223. FSC - Welcome back!

Zanimljivo da je i Aleksandrinu i Antonijinu pesmu radio gospod bog lično - Lazar Cvetkoski.
 
Preslušao i 1. i 2. polufinale. Veoma raznovrsni izbori, dopada mi se dosta pjesama, dosta onih pjesama za koje sam mislio da bi mogle biti, nisu tu. Do preslušavanja znao sam 2 pjesme.
Odlučio sam da postavim neki svoj prvi utisak u vidu ocjena. Naravno, neki segmenti će se vjerovatno mijenjati, jer je ovo utisak na prvo slušanje, ali dosta toga je već određeno kako i jeste prema ovoj tablici. Sretno svima! :D

 
Da ne budem pogresno shvacen ja Konstraktinu pesmu jos nisam ni cuo (sad cu poceti sa slusanjem svog pfa) i od zavisnosti koliko mi se svidi nije iskljuceno da joj i licno dam 12, samo se malo sprdamo na Leov racun.

Komentari za moju pesmu su losi ali ocekivano, vise sam poslao nesto za svoju dusu nego sto sam ocekivao da se mnogima svidi (al ne antonia i aleksandra, zapravo i te pesme nisam jos cuo :D )
I ja isto malo na tvoj 🤣

Znam ja da sam ti drag i da bismo van foruma bili bff 🤩😁
 
Ne moras da editujes nista, samo sam rekao ovako generalno. Komentarisanje pesama daje draz ovom takmicenju i zanimljivo je videti sta neko drugi misli o tvom predlogu. Naravno, ko ima vremena da lepo iskuca i sroci.

Samo kazem, treba imati neku meru. Skoro nas je 40 na ovom izdanju, jasno je da ne mozemo svi voleti iste stvari ali mozemo postovati tudje ukuse. U redu je reci da nam nesto ne svidja ali pisati tipa "sranje" i slicno.........nema potrebe za time.

S*it uglavnom ima negativnu konotaciju a sve sto ima negativnu konotaciju ili moze da se shvati "ovako ili onako" bi trebalo izbegavati da se ne bi shvatilo pogresno.


Prilikom ocenjivanja ili komentarisanja neke pesme, ocekuje se bar malo kreativnosti, a ne tek onako da se prokomentarise. Zato i napisah „kakve ocene”, tako nesto jos ovde nije bilo 😅
 
I kod Novinara je odlicno :D Novinar ima odlican ukus sto se mene tice tako da godi. Ne desava se cesto ali za sada 100%-tno pozitivni komentari.

Verujem da je Novinar vec i izvalio koja je konkretno pesma u pitanju cim je video izvodjaca i pesmu :ROFLMAO:......prelako je pogoditi svakako kad se zna moj ukus :D A videcemo jesam li ja na dobrom tragu za njega, sumnjam na 3 pesme i sve 3 su mi dobre :D


Prilikom ocenjivanja ili komentarisanja neke pesme, ocekuje se bar malo kreativnosti, a ne tek onako da se prokomentarise. Zato i napisah „kakve ocene”, tako nesto jos ovde nije bilo 😅

Sto se tice kreativnosti, to je na onome ko komentarise. Neko ostavlja samo ocene, neko pise komentare, neko i jedno i drugo.......sto se mene tice sve je ok.
 
I ja mislim da svakako ne shvatamo lično ničiji komentar, ocenu a ni konačne glasove, ne uđem li u finale brišem profil i odlazim s foruma, ne uđem li u top 15 više nikad ne učestvujem u FSC, ipak je ovo samo igra i lepa zabava i ne moramo je kvariti, nismo deca da se uvredimo zbog komentara i plasmana naravno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Kao, jao samo da budem Jermenija i uđem u finale na prvom nastupu, da ne budem Češka ili Slovačka još gore koja se nikad nije plasirala, i izmaglim.. 😂
 
Meni je najlakse sa te strane - ako ne udjem u finale, slede banovi 👹

...


Elem, salu na stranu, kako je Milan rekao, komentar je bio sugestija, nije bio kritika, a mi koji smo ovde preko 10 godina znamo sta se sve desavalo i kako ni iz cega moze da nastane problem. Neretko se desavalo i da organizatorima presedne organizacija zbog (naizgled) gluposti.

I ranije je bilo slicnih situacija, desavalo se povremeno u nekim situacijama da se ode predaleko sa komentarima. I desavalo se vec da se neki ljudi uvrede. Ne kazu oni to javno ali nama privatno, da. A sad imamo dosta novih ljudi, imamo i povratnike, sve je bilo besprekorno do sada, pa neka tako bude i nadalje.
 
