247. FSC - Eurovision Language Diversity

Ma ko je ova sisata zenetina? 🙄
Mislim vidim da je Mrm ovde forsura, ali ko je zapravo ona? Odakle ste je izvukli? 🤭
 
Finale za mene-ogromno iznenađenje, 70% komentara su bili loši, tako da ono... imao sam izgleda sreću sa žrebom. :D Iz mog pf-a ispali su mi 7 i 1 poen, tako da mogu reći da je ok, iako mi je sedmice baš žao, odlična je pesma.
 
Opaaa finale!!! Očekivao jesam, al šta znaš nikad se ne zna. Žao mi je nekih pesama, a najviše mi žao Lea, eto. :(

Moji glasovi su poslati listom još ranije, valjda je Boxy memorisao. 😁 fenomenalna prezentacija baš je bilo napeto gledati! Bravo Boxy!
Cestitam ulaz u finale! 👏 Zao ti Lea, a gde sam jaaaaa? 😭🙄🤣
 
Last edited:
Ma ko je ova sisata zenetina? 🙄
Mislim vidim da je Mrm ovde forsura, ali ko je zapravo ona? Odakle ste je izvukli? 🤭
Svašta...kako je ovakav prostakluk uopšte dozvoljen na jednom nekad prestižnom takmičenju, i to prema članu žirija, mi smo u šoku iskreno... :oops::cautious:
 
Još mi je fascinantnije poslednje mesto za Estoniju. Stvarno katastrofa.
Hvala, Djole, k'o bratu! A i tebi, Petre! 🥰
U guzvi sam, tako da sam vec i zaboravila sta je juce bilo.
To su zmije bojkotare poslale virus na Boxy-jev komp, pa se obrnuo redosled, zar niste primetili da sam zapravo PRVA 👸!
😂😂😂
 
Mala, postala si mi jako simpatična, nećeš se ljutiti ako ispričam anegdotu o pesmi koju si prvo htela da pošalješ? :)
 
Iz privatne poruke:

"Boxy,
nasla sam pesmu Kiri külmkapi peal (prev. Letter on the Fridge) pevaca Stefana iz Estonije na maternjem jeziku. Nadam se da odgovara opisu zadatka.
Dole sam stavila linkove za spot i za tekst na estonskom (i prevod na engleski)."
 
Možda jer sam ja organizator, pa kad krenu prijave napregnem se max, da imam sve na umu, a i Stefan mi je bio najomiljeniji predstavnik prošle godine.
 
Nisam detaljno procitala uslove i nisam se udubljivala u ono da NQ mogu da ucestvuju, a kvalifikanti/pobednici ne, sorry.
Zao mi je bilo da pesma koja mi je bila 1.izbor ne moze da ide, jer je na engleskom. Ona mi se najvise svidela.
Ova pesma od Stefana je bila 2.izbor, pa sam poslala Boxy-ju da proveri, jer ne znam sta jos moze da bude uslov. Ovo je bila laksa varijanta, priznajem. 🥰
3.pesma koja je isla na FSC je ocigledno bila u pogresno vreme na pogresnom mestu. Ta hip hop pesma je sasvim ok.
Imala sam i 4.pesmu koja je usla u moj uzi izbor, rep pesma, ali je spot morbidan, pa sam je preskocila. A i ona mi se svidela, zanimljiva je.
Kada sam dobila drzavu iz koje treba naci odgovarajucu pesmu, pomislila sam: Ooo, neee... a posle sam uvidela da imaju jako zanimljive izvodjace i pesme. Odusevila sam se ! 🤩
P.S. @dodo Sada sam 1.put cula za Stefana, pesme su mu odlicne! 😍
Plus, to ti je dokaz da sam bas bas nova na Forumu.
 
Vreme je da otkrijema HOD-ove. Izvinjavam se unapred, Ivani, ako budem napravio malo spama. 🤭


Dakle, idemo redom kako su se pojavljivale na bilbordima:
1. Ruška Jakić je srpska novinarka, voditeljka i urednica emisije „Ljubav i moda“ koja je emitovana na mnogim televizijama u Srbiji. Rođena je 1938. godine u Beogradu, gde i danas živi i radi. Bebyland @Bebi

2. Snežana Đurišić - srpka folk pevačica (njeno angažman kao HOD-a je pod velikim znakom pitanja zbog pevanja na proslavama rođendana ultra desničara) - Stojkolend @Stole

3. Ljiljana Stevanović Lili, učesnica rijalitija "Zadruga 4", bivša inspektorka MUP-a. Počela je sa botoksom sa 35 godina. U estetsku hirurgiju uložila je 20 000 evra. Mrmosavlje @Mrm

4. Gordana Goga Sekulić - srpska turbo-folk pevačica, poreklom iz Crne Gore - HOD je Stefanije28. @Stefan28

5. Alejandra Avalos (tačnije lik Gilde Gómez de Castellano - jedna od najokrutnijih negativki s malih ekrana svih vremena. Kako bi ostvarila svoje namere Gilda se ni pred kim nije ustručavala da pokaže svoje pravo lice i gazila je sve koji su joj se našli na putu pa je zavredila titulu najozloglašenije od svih meksičkih zlica. A scena njene smrti, u kojoj živa zakopana pokušava izaći iz groba, nas proganja sve do danas. - Markyland @Marko

