224. FSC - Nemoj biti Leo #2

Pa o tih deset sati i govorim, ja nisam sigurno svojevoljno postavio sedam dana za glasanje. šŸ˜ Već to može biti jedino ako je glasanje počinjalo sledeći dan, nakon priredbe.
 
Sad vidim (pretpostavljam da je rumunski bio tvoja prva organizacija), jeste, u pravu si. ;):ROFLMAO::ROFLMAO: Mada je samo jedno glasanje problematično, koliko vidim, ali svakako nije trebalo da se desi. :)

Ali, eto i mi moderatori smo ljudi i greŔimo ponekad. :rolleyes::LOL:
 
Å to se tiče glasanja, skraćenje na 5 dana za polufinala bi moglo možda da bude OK, iako nema potrebe za tim, ali sve kraće od toga bi značilo moje odustajanje od FSC-a jer nemam uvek vremena da se svakog dana posvećujem njemu, a želim makar nekoliko različitih dana da posluÅ”am pesme jer se utisci tek kasnije slegnu i promene. Mislim da je Å”est dana neki optimum vremena.

Nego, ja sam zabrinut, zaŔto nismo dobili izveŔtaj o vodostaju reka nakon mojih komentara! :unsure::oops: @Tinte
 
Super preporuka za iduce organizatore da je 6 današŸ˜…

6 ili 7 dana od početka roka koji počinje da teče 10 sati nakon predstavljanja pesama. Da budemo precizniji.:LOL:

Ali svakako hvala Milanu Ŕto mi je skrenuo pažnju da treba da budem pažljivija kod kontrole tog dela. :D:LOL:
 
Zato će meni @Ivana zauvek računati datume jer ja tu niÅ”ta ne razumem. Hvala joj!
 
Å to se tiče glasanja, skraćenje na 5 dana za polufinala bi moglo možda da bude OK, iako nema potrebe za tim, ali sve kraće od toga bi značilo moje odustajanje od FSC-a jer nemam uvek vremena da se svakog dana posvećujem njemu, a želim makar nekoliko različitih dana da posluÅ”am pesme jer se utisci tek kasnije slegnu i promene. Mislim da je Å”est dana neki optimum vremena.

Nego, ja sam zabrinut, zaŔto nismo dobili izveŔtaj o vodostaju reka nakon mojih komentara! :unsure::oops: @Tinte
Pokusavam da se izborim sa nadolazecom rekom, preduzmem sve mere predostroznosti, pa sam juce samo usao na blic da spasem nekog. (y)

Kod Filhy:"Nivo Dunava u konstantnom porastu, pretenduje da bude na visokom nivou, ali zavisi ce od kolicine padavina."
Kod Hans Moleman:"Prestanak padavina, sto je prouzrokovalo da je nivo reke u stagnaciji. Samo da ne bude susni perioda."
 
Posto pisem sa moba, nije formatiranje ko sto bi voleo, ali doslo mi inspiracija da napisem komentare pa ajde.

