224. FSC - Nemoj biti Leo #2

Pa da, onda sveukupno traje 20 dana a može 10 da traje, realno. Prijave su mi ok nekih 6 dana ali glasanje i sve ostalo, maksimum 4 dana
 
I meni je predugo, ali po pravilima ne može kraće. Mora da prođe minimum 10 sati od priredbe do početka glasanja.
Tako da, iako je priredba bila 1. jula, glasanje je počelo 2. jula. Glasanje traje do 8. jula, što znači 6 dana (minimalni rok).
 
Ne znam koliko su se sledela ta pravila, ja sam uvek stavljao da bude 6 dana od priredbe pesama do priredbe rezultata pfa :D
 
I ja isto, ali je @Ivana odlučila da zavodi red. :LOL: Prvobitno je glasanje bilo planirano da počne isto veče (samim tim i da se završi 7. jula), ali sam opomenut da to ne može tako.
Možda je vreme da se pokrene anketa za ukidanje pravila "10 sati"?
 
Ma zaboravila da nije bila toliko stroga na proslom forumu.

To za 10 sati je ok pravilo, ali za sva ta 10 sata se pesme mogu slusati, tako da je nebitno dali je glasanje oficijalno pocelo ili ne.
 
Da, ali upravo zbog tih deset sati glasanje (uglavnom) ne može da počne isti dan i sve traje dan duže nego što bi trebalo.
Možda ne mora da se ukine tih 10 sati, ali recimo da se smanji minimalni rok za glasanje na 5 dana ili da se tih 6 dana za glasanje računa od završetka priredbe, a ne od zvaničnog početka glasanja.
 
Pa da, onda sveukupno traje 20 dana a može 10 da traje, realno. Prijave su mi ok nekih 6 dana ali glasanje i sve ostalo, maksimum 4 dana

Nema potrebe da traje 10 dana, ovaj broj izdanja (dvadesetak po godini) je sasvim u redu. Posebno što poslednje dve nedelje u godini (otprilike) odlaze na specijal za tekuću sezonu.

Pravilo "10 sati" postoji sa dobrim razlogom, ok ova tema možda nije zahtevala tako nešto, ali biće onih gde će biti mnogo više poznatijih izvođača i pesama, koje bi u takvim okolnostima kad bi ukinuli to pravilo imale sasvim vidljivu prednost u odnosu na pesme koje su originalnije. Za skraćivanje polufinalnog glasanja bi se možda moglo razmotriti ali lično smatram da jedan dan manje -više ne igra toliko ulogu.

Zanimljiva mi ova opservacija koju je dao @Niko, mislim da ipak jesam bila strožija na starom forumu. Mada ovde je tek na početku.:LOL:
 
Last edited:
Za pf sam uvek radio 6 dana od priredbe, siguran sam :D
 
Nema šanse. Ne pamtiš dobro. :D Pogledaću, mada i ti možeš, ako imaš tabele nekog od izdanja koje si organizovao nakon uvođenja ovog da se upisuju vremena.
 
Zajedničko slušanje verovatno u nedelju uveče. Ako prođem u finale.
 
  • Like
Reactions: Mrm
Stvarno ste dosadni sa ovim rokovima. :rolleyes:
U redu ima onih koji glasaju tako što samo izdvoje poznate pesme/izvođače i njima davaju poene, za šta stvarno ne treba puno vremena da se izdvoji, ali ima i ljudi koji vole da preslušaju sve pesme i po nekoliko puta a i ne vise svi ceo dan na forumu, nego nekima i treba vremena.
Tako da ne treba glasanje da traje kraće od ovoga.
 
Nema šanse. Ne pamtiš dobro. :D Pogledaću, mada i ti možeš, ako imaš tabele nekog od izdanja koje si organizovao nakon uvođenja ovog da se upisuju vremena.

I ja sam pomislio da to proverim, ali mi ne radi laptop :(

@Hans I ja slusam vise puta, samo mislim da treba biti 6 dana, ne 7. Za ovo sto je liberta rekao 4 dana je svakako premalo i mislim da niti jedan dugorocan fsc igrac se ne bi time slozio (niti bi bilo diskusije oko toga).
 
O ovom smo počeli da pričamo više zbog toga što mislimo da je ranije glasanje bilo kraće, tj. da se nije striktno gledalo pravilo "10 sati" već je rok od šest dana kretao odmah nakon priredbe.
Naravno, ne treba ići ni u krajnost pa da glasanje traje 4 dana.
 
Ako se hoćete da skraćujete rokove, onda skratite vreme za prijavljivanje.
Za to stvarno nema nikakve potrebe da ovoliko traje, za to je 4 dana sasvim dovoljno, a kad je neka ovako komplikovanija tema onda dan više.
 
Jel se sećaš možda šta si osim makedonskog FSC-a, organizovao u poslednjem periodu na starom forumu? Pošto gledam tu tabelu, ali mi nije baš reprezentativni uzorak jer je predstavljanje bilo kasno uveče. @Niko
 
Ne, ta tema je imala samo finale tako da ta bi sigurno imala duze glasanje.

Ali bilo koja pre nje, da. Mislim da je david vs. Goliath bila zadnja pre nje ali ne znam koji je broj izdanje.
 
Ja sam proverio dva moja FSC-a, i tamo zaista jeste kao i sada. Od predstavljanja učesnika do kraja glasanja je 7 dana.
Ali mislim da baš na mojoj prvoj organizaciji za koju nemam tabele, da je bilo 6 dana. :LOL:
 
187. Evo sad sam pogledala, priredba je bila 11.2. uveče, prvi sledeći glasač (ne računajući tebe) bio je sledećeg dana tokom popodneva i to u polufinalu gde su bile Goliath pesme (više od 20 miliona pregleda, ako dobro pamtim).

@MilanB ne gledamo to, ja proveravam pravilo "10 sati." Ili se nismo dobro razumeli. :ROFLMAO::ROFLMAO: Ali, ajde i to da kažem, za izdanje o kojem se priča, bilo je 6 dana glasanje (12.2. do 18.2.). Mada, glasanje u polufinalu i može trajati 6 ili 7 dana. :)
 
Back
Top