226. FSC - My Słowianie

Cijelo izdanje mi se sviđa, tako da ću dodatno istražiti neke od izvođača za koje sam sada prvi put čula.


Poslusaj "Devochka i more" od Polnalyubvi, isto i "Sirena".

Ujedno, ovo isto preporuka za sve kojima se svidela Polnalyubvi.
 
Odlična priredba, Marko!
Ja prošao, baš mi drago.

Od ispadanja mi je jedino žao pjesmetine kojoj sam dao 8 poena, i koju slušam danima, ali dobro, ljudski je griješiti...
 
Vjerojatno sam pristran, ali skroz mi je fino finale, još barem 2-3 pjesme bi zaslužile bodove, al' eto.

Što se polufinalnih rezultata tiče - u prvom polufinalu je manje-više situacija po mom ukusu, uz izuzetak Monatika koji se po meni MORAO naći u finalu :( Vrhunska stvar, danima na repeat-u uz još par pjesama s ovog izdanja. U drugom polufinalu mi je najviše žao zbog ispadanja češkog dvojca i Senide. :( Tako da, od mene dodatan aplauz za Nika, Petra i Libertu! 👏👏👏
 
Da sam znao da će Kometi ovako malo faliti za finale, dao bih 12p umesto što sam dao Keksu. Šteta. Ali uvek glasam po principu da pesmama koje znam od ranije dam manje bodova kad su nijanse u pitanju. :(
 
Drago mi je svakako da ti se pesma svidela! I tvoja je kod mene prosla bas dobro, videces. Bili bi top bodovi i u finalu, steta :(
 
Prvo ispadanje i to kod Marka 🥭:cry:

Od mojih bodovanih surova Nady je izbacila Polnalyubvi (12), Męskie Granie Orkiestra (8), Teu Tairović (4), Kateřina Marie Tichá (3), Zoi (1).

Čestitke finalistima!
 
Tačno ću zaboraviti kako je to ostati u polufinalu 😆 Nisam ga previše očekivao, ali eto desilo se... ☺️ Iz mog pf-a ispale su samo pesme kojima sam dao 5 i 3 poena, što je jedan od boljih rezultata ikada...
 
Moju vatru ste načisto ugasili 😅 Treća (ne)sreća! detaljnije ću sve pogledati pa ću reći svoje utiske. Srećno svima u finalu a posle ću dati svoje detaljnije komentare 🥰
 
Ja nazad u finalu 🥰

Očekivano, mada u početku nisam očekivao i komentari na slušanju su bili meh, ali posle je bilo bolje.

Čestitke svima koji su prošli i dalje i više sreće drugi put drugima koji nažalost nisu, a bilo je dosta njih koji su po mom mišljenju trebali u finale :(
 
Ja izgleda ne mogu da povežem dva finala uzastopno (ispadoh na pretprošlom i ovom izdanju) 😅
Očekivao sam ispadanje čim sam poslao pesmu znajući kolektivne preferencije, postao siguran da ću ispasti čim ste krenuli da komentarišete i ocenjujete, ali baš ste me ukanalili poslednjim mestom, hvala zemljo moja na čitavih 11 bodova!!! :ROFLMAO: (Od kojih je više od pola Margyno, i to sam iz nekog razloga i bio očekivao 🤗)
Ali mnogo veći šok i najveći od svih mi je da Komety i Šljivovica nisu prošle, bukvalno horor, baba Nadeždu u Hag i da se otruje tamo pokvarenim ajvarom!!! :eek:
Od mene ispalima:

1. pf
8 - Šljivovica
5 - Retrovizor
4 - Pomogi mne

2. pf
10 - Komety
7 - Proud
6 - Keks
 
Przegięliście pale nie dopuszczając Tee do finału.
Pomijając fakt, że dużo ludzi ją nie lubi, ta piosenka na prawdę jest dobra. Moi zagraniczny znajomi także lubią tą piosenkę, komentują, że to jest coś typowego z Bałkanów i nie jeden nie narzekałby jakby taka piosenka wylądowała na ESC, ale coś 🤭 … gratuluję finalistom 👏🏻👏🏻
Idziemy dalej, za chwile wysyłam swoje głosy.
Powodzonka, przede wszystkim moim faworytom 🤞🏻
 
Meni su ispali samo 12 i 1, zanimljivo, malo manje mi se sviđaju rezultati suprotnog pf, ali finale obećava, sutra se slušamo nadam se ako nešto ne iskrsne 🤞
 
ali baš ste me ukanalili poslednjim mestom, hvala zemljo moja na čitavih 11 bodova!!! :ROFLMAO: (Od kojih je više od pola Margyno, i to sam iz nekog razloga i bio očekivao 🤗)
Kad sam prestala gledati spot, odmah mi se pjesma svidjela. 😅 Totalno osamdesete, mješavina domaćih synth-pop pjesama i elektronike na tragu Depeche Mode (dobro, pretjerujem, ali oni mi prvi padaju na pamet), uz to je i plesna i popravlja raspoloženje. Po meni baš zanimljiv izbor!
 
Dobili smo 19 finalista 226. FSC-a, ali prije no što vidimo tko su oni, prvo ćemo vidjeti tko to nažalost nije pronašao svoje mjesto u finalu:

View attachment 1793

*Kometi, naravno, nisu 110. nego 10. lol

View attachment 1794

Omg, sada malo na srpskom 😂
Pa ja sam tek sada skapirao da sam bio poslednji u pf 😂🤭
Ali ajde to sto sam ja bio poslednji, nego moja 12 tek na 15 mestu 🙄😏 bravo @etica za izbor pesme 👏🏻
 
Steta sto Ilma Karahmet nije ispala da baci jednu kletvu ovoj babi sto nije slusala pesme.

Ocekivan rezultat nazalost, Marko hvala na pohvale znao sam da ce ti se svidjati. Najvise mi je zao super live on tape nastupa koga necete videti😔
 
Dogovori se sa Petrom, možda te pusti iz sažaljenja da nastupiš na početku večeri
 
Nisam planirao ništa tog tipa. Prvo sam hteo neke Majstine pesme, ali on na ta slušanja ni ne dolazi, tako da što bismo slušali bilo šta osim pobednice. :D Tako da ako baš želite nešto da vidimo, why not.
 
Back
Top