I POLUFINALE

1. KatarĆ­na KnechtovĆ” - BezpečnĆ© priepasti - Na prvo slusanje mi se mozda i dopala, ali kroz svako sledece shvatis da se zapravo nista ne desava, a pesma nikako da zavrsi i onda mi stvori nervozu, da mi je sada medju gorim pesama u polufinalu (ne najgorim, ali gorim).
2. Mariya Kehayova - Greshnitsa - Ne
3. Vincent Malin - KO & OK - Cini mi se da svaka nemacka muska pop pesma koja se kroz godinama pojavljivala na fsc je zvucala isto kao i ova :D Ali svakako je medju boljim i zanimljivijim na ovom izdanju, tako da dobar izbor.
4. Bastards on parade - Quen teƱa viƱo - Ono pocne i onda se zavrsi, i kao da nisam nista cuo. Nemam neko preterano negativno mislenje o pesmi, jednostavno me ne privlaci.
5. Uudo Sepp - Lendame Koos - Ooo gospodine Mark, pesma na estonskom, daring aren't we? Shalu na stranu pesma je super. Kontam da je jedna od onih pesama koja mi bude medju favoritima i onda je sacuvam na plejlisti ali je nakon toga cujem mozda samo jednom u zivotu, ali ipak super.
6. EVA Rida - Bychara - Ostaje u glavi ali me nekako nervira, ima nesto sto mi smeta. Na zajednicko slusanje sam rekao kao da je parodija neceg.
7. Sofia Karlsson - Dalarna frƄn ovan - Nije lose, nije mi u vrhu, ali je lepo poslusati.
8. Lillasyster - Krossat glas - Kao sto uvek kazem, ovakve stvari uvek pale kod mene i ostaje u plejlistu, zapravo me nedostatak rok i metal pesama na ovo izdanje iznenadilo.
9. Tautumeitas - Spodrē manu augumiņu - Ok, nije moj fah ali moze da prodje
10. Deloraine - Ostara - Isto kao i prosla pesma, samo malo bolje.
11. Younghearted - Nukkumaan - Lepouuuuuuu, bas ono da zatvoris oci i opustis se, cak da te i zaspi, ali to kazem u pozitivnom smislu, zaspis od sto je lepo, a ne dosadno.
12. Petra - Sunt bine - Ova pesma je tako Petar da se i pevacica zove Petra. Bas moj ukus, a nas ukus je jako slican tako da uopste ne sumljam u njega.
13. Tommy Fredvang & Rita Eriksen - StƄ i ro - Refren me jako podseca na pesmu Amnesia by 5 Seconds of Summer, ono isto pocne. Ok je pesma, ali ne nesto sto ce mi se preterano svideti.
14. Iasonas Mandilas - Apithano - Grcki Mikolas Josef? Svidja mi se bas, hvala bogu da nije jedna te ista kopija svake grcke pesme koju slusamo na svaki fsc.
15. Fernanda Brandao & Taan Newjan - Gigolo - Nisam filharmonija ali mi ovde smeta taj kicasti vajb, jednostavno nije za mene.
16. Kanizsa Csillagai - Foku DrƔkuluj - I ovo mi je za ne.
17. Elin Fflur - Hiraeth sy'n gwmni i mi - Lepo, ne nametne se medju favoritima, ali je bas lepo poslusati, cak me i podseca na nesto ali ne mogu bas da se setim sta tacno.
18. DzhaYammi - Podushka - Totalno lako udje u glavu, inace ne padam na ovakve stvari, ali mi se ovo svidelo. Super odabir.

II POLUFINALE

1. Nonzwakazi - Phakama Mbokodo - Verovatno nije nesto sto bi slusao van FSCa, ali je svakako lep odabir, prija i glas i vajb.
2. Rigoberta Bandini - Aviam quĆØ passa - Znam da nije (bas) spanski ali me ipak iznenadjuje sto je ovo prihvaceno. Pesma mi je onako, nit smrdi nit mirise.
3. Ensiferum - Neito Pohjolan - Lep zvuk ali sam morao da je pustim dok pisem ovo da se podsetim kako zvuci iako sam je vec poslusao par puta, tako da to treba dovoljno da kaze o takmicarskom potencijalu ove pesme (po meni).
4. Yasenia - Lyubov karusel - Vec sam ovo rekao na zajednicko slusanje mislim da se vise izdvaja u ovoj konkurenciji nego sto je pesma nesto spektakularno. Onaj brzi ritam me bas vuce na give me some sugar sa proslog ESCa.
5. Liraz - Injah - Ok, nije moj fah ali ok
6. VAL - Navechna - I ovo prodje i zaboravih sta sam slusao, moglo je bolje.
7. Evgenya Redko - Deivės - Nekako mi na prvo slusanje bila dosta bolja nego sto mi je sad, ali svakako je kul odabir.
8. THE ROOP - Keista Draugystė - Ovde mi je obrnuto, sto vise slusam mi se vise svidja, ali bas fali da ti iz prve privuce paznju, verovatno ce zbog toga da se kod mene plasirati slabije kada budem rangirao (bilo za pf ili za finale).
9. Lara - Za nas - Zamalo da je posaljem i verovatno bolje da jesam sad kad citam komentare :D Pesma je i pravljena za takmicenje, pa me ne treba cuditi sto se da izdvojiti ovde. Prava balkanska balada, interesantno da mi je sad puno bolja nego dok sam se mislio dali je posaljem.
10. Eefje de Visser - De Parade - Lep refren, steta sto je nije lako zapamtiti (bar meni), inace je kul dok slusam.
11. Karin Mushegain - Haven Town Theme - Ovo je bas neko ko bukvalno nista nije imao za slanje :D Ok nemam sta za hejtovati ali ni za pohvaliti.
12. Froukje - Een Teken - Opet kul dok slusam , samo fali da ponekad ostane u glavu da bi je smatrao za vrh tabele.
13. Ismaƫl LƓ - Incha Allah - Interesantno i lepo, super je sto se gradi i nije jedno te isto kroz pesmu. Jedino ne verujem da bi slusao pesmu nakon svega ovoga, ali zanimljiv izbor.
14. Vidar Villa - Gamle Bilder - Djasvim, bravo za izbor. Rekao sam tokom slusanja da je ovo Djole iako su mu svi pripisali duet sa prvog pfa i stojim pri tome.
15. Triantafilos - De Me Kseris Den Se Ksero - Hvala, ne.
16. DAYTON - Kvitla kalyna (Shnaps Remix) - Mozda treba da poslusam i original ali ovaj remix uopste ne smeta, bas me opustilo.
17. Dramamini - Gia Sena Eroteftika Ti Lypi - Verovatno najbolji glas izdanja, i jako lepa pesma, ali moram reci da nije moralo ovako dugo da traje, bas mi se i ovde stvori neka nervoza do kraja iako je sve bilo lepo do odredjenog trenutka.
18. Stefan Đorđević - Šofer - Nope
 
