrofon novinarkin, sigurno neće tako zvučati u Liverpulu, eno iznad snimak iz TA gdje sabija djevojka.

Odličan je novi aranžman, ne bih da predviđam previše da ne ispadam nerealan jer mi je #1, ali stvarno mislim da može u top 5. I nadam se da hoće
 
Da se podsetimo:



Ova pesma mi je savršena, ali bio im je potreban rezultat, po to su otišli i dobili ga. Nadam se da će Blanka ponoviti rezultat Španije od prošle godine. Vidim je kao jedinu koja koliko-toliko može na crtu Lorin i Kaaaaaaaariji.
 
Da se podsetimo:



Ova pesma mi je savršena, ali bio im je potreban rezultat, po to su otišli i dobili ga. Nadam se da će Blanka ponoviti rezultat Španije od prošle godine. Vidim je kao jedinu koja koliko-toliko može na crtu Lorin i Kaaaaaaaariji.
Eee ovo već ima neku melodiju, nije baš samo puko ispevavanje tonova i dranje eeaaaaa eaaa, ovo već liči na pesmu.
Ovo da su poslali, bi već bilo dobro i ok, ovo već svakako jeste muzika, posebno u odnosu na onu užasnu i iritantnu odvratnu narodnjačku pesmu, ovo je osveženje isto je depresivna neko bi rekao umrtvljena, ali ovde već ima melodije jasne, dok ova pesma od ove godine je Bogu plakati za daće pesma bukvalno, babe narikače sa groblja.
Ovo je već nešto
 
Meni je i SdA odlična, ali EaEa mi je jača i ubjedljivija za samo takmičenje. Aj po top 3 Blanka
Nebitno šta je bolje za takmičenje, već koja pesma je "muzikalnija" i melodičnija...
Pesma Maye Sar "Korake ti znam" je jedno 12345677 puta kvalitetnija stvar od većine pesama 2012.godine, pa je prošla kako je prošla.
Nama je to prihvatljivo i mi to slusamo u nasoj zemlji, kapiram taj fazon, razumemo jezik.
To što Španci, Srbi, Moldavci vole recimo pesmu Španije i pronalaze se u tom fazonu, jer je fazon sličan onome što se sluša u datim državama, ne znači da će ostalih 90% glasača i naroda da odlepi za Španijom, jer to se ne sluša na Islandu, Danskoj, Norveškoj...
 
Ubeđen sam da će Španci proći odlično ove godine, prvenstveno iz razloga što je ovo nešto najautentičnije što su ikada slali na ESC. Blanka takođe savršeno peva, prenosi emociju i suštinu same pesme, tako da nimalo ne sumnjam da će uspeti da dopre i do glasova publike, za žiri već ne sumnjam ni najmanje. Nisam siguran da li može da ponovi prošlogodišnji uspeh Chanel, ali kompletan paket zaslužuje minimum top 5.
 
Ubeđen sam da će Španci proći odlično ove godine, prvenstveno iz razloga što je ovo nešto najautentičnije što su ikada slali na ESC. Blanka takođe savršeno peva, prenosi emociju i suštinu same pesme, tako da nimalo ne sumnjam da će uspeti da dopre i do glasova publike, za žiri već ne sumnjam ni najmanje. Nisam siguran da li može da ponovi prošlogodišnji uspeh Chanel, ali kompletan paket zaslužuje minimum top 5.
Portugalci su takodje kao i mnogi fanovi Eurosonga bili ubedjeni kako ce 2019.godine sjajno prosli, zato sto je to nesto najautentičnije što su oni ikada poslali, pa je prošlo kako je prošlo...
Autentičnost ne znači da je nešto dobro, nije sve što je drugačije i dobro.
 
Portugalci su takodje kao i mnogi fanovi Eurosonga bili ubedjeni kako ce 2019.godine sjajno prosli, zato sto je to nesto najautentičnije što su oni ikada poslali, pa je prošlo kako je prošlo...
Autentičnost ne znači da je nešto dobro, nije sve što je drugačije i dobro.
A nije ni sve što ne prođe loše, DALEKO od toga... Portugal 2019 je meni izvrstan, rezultat uopšte ne govori sve...
 
Naježim se svaki put kad čujem ovu ženu kako peva. Ne može niko da joj priđe vokalno ove godine. Mnogo bih voleo još jedan top 10 plasman za Španiju ove godine, ali se brinem kako će žiri i publika primiti ovu pesmu.
 
A za šta će žiri da glasa ako ne za ovo i Loreen @Regulus?
Žiri je potpuno nepredvidiv. Neretko im se potpuno razlikuje glasanje od polufinala do finala, a kamoli od godine do godine.

Mislim da će ove godine visoko kod žirija da se nađu Švedska, Španija, Francuska, Finska, Izrael, Norveška i ako prođu u finale Švajcarska, Holandija i Belgija. Možda i Litvanija/ Jermenija/ Italija.

Ne bi me čudilo da neko potpuno random pobedi kao 2018. ili 2019. (iako mislim da je Austrija sasvim zasluženo pobedila kod žirija 2018).
 
Piše u opštoj temi.
 
Piše u opštoj temi.
Hvala.
Rekao bih da je po broju izvodjaca, ali i po imenima ovo zapravo ubedljivo najbolji i najzanimljiviji koncert ove godine, bukvalno svi naši izvodjaci, ali i favoriti su tu, samo Jermenije nema od favorita, prvi put cemo cuti na koncertima i Loreen i Austriju i Finsku
konacno..
 
  • Like
Reactions: Mrm
Hvala.
Rekao bih da je po broju izvodjaca, ali i po imenima ovo zapravo ubedljivo najbolji i najzanimljiviji koncert ove godine, bukvalno svi naši izvodjaci, ali i favoriti su tu, samo Jermenije nema od favorita, prvi put cemo cuti na koncertima i Loreen i Austriju i Finsku
konacno..
Jel i 🇦🇱 tu?
 
Back
Top