225. FSC - VS

Evo i ja da jednom u životu dam neke ocene 😆 Bar na neki svoj način. Sve pesme sam podelio u 3 grupe po jednak broj pesama. Dve grupe čine po 14 pesama i jedna grupa sa njih 13. Naravno, ne mora značiti da je svakoj pesmi tu i mesto. Možda je neka trebala ići u grupu sa nižom ili višom ocenom, ali zbog manjka mesta nije u istoj.. Ovako ne otkrivam previše, a opet otprilike znate na čemu ste 😁


😇😇😇😈 (U ovoj grupi su "nadjačali" anđeli, što znači da je ovo grupa sa 14 najboljih pesama po meni)

-Akis Deiximos - Tsigara
-Alec Benjamin - Let Me Down Slowly
-Arnór Dan - Stone By Stone
-Ben Platt - Older
-Chris Holsten – Wish I Never Met You
-Joji - Glimpse Of Us
-Jonathan Roy - Good Things
-Sam Fender - Getting Started
-Timmy Trumpet - Just In Case
-Tor Miller - Surrender
-Gina - Pepeo
-Owlle - Mirage
-Zoe Wees - Control
-Zoi - Jasno mi je

😇😇😈😈 (U ovoj grupi je ipak "nerešeno", znači tu ste negde, možda bude poena a možda i ne..)

-David Temelkov - Ne diži ruku
-Grant Knoche - Custom Hell
-Irkenc Hyka - Asaj
-Jérémy Frerot - À la vie qu'on mène
-Kralj Čačka - Moj Avatar
-Ollie Gabriel - Running Man
-Ray Dalton - In My Bones
-Tommaso Paradiso - Piove in discoteca
-Evangelia - Fotiá
-Griff - Black Hole
-Goca Stojićević - Zagrli me I oprosti mi
-Joyce Jonathan - On
-Marija Mikić - Kako nam je bilo dobro
-Tijana Dapčević - Reset

😈😈😈😇 (U ovoj grupi "vladaju" đavoli, a đavoli su uvek loši likovi, pa je i tako ovde 13 najmanje dobrih pesama)

-Argy - Tataki
-Eden Muñoz - Chale
-Geoffrey Oryema - Makambo
-Aya Nakamura - Djadja
-Chica Sobresalto - Fusión del Núcleo
-Doja Cat - Say So
-Enisa Nikaj - Count My Blessings
-Ida Prester - Minuta
-India Shawn - Don't Play With My Heart
-Kejsi Tola - Me ke mua
-Martija - Ne voliš
-Severija - Zu Asche, Zu Staub
-Zaho - Ma lune
 
Bravo, Anhel!!

@Endrega obrati se muzičkim znalcima za pomoć da uđeš u finale :(

Za 4 dana gledamo finale omg omg hype!
 
Moji komentari stižu do 21 h. Inače sam bio na zajedničkom gledanju ali nisam mogao da komentarišem jer sam gledao na mobilnom van kuće.
 
Moji komentari stižu do 21 h. Inače sam bio na zajedničkom gledanju ali nisam mogao da komentarišem jer sam gledao na mobilnom van kuće.
A baš sam se pitao da li je moguće da si propustio, bravo
 
Evo i ja da jednom u životu dam neke ocene 😆 Bar na neki svoj način. Sve pesme sam podelio u 3 grupe po jednak broj pesama. Dve grupe čine po 14 pesama i jedna grupa sa njih 13. Naravno, ne mora značiti da je svakoj pesmi tu i mesto. Možda je neka trebala ići u grupu sa nižom ili višom ocenom, ali zbog manjka mesta nije u istoj.. Ovako ne otkrivam previše, a opet otprilike znate na čemu ste 😁


😇😇😇😈 (U ovoj grupi su "nadjačali" anđeli, što znači da je ovo grupa sa 14 najboljih pesama po meni)

-Akis Deiximos - Tsigara
-Alec Benjamin - Let Me Down Slowly
-Arnór Dan - Stone By Stone
-Ben Platt - Older
-Chris Holsten – Wish I Never Met You
-Joji - Glimpse Of Us
-Jonathan Roy - Good Things
-Sam Fender - Getting Started
-Timmy Trumpet - Just In Case
-Tor Miller - Surrender
-Gina - Pepeo
-Owlle - Mirage
-Zoe Wees - Control
-Zoi - Jasno mi je

😇😇😈😈 (U ovoj grupi je ipak "nerešeno", znači tu ste negde, možda bude poena a možda i ne..)