Kod Niko:"Sreca pa Dunav ne protice kroz S. Makedoniju, inace bi se zabrinuo. Raste."

Za razliku od proslog puta kada sam citao komentare ili gledao ocene, uglavnom su bili losiji (najvise zbog Tate Vlad :rolleyes:). Sada su uglavnom lepi, dobri komentari, ocene. Od vecine se mogu nadati nekim poenima.
 
Ja poučen prethodnim FSC-om niÅ”ta viÅ”e ne fermam komentare, tad ste mi u komentarima pesmu uglavnom baÅ” hvalili, masovno se zeleneli semafori, reko ovo u najmanju ruku jednocifren plasman, a na kraju u finalu niti jedna 12-ica i lizah patos šŸ˜…

Sad su manje-viÅ”e jedva srednji komentari, nema dizanja u nebesa a nema ni oÅ”tre kritike, Å”to je možda i najgore, ali bar me ne ložite kao da će da padnu ne znam kakvi bodovi šŸ˜
Pa i ako ne prođem, super (2 meni najjače pesme iz mog pf na proÅ”lom FSC-u nisu proÅ”le u finale, tu sam shvatio da kolektiv uglavnom ne ceni isto Å”to i ja lol, za mene te 2 pesme pobedile), a možda se baÅ” provučem fino, ko zna, nepredvidivi ste mi kad uporedim utiske i zbir konačnih glasova šŸ˜… (poÅ”to većina ni ne komentariÅ”e, jelte).
Svakako, ja na svoju pesmu u ovom izdanju već u startu ponosniji nego na onu u prethodnom šŸ„°
 
Pokusavam da se izborim sa nadolazecom rekom, preduzmem sve mere predostroznosti, pa sam juce samo usao na blic da spasem nekog. (y)

Kod Filhy:"Nivo Dunava u konstantnom porastu, pretenduje da bude na visokom nivou, ali zavisi ce od kolicine padavina."
Kod Hans Moleman:"Prestanak padavina, sto je prouzrokovalo da je nivo reke u stagnaciji. Samo da ne bude susni perioda."
A hoce li i tvoji komentari nasih pesama biti u vidu izvestaja o vodostaju? :D
 
24/36
Ostalo je da glasa joÅ” 12 forumaÅ”a. JoÅ” jednom podsećam da se glasanje zavrÅ”ava sutra u 14.00. Očekujte rezultate oko 18-19.
 
Ja poučen prethodnim FSC-om niÅ”ta viÅ”e ne fermam komentare, tad ste mi u komentarima pesmu uglavnom baÅ” hvalili, masovno se zeleneli semafori, reko ovo u najmanju ruku jednocifren plasman, a na kraju u finalu niti jedna 12-ica i lizah patos šŸ˜…

Sad su manje-viÅ”e jedva srednji komentari, nema dizanja u nebesa a nema ni oÅ”tre kritike, Å”to je možda i najgore, ali bar me ne ložite kao da će da padnu ne znam kakvi bodovi šŸ˜
Pa i ako ne prođem, super (2 meni najjače pesme iz mog pf na proÅ”lom FSC-u nisu proÅ”le u finale, tu sam shvatio da kolektiv uglavnom ne ceni isto Å”to i ja lol, za mene te 2 pesme pobedile), a možda se baÅ” provučem fino, ko zna, nepredvidivi ste mi kad uporedim utiske i zbir konačnih glasova šŸ˜… (poÅ”to većina ni ne komentariÅ”e, jelte).
Svakako, ja na svoju pesmu u ovom izdanju već u startu ponosniji nego na onu u prethodnom šŸ„°
Da vidiÅ” tek kad budemo opet počeli kladionice... šŸ˜‚
 
Ja glasam uskoro. Komentari na moju pesmu su prilično osrednji i moram reći realni iako se meni sviđa pesma imao sam i boljih opcija.

