224. FSC - Nemoj biti Leo #2

Naletela mi Rigoberta na plejlisti, kakva numera!
 
Kod Stoleta: "Na mracilo se, navuklo se oblaka, a kise nema, mada je u najavi. A nivo Dunava je u konstantnom laganom padu."

Jos uvek cekam da reka nadodje do kriticnog nivoa. :D
 
Ovo sam ja dok citam komentare, ocene i semafore strucnjaka:

ea8da9e04c59d24a6ecd449225c5d268.jpg
 
Glasalo je 9/36. Ostalo je još 3 dana za glasanje, tako da ne morate da žurite. Ali ne morate baš ni svi da čekate poslednjih 24 časa. :ROFLMAO:
 
Bebi glasal.
Top 3 mi je fenomenalan, ostalo može da prođe. Nema mnogo negativnih osećanja prema pesmama, ne stižem od života da prokomentarišem.
Komentari na moj predlog je dotako sam dno života. Što mi je super u odnosu na prošli FSC, sad bi bilo dobro da prođem u finale bez ijednog dobrog komentara. o_O
 
Evo stižu i moji komentari. Ovo su komentari sveži u smislu slušam pesme i pišem komentare tako da očekujte da će neke pesme biti možda ocrnjene ali to ne znači da možda neću promeniti mišljenje do kraja FSC-a jer mi se već dešavalo tako da na prvo slušanje mi se možda nešto ne dopadne a posle već uđe u glavu i ne izlazi!

Krećemo sa prvim polufinalom!

I POLUFINALE

1. Katarína Knechtová - Bezpečné priepasti - Jako lepa pesma. Imam poseban odnos sa slovačkim jezikom tako da mi i to prija haha. Mogla bi da bude malo kraća, ne jer mi smeta što je 4 ipo minuta već što se oseti da nema potrebe da bude toliko dugačka. Neki deo se može skratiti negde je moglo biti više dinamike ali sve u svemu odlično! 10/10
2. Mariya Kehayova - Greshnitsa - Nije sad da mi stvara nervozu ili nešto slično, prosto nije moj stil. Ovo bih mogao da slušam kad sedim i jedem u nekoj kafani možda. Tada bih izdržao. Ali ovako, nije nešto što bih slušao i nije nešto što ću opet sebi pustiti osim ako nema baš neke potrebe za tim. 1/10
3. Vincent Malin - KO & OK - Ovo mi se baš sviđa. Od melodije do njegovog glasa do jezika. Prija mi i ovo je nešto ću ostaviti na spotify plej listi. Odlična stvar! 10/10
4. Bastards on parade - Quen teña viño - Hahahaha. Meni je ovo simpatično i smešno. Nisam očekivao ovakav zvuk definitivno! Za originalnost dobija 10 za melodiju dobija 9 za glas dobijaju neku solidnu 7icu, tako da sve u svemu jedna solidna 8ica koja ima pretenziju da što je više budem slušao postane 9 ili 10. Za sada - 8/10
5. Uudo Sepp - Lendame Koos - Fenomenalna stvar i potpuno moj stil. Lik rastura kako peva a pesma ti prosto ulazi u uši. Volim kad mi nešto legne ovako na prvo slušanje. To znači da se neće skidati sa plej liste bar duže vreme! 10/10
6. EVA Rida - Bychara - Na spotify-u ima samo remix, na youtebu zvuči nekako drugačije svakako. Ne mogu da verujem da mi se ovo sviđa ali eto na prvo slušanje mi se sviđa. Mislim da ima taj zvuk neki koji mi prija i ona ima jako lep glas koji je užasno underrated čini mi se. Ono što je ova žena uradila sa glasom u ovoj pesmi je zaista magija. Bar meni tako deluje. Izdvaja se od drugih pesama u polufinalu i mislim da će zbog toga dobro proći na ovom fscu. 9/10
7. Sofia Karlsson - Dalarna från ovan - Definitivno slušati preko slušalica. Efekat je drugačiji nego kad se sluša bez njih. Sviđa mi se njen glas i prosto cela pesma liči na jednu priču i bez obzira što ne razumem jezik, mogu da primim emociju koja se oseti u pesmi i melodiji. Prelepo. 10/10
8. Lillasyster - Krossat glas - Izdvaja se od ostalih pesmi u ovom polufinalu. Podseća me na detinjstvo i vreme kada sam aktivno slušao ovakav tip muzike. Sviđa mi se dinamika u pesmi i njegov glas pristaje ovakvom stilu muzike. Jako dobro. 9/10
9. Tautumeitas - Spodrē manu augumiņu - Može da prođe. Ima momenata koji mi se baš sviđaju u pesmi. Dosta originalno! 8/10
10. Deloraine - Ostara - Ako je prethodna pesma originalna ova je baš baš originalna. Jako lepo! Za sad omiljena pesma u ovom polufinalu! 10/10
11. Younghearted - Nukkumaan - Fenomenalno! Kao da se nalazim u jednoj bajci i samo čekam svoj srećan kraj. 10/10
12. Petra - Sunt bine - Dobar početak ali se izgubim negde u sredini. Osrednja mi je ova pesma. 6/10
13. Tommy Fredvang & Rita Eriksen - Stå i ro - Uklapaju mi se njihovi glasovi skroz i ovo je nešto što meni generalno uvek prija da slušam. Jako lepo! 10/10
14. Iasonas Mandilas - Apithano - Ne sviđa mi se. Ne leži mi ovo baš. 3/10
15. Fernanda Brandao & Taan Newjan - Gigolo - Ama baš ništa mi se ne sviđa ovde. Čak mi je greshnitsa bolja pesma od ove. 1/10
16. Kanizsa Csillagai - Foku Drákuluj - Ovo je tip pesme koji će mi se možda svideti što je više budem slušao ali nisam siguran. Nije mi se dojmilo. Ali i na prošlom izdanju sam jednu pesmu ocrnio pa mi se posle jako svidela. 3/10
17. Elin Fflur - Hiraeth sy'n gwmni i mi - Ovo je baš onako. Dovoljno da kažem da mi ne spada u kategoriju pesmi koje mi se izdvajaju. Mlako mi je ovo previše i ako ima momenata gde pomislim da će mi se dopasti ali nešto mi fali ovde. 5/10
18. DzhaYammi - Podushka - Nije mi prijalo ovo za zatvaranje ovog polufinala. I ako se izdvaja u ovom polufinalu kao brža pesma i drugačija opet mi se ne sviđai nije mi legla uopšte. Kao i uvek ostavljam prostora da će mi se dopasti što je više budem slušao. Za sada baš loše. 2/10