-David Temelkov - Ne diži ruku
-Grant Knoche - Custom Hell
-Irkenc Hyka - Asaj
-Jérémy Frerot - À la vie qu'on mène
-Kralj Čačka - Moj Avatar
-Ollie Gabriel - Running Man
-Ray Dalton - In My Bones
-Tommaso Paradiso - Piove in discoteca
-Evangelia - Fotiá
-Griff - Black Hole
-Goca Stojićević - Zagrli me I oprosti mi
-Joyce Jonathan - On
-Marija Mikić - Kako nam je bilo dobro
-Tijana Dapčević - Reset

😈😈😈😇 (U ovoj grupi "vladaju" đavoli, a đavoli su uvek loši likovi, pa je i tako ovde 13 najmanje dobrih pesama)

-Argy - Tataki
-Eden Muñoz - Chale
-Geoffrey Oryema - Makambo
-Aya Nakamura - Djadja
-Chica Sobresalto - Fusión del Núcleo
-Doja Cat - Say So
-Enisa Nikaj - Count My Blessings
-Ida Prester - Minuta
-India Shawn - Don't Play With My Heart
-Kejsi Tola - Me ke mua
-Martija - Ne voliš
-Severija - Zu Asche, Zu Staub
-Zaho - Ma lune
Boze sacuvaj 🙄
Ima li ovde onog smajlija sto kadi koji je bio na starom forumu 😂
 
A šta ne valja? Čini mi se da te je zaposeo duh Artičoke, primetio sam da ste previše bliski nešto u poslednje vreme. Stvarno je potrebno malo kađenja ovde na forumu :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Nisam ja kriv što kod vas vladaju đavoli :cry:
 
Odlicno i kod Anhela :D

Drago mi je da je i ova pesma naisla na vrlo lep prijem. Imam se cemu nadati!
 
Savrseno zatvaranje. Ovo me podseca na Mando Diao – Gloria, a jako volim tu pesmu. Voleo bih ovako nesto da cujem i na ESC
Moja prva FSC pesma❤️


Tommaso Paradiso - Piove in discoteca - Lici na malo goru verziju Riccioni sto je etica slala kod Stoleta jednom (mozda je zato i pitala pre neki dan dali je kod njega slala? :D )
Pitala sam zbog Tommasoa; opet on kod Stoleta. :)


Komentari i ocene nit' losi, nit' sjajni.
 
1/2 👨

1. Akis Deiximos - Tsigara - Ovakva pesma, jezik i vokal uvek imaju prolaz kod mene. Ne bih ništa više dodavao niti oduzimao. 👨👨👨

2. Alec Benjamin - Let Me Down Slowly - Da ne znam da je u pitanju muško polufinale pomislio bih da je žensko u pitanju. Nisam ljubitelj ovakvih muških vokala. Ali pošto je meni pesma najbitnija komentarisaću nju prvenstveno. Prijatno , opuštajuće ali nedostaje neka eksplozija za bolji utisak. Za sada prosek. 👨👨

3. Argy - Tataki - Od svih pesama sa ovog izdanja za ovu me najviše zanima ko ju je poslao. Poprilično hrabar potez moram priznati. E sad da li je hrabrost nekada ludost videćemo uskoro. Što se mene tiče mišljenje mi se još nije u potpunosti oformilo. 👨👨

4. Arnór Dan - Stone By Stone - Ovo baš nije po mom ukusu. Sve je nekako ok, ali je ne bih nikada sam pustio i slušao da nije FSC-a. 👨

5. Ben Platt - Older - Bena znam od ranije i volim njegov vokal. Pesma takođe odlična. Dobitna kombinacija što se mene tiče. 👨👨👨