Inače već sam nakupio nekoliko super pesama za moja naredna učeŔća tako da se dosta radujem tome takođe šŸ™‚
 
Pa dobro, kada si direktni finalista i treba malo da rizikujeÅ”. Ja sam slao Teu Tairović i nema lepÅ”eg osećaja nego kad si poslednji u polufinalu, a ipak prolaziÅ” u finale. :LOL:
 
Verujem, ali mislim da bih proÅ”ao u finale i da nisam direktno u finalu samo se ne bih izdvojio u finalu, ali i to ćemo videti.
 
A hoce li i tvoji komentari nasih pesama biti u vidu izvestaja o vodostaju? :D
Nesto slicno. Krenuo sam da pisem komentare, a onda sam video da su mi manje-vise isti kod vecine pesama, pa mi nije bilo smisla pisati do kraja. Grupisano je po nivoima uz poneki komentar.

Nivo reke je lepo nadosao ili skoro do kriticnog, poplava u najavi

Mariya Kehayova ā€“ Greshnitsa
EVA Rida ā€“ Bychara
ne svidja mi se glas
Sofia Karlsson - Dalarna frƄn ovan napredovala
Petra - Sunt bine jos u meni je ostalo malo rumunske krvi sa proslog FSC-a
DzhaYammi ā€“ Podushka
Nonzwakazi - Phakama Mbokodo
Yasenia - Lyubov karusel
Evgenya Redko ā€“ Deivės
Lara - Za nas
drzim joj fige da ne bude kao prethodne njene sunarodnice na proslom FSC-u
Karin Mushegain - Haven Town Theme jednostavno prelepo
Ismaƫl LƓ - Incha Allah
Dramamini - Gia Sena Eroteftika Ti Lypi
svaki put me kupi kada cujem pocetni takt

Africki duo mi je takodje jako dobar, sa odlicnim vokalima.


Nivo reke je u blagom porastu. Neke ce nastaviti da raste, dok se god drugih ocekuje da stagniraju.

Tommy Fredvang & Rita Eriksen - StƄ i ro
podrska za Ro97 i njegovu delegaciju
Iasonas Mandilas ā€“ Apithano
Fernanda Brandao & Taan Newjan ā€“ Gigolo
nije kao Slo-mo, mo, mo, ali moze da prodje ovo Gigo-lo, lo, lo
Rigoberta Bandini - Aviam quĆØ passa
Triantafilos - De Me Kseris Den Se Ksero
DAYTON - Kvitla kalyna (Shnaps Remix)

Vreme je za stagnaciju, sa tendencijom blagog pada nivoa, mada nije iskljuceno da bude iznenadnog porasta

KatarĆ­na KnechtovĆ” - BezpečnĆ© priepasti
Vincent Malin - KO & OK
Uudo Sepp - Lendame Koos
popravlja se utisak
Deloraine ā€“ Ostara
Younghearted ā€“ Nukkumaan
Elin Fflur - Hiraeth sy'n gwmni i mi
podseca na Magdi RĆŗzsa (ESC 2007 Madjarska); onda mi se nije nesto svidelo, a sad mi se popravio utisak; tako je i sa ovom pesmom
Ensiferum - Neito Pohjolan svidja mi se muzicka, instrumentalna podloga
Froukje - Een Teken
Vidar Villa - Gamle Bilder

Doslo je do veceg pada nivoa, neki su u kriticnoj zoni, gde moze da dodje do velikog povlacenja (susa u najavi)

Bastards on parade - Quen teƱa viƱo
nekako mi je sirovo; da je to malo oblikovano, moglo bi mi se dopasti; podseca na neku navijacku ili piratsku pesmu
Lillasyster - Krossat glas volim cuti cvrsci zvuk, ali ne ostavljami neki ubedljiv utisak
Tautumeitas - Spodrē manu augumiņu
Kanizsa Csillagai - Foku DrƔkuluj
na prvo slusanje mi je ostavio bolji utisak
Liraz ā€“ Injah
VAL ā€“ Navechna
zamena mi je dosta slabija; prva pesma bi bila u prvoj grupi
THE ROOP - Keista Draugystė
Eefje de Visser - De Parade
Stefan Đorđević ā€“ Å ofer


Na zajedniskom slusanju sam spomenu da razmisljam o mogucnosti da na konacan izbor uticu jezik, spot, vokal, koliko je pesma pogodila temu ... A ne samo ono sto mi se iskljucivo dopada. Medjutim, ovaj put cu ici na ono sto mi se dopada uz jedan izuzetak, gde planiram da nagradim jednu pesmu sa dodatnim poenom/ima ukoliko smo zajedno u pf-u ili u finalu.
 
Back
Top