Prvo polufinale bih opisao ovako - prva polovina je dobra ali pri kraju dolaze lošije pesme bar po mom ukusu. Sve u svemu mislim da ovde u ovom pfu ima za svakoga po nešto.
 
Idemo sad na drugo polufinale. Ne znam da li će mi biti bolje od prvog ali videćemo!

II POLUFINALE

1. Nonzwakazi - Phakama Mbokodo - Jezik mi jako prija. Zanimljiiv mi je i prijatan za slušanje. Ona ima jako fin glas i pesma je stvarno originalna na svoj način. Lepo otvaranje drugog pf-a. 8/10.
2. Rigoberta Bandini - Aviam què passa - Melodija je dovoljno dinamična da pesma nije dosadna za slušanje. Njen glas mi je u početku naporan ali kako je pesma tekla tako sam se navikao i na njen glas i na flow koji ova pesma ima. Jako lepo! 8/10
3. Ensiferum - Neito Pohjolan - Maltene me uspavalo. Želeo sam da mi se svidi ali kako je tekla pesma tako me je više odbijala. Prosto nema tu dinamiku koja mi treba dok slušam ovakve balade. Nije me kupila prosto. 5/10
4. Yasenia - Lyubov karusel - Ne prija mi njen glas nikako. Prija mi što je malo brža pesma ali pošto mi glas ne prija teško mi je onda da uživam u pesmi. Možda će početi da mi prija posle još par slušanja ali sumnjam. 3/10
5. Liraz - Injah - Ne prija mi ovo prosto. Originalno jeste, melodija je vrhunska ali prosto mi se njen glas ovde ne uklapa. Verovatno je to do mene prosto. Kad ti nešto ne prija onda baš ne prija. Ono što mogu da pohvalim je prelaz na pola pesme i zato kažem melodija je vrhunska ali čim krene da peva ja krenem da plačem. 3/10
6. VAL - Navechna - E ovo je jedna lepa i prijatna balada. Konačno glas koji me opušta i uz koji mogu da uživam. Dinamična baladica sa jako lepom melodijom i fenomelanim glasovima. Refren je tako predivan da prosto ide na repeat. Super stvar! 10/10
7. Evgenya Redko - Deivės - Generalno dosta mi prija njen glas. Melodija mi nekako odudara od onoga što bi mi se generalno svidelo ali opet ovo zvuči jako dobro i prijatno! 9/10
8. THE ROOP - Keista Draugystė - Konačno su se vezale 3 pesme za redom da mi se svide u ovom polufinalu. Super je ovo. Glas je jako lep i onako dok slušam prosto uživam u glasu u melodiji i u svemu što pesma nudi. 10/10
9. Lara - Za nas - Generalno uživam u ovom jeziku a i njen glas mi ovde jako prija. Baš prijatna balada! Ovo mi je za sada omiljena pesma u ovom polufinalu! Odlična stvar i moj favorit za pobedu! Svaka čast onome ko je ovo poslao! 10/10
10. Eefje de Visser - De Parade - Lepa stvar. Glas je odličan, dinamika postoji, nije klasična balada ima svoj neki poseban šmek. Melodija je toliko dobra da rečima ne mogu da opišem. Prosto je tako misteriozna i nešto što mi stvarni prija pogotovo kad slušam na slušalicama! Jako lepo! 10/10
11. Karin Mushegain - Haven Town Theme - Ima fenomenalan glas. Najbolji ženski glas na ovom fscu rekao bih. Melodija je takođe fenomenalna. Nisam mislio da će mi se ovoliko dopasti. Svaka čast za originalnost. Spot je takođe predobar! Odlična stvar i hvala onome ko je ovo poslao pošto je ovo pravo osveženje! 10/10
12. Froukje - Een Teken - Lepo i prijatno. Mnogo mi prija njen glas, pravo je osveženje i uživanje slušati ovo! Jezik je isto predivan! Pesma bi mogla malo duže da traje ali opet to nije neka mana samo eto prekida se taman kad pomislim da ima još nešto da mi ponudi. Lepa pesma. Svaka čast onome ko je ovo poslao! 10/10