6. Chris Holsten – Wish I Never Met You - Vokal je dosta dobar, ali pesma je morala biti jača da bi celokupan utisak bio bolji kod mene. Do kraja FSC-a može samo da napreduje, dole neće ići sigurno. 👨👨

7. David Temelkov - Ne diži ruku - Sećam ga se još iz takmičenja u kom je učestvovao. Pratim i njegov rad posle toga i mogu samo reći da ima mnogo boljih pesama od ove tako da je mogao biti drugi izbor što se mene tiče. 👨👨

8. Eden Muñoz - Chale - Po imenu izvođača i pesme moram priznati da sam očekivao nešto mnogo bolje i što će mi biti u samom vrhu. Dosta je anemično , ali daleko od toga da je loše više vuče ka dobrom. 👨👨

9. Geoffrey Oryema - Makambo - Uz dužno poštovanje onoga ko je poslao ja ovakve pesme stvarno ne slušam niti volim da ih slušam. 👨

10. Grant Knoche - Custom Hell - Iznenađujuće mali broj pregleda na YT i iznenađujuće dobar izbor što se mene tiče. Za sada u samom vrhu ovog polufinala. 👨👨👨

11. Irkenc Hyka - Asaj - Ima odlične delove ali ima i nepotrebne delove koji kvare utisak. Za sada u srednjoj grupi ali ide ka gornjoj. 👨👨
 
2/2 👨

12. Jérémy Frerot - À la vie qu'on mène - Lepo , prijatno za uši. Jedna od najboljih u srednjoj grupi i može da napreduje. 👨👨

13. Joji - Glimpse Of Us - Malo baca u neku depresiju. Nisam siguran koliko može da mi ide ka gore na listi. Verovatno će ostati tu gde jeste. 👨👨

14. Jonathan Roy - Good Things - Ovako nešto uvek može. Vokal, muzika, atmosfera ... Potencijalni pobednik ovog polufinala ali i samog FSC-a. 👨👨👨

15. Kralj Čačka - Moj Avatar - Jedini plus mi je jezik. Sve ostalo nije moja šoljica čaja. 👨

16. Ollie Gabriel - Running Man - Da nije ovo Filhy? Malo ima nekih ponavljanja tokom pesme , ali dosta dobar izbor. 👨👨

17. Ray Dalton - In My Bones - Za sada u srednjoj grupi, ali mislim da će skoro pa sigurno da napreduje i pređe u gornju grupu. Posebno što je prosečno polufinale sve pesme su tu negde. 👨👨

18. Sam Fender - Getting Started - Lepo je počelo, a završilo se prosečno. Sve u svemu iznad proseka, ali ne za najvišu ocenu. 👨👨

19. Timmy Trumpet - Just In Case - Ovo vozi. Što se mene tiče sasvim dovoljno. I vokal dobar. 👨👨👨

20. Tommaso Paradiso - Piove in discoteca - Ovde je nedostajala neka diskoteka koja će malo da razdrma sve. Plus za jezik i vokal. 👨👨

21. Tor Miller - Surrender - Mogla je i neka jača pesma za zatvaranje polufinala. Veliki plus za vokal. Za sada neka ostane u srednjoj grupi. Još jedan potencijalni kandidat za visok plasman. 👨👨
 
1/2 👩

1. Aya Nakamura - Djadja - Mogu da je slušam, ali ništa više od toga. Solidno. 👩👩

2. Chica Sobresalto - Fusión del Núcleo - Plus za jezik. Ali sve ostalo je samo solidno i ne znam sa kolikim prostorom za napredak. 👩👩

3. Doja Cat - Say So - Uopšte nije loše, Mislim da znam ko je ovo poslao i nadam se da će ovaj put proći bolje nego što inače prolazi. 👩👩

4. Enisa Nikaj - Count My Blessings - Spalite ovaj spot. Bolje da su nju samu stavili u spot bez odeće na sebi jer je vatra. Očekivao sam da mi se više svidi pesma. 👩👩

