ch Švajcarska 2024: Nemo - The Code

To stoji, ali stoji i činjenica da se pažnja privlači i tom non-binary pričom i diskutabilnim odevnim kombinacijama. I to je svakako legitimno, ali pesma nije baš u prvom planu.
Ne slažem se. Gledao sam dosta reakcija ljudi na slepo (koji nisu ni znali da je non-binary) kojima je pažnju privukla pesma. Diskurs se uglavnom svodi na to da je pesma originalna, ne na to da je non-binary. I Oli iz Velike Britanije i Bambi iz Irske su non-binary, pa niko ne govori o njima kao favoritima. Pesma je apsolutno u prvom planu.
 
Pa ista stvar kao i sa Koncitom. Pesma i glas otisli totalno u drugi plan nazalost , dok su njegov izgled i oblacenje samo komentarisali. Jedan od najvise napljuvanih pobednika, a onda je usledelo i pljuvanje ESCa.
 
Nije svaka kritika legitimna, treba posmatrati i ko kritikuje 😌

Končita uveliko važi za jednog od najikoničnijih i najprepoznatljivijih pobednika ikad na Evroviziji.
 
Ne slazem se ovo za Končitu, imala je dobar vokal i pre svega zaista dobru pesmu.

Najviše dislajkova ja mislim i najveća disproporcija ne samo u istoriji evrovizije nego i inače youtube je za nastup sa evrovizije Netta- "Toy", to je makar u tom trenutku bila najomraženija i najviše hejtovana pesma pobednik evrovizije, a posle toga odmah logično Ukrajina 2022.godine(više po komentarima hejt, nego po dislajkovima), kontam da i dan danas kada bismo mogli videti koliko ko ima dislajkova i lajkova taj odnos, da je uzivo nastup Nette iz 2018.godine najvise dislajkovan u odnosu na broj lajkova.
 
Meni ovo ušlo u glavu posle nastupa u Madridu.

marija-kulic-zadruga.gif


Zabranite mi da komentarišem pre maja jer se meni toliko sve istumba i promeni mi se vajb haos 😂
 
Ne slazem se ovo za Končitu, imala je dobar vokal i pre svega zaista dobru pesmu.

Najviše dislajkova ja mislim i najveća disproporcija ne samo u istoriji evrovizije nego i inače youtube je za nastup sa evrovizije Netta- "Toy", to je makar u tom trenutku bila najomraženija i najviše hejtovana pesma pobednik evrovizije, a posle toga odmah logično Ukrajina 2022.godine(više po komentarima hejt, nego po dislajkovima), kontam da i dan danas kada bismo mogli videti koliko ko ima dislajkova i lajkova taj odnos, da je uzivo nastup Nette iz 2018.godine najvise dislajkovan u odnosu na broj lajkova.
Najviše dislajkova ima Lorin, čak 56%. Nakon nje Neta sa 55%, pa Kaluš sa 36%.

IMG_6661.jpeg
IMG_6662.jpeg
 
Nisi razmeo, nisam mislio tacno u procenat ,mada je i ovo 1% razlika(a ne pratim i ne znam za dslajkove vec nekoliko godina koliko ko ima a 2018.godine sam znao i pratio bas posle pobede Nete) mislio sam da je Neta u disproporciji rekorder ,dakle razlike u glasovima zapravo like i dislike je kod nje najveća i to kao što vidimo ubedljivo najveća..
 
Ja moram da priznam da sam jedna od onih kojima pesma nije bas skroz legla. Nekako kad sam je prvi out cula i cula ovu kombinaciju drum n bass ritma sa pop pesmom, to mi je zvucalo bas outdated, tipa welcome to 2012.

Ne mislim da je losa pesma, i ako bude dobar stage itekako ima velike sanse za pobedu u ovoj konkurenciji.

A sto se haljinica tice, neka svako nosi ono sto im se svidja ofc, ako ja kao zensko mogu pantalone, moze i Nemo suknju 🤷🏼‍♀️ Samo se nadam da ce naci neke lepse haljine za Malmö, ove do sada mi nisu bile lepe 😅
 
Ma mislim da generalno ljudima ovde ne smeta ako je suknja kao suknja nego to što odjeća često izgleda kao da bi ju nosile djevojčice do 8 godina
 
To se slazem, bas deluju nekako detinjasto. I da se zensko pojavilo u takvim haljinama, isto bi delovalo infantilno i cringe. Al dobro, razliciti stilovi I guess 😅
 
Nemam problem sa onim šta on nosi.
Ali pesma mi nikako nije sela. Vokano svaka čast, ali neki pokušaj nečeg da bude nešto originalan, neka umetnost, svetska produkcija sa temom koja je već bila a pritom nije sad nešto ni vau odrađena.
Ukoliko izuzmem 2x pobedu Ukrajine, a ukoliko pobedi Švajcarska, def najgori pobednici zajedno sa Estonijom, Letonijom i Azerbejdžanom od 2000-ih. A godina je stvarno odlična 😭
 
Moram da primetim da mi je pomalo cudan ovaj njegov nagli skok na kladionicama, gledajuci putanju. Niti je postao viralan, niti se pricalo nesto o njemu (u poredjenju sa Holandijom npr) a eno ga vec negde mu je kvota ispod 3, sto je rekord ove godine. Nije mu taj nastup bio bas toliko dobar i revolucionaran da ga izdigne za celih 14 % u svega nekoliko dana, vise smo videli da je dobar vokalno i toliko.
I ne bih otpisao uopste opciju da uplacuju na sebe.
 
Pa nešto sumnjam iskreno. Ne deluje kao da ima agresivnu kampanju za sada i od početka je u samom vrhu bukvalno svuda (aplikacija, Reddit, Discord, itd). Vokali su bila najveća nepoznanica i dokazao je da peva ne dobro, nego izvanredno. Meni ovo deluje kao organski i očekivan rast na kladionicama. Originalnije pesme koje su pritom i kvalitetne se uvek izdvoje kao favoriti na Evroviziji.
 
Pa nešto sumnjam iskreno. Ne deluje kao da ima agresivnu kampanju za sada i od početka je u samom vrhu bukvalno svuda (aplikacija, Reddit, Discord, itd). Vokali su bila najveća nepoznanica i dokazao je da peva ne dobro, nego izvanredno. Meni ovo deluje kao organski i očekivan rast na kladionicama. Originalnije pesme koje su pritom i kvalitetne se uvek izdvoje kao favoriti na Evroviziji.
Ne bi mi bilo cudno da se odmah visoko pozicionirao, ovakvi nagli skokovi se nikad nisu belezili pre proba.
 
Moram da primetim da mi je pomalo cudan ovaj njegov nagli skok na kladionicama, gledajuci putanju. Niti je postao viralan, niti se pricalo nesto o njemu (u poredjenju sa Holandijom npr) a eno ga vec negde mu je kvota ispod 3, sto je rekord ove godine. Nije mu taj nastup bio bas toliko dobar i revolucionaran da ga izdigne za celih 14 % u svega nekoliko dana, vise smo videli da je dobar vokalno i toliko.
I ne bih otpisao uopste opciju da uplacuju na sebe.
Nije postao viralan, ali na Spotify ima skok u strimovima. Pre skoka na kladionicama dnevno oko 45k strimova, a sada već oko 95k strimova svakog dana
 
Back
Top