13. Ismaël Lô - Incha Allah - Pokušavam da shvatim o čemu peva pa sam i malo istraživao i tražio prevod. Jako lepa pesma. On ima jako lep glas i izdvaja se u ovoj konkurenciji. Ako sam za Karinu rekao da ima najbolji ženski glas na fscu rekao bih da Ismael ima među muškarcima daleko najlepši i najbolji glas. 9/10
14. Vidar Villa - Gamle Bilder - Super stvar. Baš mi prija što je ovako brza pesma a glas je tako lep i uklapa se u melodiju i pesma samo ide a ja ne želim da prestane. Odlično! 10/10
15. Triantafilos - De Me Kseris Den Se Ksero - Prelepi grčki jezik. Nekad mi prija nekad ne, sad mi baš prija! Njegov glas čini da mi ova pesma prija više nego što bi mi inače prijale grčke pesme. Malo mi predugačko traje u smislu da je minut kraća bilo bi mi taman za ono što ova pesma jeste. Ali ok nije to sad neka velika stvar. 8/10
16. DAYTON - Kvitla kalyna (Shnaps Remix) - Solidan remix. Ne mogu da kažem da mi spada u omiljene ili blizu dobrih pesama na ovom izdanju al nije ni među lošima. Neka zlatna sredina samo ne dovoljno da stvori neki poseban utisak u meni. 6/10
17. Dramamini - Gia Sena Eroteftika Ti Lypi - Dosadi negde pri sredini ali opet oseti se emocija s kojom peva i mogu reći da može da prođe. Negde bih je stavio u sredinu semafora ako bih pravio semafor. Mislim da se stvarno odužila pesma bez potrebe i ako mi generalno ne smeta dužina ali tačno se oseti kad je nešto predugačko. 7/10
18. Stefan Đorđević - Šofer - Pa mislim smešno je. Ovo ne treba shvatati ozbiljno uopšte i ako se ne shvati ozbiljno onda može da prođe ali opet u ovoj konkurenciji na fscu rekao bih da bi mi ovo bila na dnu pored grešnice i žigola. Spot je smehotres pravi. 1/10

Dobro je drugo polufinale zaista. Sviđa mi se više od prvog i ako sam mislio da to neće biti moguće. Super ste uglavnom pesme slali, za ove kojima sam ocrnio pesme izvinjavam se ali šta da radim. Trudim se da budem dosta iskren dok komentarišem!
 
Grešnica je inače original pesme Jelen od Slađe Allegro, pre neki dan sam slučajno pročitao negde... Slađinu verziju volim, ova mi nekako ne leži...

Ocene i komentari su uglavnom u proseku vrlo dobri, takvi su bili i na prethodnom FSC-u pa zato očekujem finale i za ovu pesmu :D
 
Zaboravio sam da kažem jednu stvar. Želim da se zahvalim Milanu B na temi. Tema je predobra i ako na prvu deluje dosta teško. Predobra je zbog toga što ti dozvoljava da istražuješ vrstu muzike i pevače i pevačice koje inače ne bi istraživao niti bi slušao tako nešto. Za mene je baš to zabava da tražiš nešto za slušanje što inače ne bi tražio. Ja sam se ubacio skroz u traženje tako da je meni tema baš legla. Ne mislim da će moja pesma nešto posebno dobro proći ali sam srećan što sam je pronašao a ne bih je pronašao da nije bilo ove teme. Tako da Milane hvala ti a i hvala vama što ste uprkos težini teme poslali ove pesme.
 
Ja sam pesmu koju sam poslao našao dva dana pred kraj prijava i sada je slušam svaki dan.
Takode, ima 5-6 pesama sa ovog izdanja koje vrtim stalno. Pošiljaocima ću se zahvaliti na kraju ovog izdanja.
 