5. Evangelia - Fotiá - Znači ovo je pobednica ovog FSC-a. Po meni bi to bio najslabiji pobednik u ovoj godini. Ali daleko od toga da je loše. Ima potencijala da napreduje. Pogotovo ako sam je ja poslao. 👩👩

6. Gina - Pepeo - Dosta pratim i hrvatsku scenu a prvi put čujem za nju. Prijatno iznenađenje. Drugi deo pesme odličan. Ovakvo nešto bi moglo i na ESC za Hrvatsku. 👩👩👩

7. Goca Stojićević - Zagrli me I oprosti mi - Klasik. Ovo je tip pesme koju je lepo čuti, a ne verujem da bih je sam pustio na YT. Ne znam kako da je ocenim ili rangiram u ovoj konkurenciji. Za sada neka bude ovako. 👩👩

8. Griff - Black Hole - Prijatno je za slušanje ali ostane na tome. Imam utisak da traje 10 minuta. 👩

9. Ida Prester - Minuta - Uopšte nije loše. Čak je među boljima u ovoj srednjoj grupi. Uvek dodatni plus za jezike sa ovih prostora. 👩👩

10. India Shawn - Don't Play With My Heart - Ovo stvarno ubija. Ali ne na licu mesta nego lagano,postepeno. U nekom momentu čak počne da prija i dođe do više pozicije pa ponovo ubije. 👩
 
2/2 👩

11. Joyce Jonathan - On - Ili je možda ovo Filhy. Nekako mi zvuči kao za JESC. Nije loše. 👩👩

12. Kejsi Tola - Me ke mua - Toliko je odličnih pesama prošlo kroz ovaj festival da se stvarno moglo odabrati nešto bolje ako se već išlo na albanski. Dosta anemično i neprimetno. 👩

13. Marija Mikić - Kako nam je bilo dobro - I ovde je mogao bolji izbor ako se htela Marija. Ali pošto je polufinale ovakvo kakvo je ocena će biti sledeća. 👩👩👩

14. Martija - Ne voliš - Neko reče da mu je Martija draža od Gigovske. I meni je isto iako Gigovska za sada bira bolje pesme i gradi karijeru. Ovo je dosta dobro, ali treba to mnogo jače,hitičnije. 👩👩👩

15. Owlle - Mirage - Ja sam ovde više gledao nastup nego što sam slušao pesmu. Posle sam pustio samu pesmu i stvarno nije loša iako mnogo bolje i neobjašnjivo zvuči uz ovaj nastup. Favorit iz senke i ako ne pobedi Evangelia definitivno će ona. 👩👩

16. Severija - Zu Asche, Zu Staub - Neka Alec i Severija zamene mesta. Nije po mom ukusu i deluje kao da traje 55 a ne 5 minuta. 👩

17. Tijana Dapčević - Reset - Kao što Niko reče meni je ovo stvarno pre zvučalo "baladičnije". U ovoj konkurenciji stvarno dobar izbor i još jedan kandidat za top 5. 👩👩👩

18. Zaho - Ma lune - Da se poslalo Lune,Lune da svedemo račune bilo bi primećenije. Prosečno po meni iako mislim da ima lepe šanse za finale. 👩

19. Zoe Wees - Control - Nekoliko njenih pesama sam čuo u Voice-u i po pravilu su mi uvek zvučale bolje nego u originalu. Dobar izbor svakako. 👩👩

20. Zoi - Jasno mi je - Za kraj jedna od pesama koje sam znao od ranije. Naravno odličan izbor. Lepim putem ide Zoi. Svoja je 👩👩👩
 
Ma Tijana je radio stanicama poslala neki akustični demo koji nema veze s ovom finalnom verzijom, drugo objašnjenje ne postoji. Ili smo svi gluvi ili neki Mandela efekat.
 
Ja bih čak mogao da se zakunem da je i na zvaničnom spotu ranije bila mekša/baladičnija verzija za audio.
Ali da ne preterujem, slažem se da se u najmanju ruku takva neka verzija vrtela po radio stanicama, možda je to bio neki tzv. radio edit, acoustic version, prosto neka verzija sa malo drugačijim instrumentalom ili nešto.
 
Back
Top