Ja sam za jednu pjesmu htio napisati da je odrončić, ali sam odlučio biti fin i korektan. Tamo negdje iduće godine kad se novajlije naviknu onda možemo raspaliti i reći popu pop, a bobu bob 🙏🙏
 
Ja sam za jednu pjesmu htio napisati da je odrončić, ali sam odlučio biti fin i korektan. Tamo negdje iduće godine kad se novajlije naviknu onda možemo raspaliti i reći popu pop, a bobu bob 🙏🙏
Kako znaš čije su pesme?! 😂
 
Ja se sećam da se ovde pisalo da su pesme splačine, pa se sad pitam otkad smo to kao kulturni i fini. A ja slatka sam i finaa
 
A sta je bilo sa anketama sa ocenjivanjem pesama? Hoce li toga opet biti?
 
Pa pisalo se i da su parastosi, pa šta je tu je... tek smo počeli sezonu, pustite novajlije da se priviknu, a onda krećemo po starom. :D:ROFLMAO:
Ali da je bilo drame oko svega i svačega, jeste... i to za neke minorne i nebitne stvari.
 
A sta je bilo sa anketama sa ocenjivanjem pesama? Hoce li toga opet biti?
Palo mi je to na pamet, ali 'ajmo polako, jedno po jedno. Da ne zbunjujemo nove ljude i da ih ne opterećujemo.
 
Pisalo se, pisale su se i gore stvari.....nemam nameru da se ponavljam iznova i iznova. Znam dobro sta sam napisao i zasto sam napisao.

Ja licno ne pamtim da sam ikad reagovao na necije komentare iako se desavalo da dobijamo prituzbe na PP . Da smo reagovali (bilo ko od nas), onda bi "gusili slobodu govora". Sada je dakle bila iskljucivo sugestija da se bar donekle vodi racuna (niko pritom nije zabranio da se pisu negativni komentari ako postoji potreba za time) kako bi se predupredilo da ne dodje potencijalno do problema i opet nije dobro.


Mozda ne znate ali bilo je predloga i da kompletno ukinemo komentarisanje jednom prilikom. Delimicno doduse i zbog nekih drugih razloga, ali uglavnom, to sto neko javno ne kaze da mu nesto smeta, ne znaci da se ne zali van foruma.


I takodje, jos jednu stvar da dodam i vise necu da se vracam na ovu temu jer stvarno se razvuklo previse bez potrebe - ja licno ucestvujem na jos jednom slicnom takmicenju ali sa forumasima iz razlicitih zemalja sirom sveta. Uglavnom tamo se takvi, cak i mnogo blazi komentari momentalno sankcionisu od strane moderatora. Tamo nikad ne bi prosli takvi komentari jer se generalno smatra da se time nipodostavaju posiljaoci pesama i moderacija to ne dozvoljava a mi ovde smo dozvolili maksimalnu slobodu svima, bukvalno nikoga nismo nikad sankcionisali za takve stvari, ali je odjednom ispao problem ako se skrene paznja i to dobronamerno da ne mora odmah na prvom izdanju na novom forumu da se "udari u meso".


Uglavnom, dakle, znam zasto sam to rekao i stavljam tacku. Sto se ovog dela tice vise necu odgovarati.
 
Meni je drago da se FSC vratio i da posle dužeg vremena preslušavamo pesme, rangiramo ih, glasamo, posebno što čitamo komentare, kakvi god oni bili! :D
Ja sam za potpuno slobodu, a ako će neko biti vulgaran i dati neumesan komentar na neku pesmu, to neka ostane njegova mrlja i pokazatelj ponašanja, ali mislim da je uvek dobro potruditi se da makar ako nam se nešto ne svidi to na duhoviti način onako "oduvamo". ;) Meni ne smetaju negativni komentari na sopstvenu pesmu dok god mi se ista sviđa. Mogu nekada da me razočaraju ako sam od nekoga očekivao da mu se dopadne, ali to je sve. Mnogo češće me nasmeju i budu mi zabavni. Nikako ne treba shvatati lično, jer su to ipak samo pesme koje izvode neki ljudi koji žive drugačijim životima, u nekom potpuno drugom svetu, daleko od svih nas, a ovde je samo zabava u pitanju i stvar nečije percercije i ukusa. ;)
Storm mi je, recimo, bio zabavan sa svojim postom i možda sam čak u jednom komentaru prepoznao svoju pesmu (ko zna), a da to nije bio "mora da se nagradi". :D
Ja mislim da ću negde sutra uveče objaviti svoje komentare, jer već sam ih većinu iskuckao, a posle ovakvog posta, ne očekujte da ćete biti oduševeljeni njima! 😄
 
Back
Top