Zaboravio sam da kažem jednu stvar. Želim da se zahvalim Milanu B na temi. Tema je predobra i ako na prvu deluje dosta teško. Predobra je zbog toga što ti dozvoljava da istražuješ vrstu muzike i pevače i pevačice koje inače ne bi istraživao niti bi slušao tako nešto. Za mene je baš to zabava da tražiš nešto za slušanje što inače ne bi tražio. Ja sam se ubacio skroz u traženje tako da je meni tema baš legla. Ne mislim da će moja pesma nešto posebno dobro proći ali sam srećan što sam je pronašao a ne bih je pronašao da nije bilo ove teme. Tako da Milane hvala ti a i hvala vama što ste uprkos težini teme poslali ove pesme.

Ja sam pesmu koju sam poslao našao dva dana pred kraj prijava i sada je slušam svaki dan.
Takode, ima 5-6 pesama sa ovog izdanja koje vrtim stalno. Pošiljaocima ću se zahvaliti na kraju ovog izdanja.
Ja svoju ne vrtim, i meni mi je onako... srednja, kao većini komentatora.
Ali da znate da neke vaše vrtim, i pravo su mi osveženje/otkrovenje.
Ukupno 5 pesama mi se sada uselilo na listu za slušanje (i puštanje drugim ljudima)

A evo ga i moj semafor. Istini za volju, bilo je ukupno 3 pesme u crvenoj zoni, ali mi bilo nešto žao, pa sam ih vrnula u žuto. :)

Katarína Knechtová - Bezpečné priepasti
Bastards on parade - Quen teña viño
Lillasyster - Krossat glas
Tautumeitas - Spodrē manu augumiņu
Deloraine - Ostara
Ensiferum - Neito Pohjolan
Nonzwakazi - Phakama Mbokodo
Lara - Za nas
Eefje de Visser - De Parade
Karin Mushegain - Haven Town Theme
Froukje - Een Teken
Dramamini - Gia Sena Eroteftika Ti Lypi
Mariya Kehayova – Greshnitsa
Vincent Malin - KO & OK
Uudo Sepp - Lendame Koos
EVA Rida - Bychara
Sofia Karlsson - Dalarna från ovan
Younghearted – Nukkumaan
Petra - Sunt bine
Tommy Fredvang & Rita Eriksen - Stå i ro
Iasonas Mandilas – Apithano
Fernanda Brandao & Taan Newjan - Gigolo
Kanizsa Csillagai - Foku Drákuluj
Elin Fflur - Hiraeth sy'n gwmni i mi
DzhaYammi - Podushka
Rigoberta Bandini - Aviam què passa
Yasenia - Lyubov karusel
Liraz – Injah
VAL - Navechna
Evgenya Redko - Deivės
THE ROOP - Keista Draugystė
Ismaël Lô - Incha Allah
Vidar Villa - Gamle Bilder
Triantafilos - De Me Kseris Den Se Ksero
DAYTON - Kvitla kalyna (Shnaps Remix)
Stefan Đorđević - Šofer
 
Grešnica je inače original pesme Jelen od Slađe Allegro, pre neki dan sam slučajno pročitao negde... Slađinu verziju volim, ova mi nekako ne leži...

Ocene i komentari su uglavnom u proseku vrlo dobri, takvi su bili i na prethodnom FSC-u pa zato očekujem finale i za ovu pesmu men
Meni je Slađina bolja verzija i ne mogu tome da se oduprem.. upoređujem te dve nekako 🤣 Komentari za moju pesmu su do sada solidni što me je svakako iznenadilo. Videćemo krajnji ishod. Tema je teška bila ali mi je čak drago nakon svega jer je dosta toga novo i originalno.
Razmišljao sam da li da pišem detaljno komentare za svaku ali mislim da ću to ostaviti za nakon finala. 😁
 
Da se uvede pravilo da se na svim fscovima salju pjesme s minimalno pola mil. pregleda jer ovo je neslusljivo. Svim pjesmama sam posvetio pola minuta, jer ostalo bi bilo silovanje za moje mozdane stanice. Svaka cast organizatoru i ucesnicima na kreativnosti, ali nije vise 2012a kada je uvrijezeno misljenje bilo da pregledi nisu bitni. Jesu jako su bitni sto i dokazuju pjesme koje bi da su se na bilo kojem fscu pojavile ostale bez bodova. Glasam napamet jer mi je 12 u rangu s nulom. Sori.
 
Pregledi nisu merilo bilo čega, posebno što mogu da se kupe ili da se "poguraju" na različite načine. Al' dobro, jasno je da sada upadaju u oči jedino iz razloga što su uslov za učešće na ovom FSC-u. A zapravo pesama ispod 500.000 ima na svakom izdanju.
 
Back
Top