6. Savka Gazivoda poznatija pod nazivom Saška Karan, srpska je turbo folk pevačica. Proslavila se hitom "Srce puno baruta" i brojnim učešćima po rijalitijima. - Dodolend. @dodo

7. Stanojka Mitrović (rođ. Bodiroža), poznatija kao Ćana, bosanskohercegovačka je i srpska pevačica. - Majstalend. @Majsta94

8. Elettra Miura Lamborghini je italijanska televizijska ličnost, pevačica i uticajna osoba na društvenim mrežama. Evil'sland @EvilSmile

9. Eva Ras srpska je glumica, slikarka, književnica i dramaturškinja. Glumačku karijeru je počela šezdesetih godina 20. veka, igrajući pretežno u filmovima Crnog talasa. (Nju je Leo predložio da bude HOD Djolelenda) @Djole89

10. Marija Kulić - učesnica rijalitija - majka najveće balkanske rijaliti zvezde Miljane Kulić - HOD je organizatora.

11. Na bilbordu nakon Marijinog je neka takmičarka bugarskog idola poznata po izvedbi hita Maraje Keri, po kome je zbog lošeg izgovora engleskog i postala poznata kao Kenli. HOD je Endregije. (Leov predlog zbog njegove ljubavi prema bugarkoj muzici). @Endrega

12. Dijana Janković poznata kao Didi Džej, srpska pop pevačica i kreatorka. Sestra je od strica teniserke Jelene Janković. U septembru 2013. godine se udala za preduzetnika Daniela Rokvića. Završila je Univerzitet Megatrend. Izjavila je da je na poziciji finansijskog direktora u firmi svog supruga DSTV Multimedia d.o.o.. (najpre je trebalo da bude HOD MilanaB, ali se Leo setio jedne druge persone) Didi je HOD Vaxylanda. @Vax'ildan

13. Gordana Džehverović - učesnica rijalitija i majka popularne pevačice - Teodore Džehverović - očigledno - Anhelito. @Anhel

14. Nada Macura - verovatno najpoznatija srpska lekarka, radila kao portparol Hitne pomoći, sada je poslanik u Skupštini Srbije. Veliki je fan našeg predsednika: "Vučić jednostavno zrači nekom posebnom energijom i najveći je radnik. U orkestru je dirigent glavni, tako i svi mi gledamo njega. Insistira da svi mi budemo među narodom, da pitamo ljude za njihove probleme i pričamo sa njima, što ja i radim, jer želim da ljudi žive odlično“, rekla je Macura u intervjuu za Politiku. Na pitanje da li je zadovoljna radom u Skupštini Srbije, gde je oko godinu dana, rekla je da „misli da se lepo snašla“. Dr Macura je HOD Leolenda. @Leo Cezar

15. Bojana Mihrimah - ekskluzivac Sezam produkcije, poznata po hitu "Keš". Trebalo je da najpre bude HOD Boxylanda pošto je bila co-host našeg prethodnog FSC-a, ali je u poslednji čas Leo predložio da bude HOD Stefixlanda. (Padala mi je na pamet Jeremićka, eto baš bih ubo što se kaže...) @Stefix

16. Bojan Jovanovski, poznatiji kao Boki 13, makedonski je preduzetnik, politički aktivista i televizijska ličnost. Prvobitno poznat po svom androgenom izgledu, proslavio se 2010. godine kao takmičar četvrte sezone rijaliti-šoua Veliki brat VIP, završivši na trećem mestu. @Niko se neće ljutiti, samo zato jer je iz MKD.

17. Kristina Radenković srpska je glumica i TV voditeljka. Najpoznatija je kao voditeljka kviza TV Slagalica. Redovno je pijana na srpskim izborima za Pesmu Evrovizije; gledaoci naprosto obožavaju njena uključenja iz grinruma. Očigledno - NSTS (Svi smo navijali za našeg NSTS!) @Nije sve tako sivo

18. Ljiljana Stjepanović - tačnije njen lik Kiće u seriji Ljubav Navika Panika. Interesanto mi je bila da nekome bude HOD, ima neki gif. Petar Kočić... Pa smo je dodelili Petarstanu. @Petar

19. Vesna de Vinča je srpska televizijska autorka, novinarka, spisateljica, rediteljka i filmska producentkinja. Vlasnica je agencije "Miss Yu" koja ima licencu izbora za mis Srbije, pa je, nakon dodove šale kako je nazvao Poky-ja koji je organizovao Izbor za mis ovog izdanja, Vesna i HOD Pokylanda. @Pokahontas

20. Marija Maja Nikolić srpska je pop pevačica. Svoju karijeru je izgradila na festivalima, na kojima je osvojila 26 nagrada. Leo je mislio da je najprikladnije da ona bude HOD Kakashija. @Kakashi

21. Kolinda Grabar - Kitarović - bivša predsednica Hrvatske. Najpre je moja zamisao bila da ona bude HOD zelenog, zbog katoličke koallicija, pa onda Roa, ali je Leo rekao da nju zapravo obožava Tetsujin. @Tetsujin

22. Ava Karabatić - hrvatska starleta, pevačica i manekenka koja je poznata pod nadimcima „kraljica rijalitija“ i „kraljica drame“. @Ro97

23. Rada Vasić - žena iz naroda koja je slavu stekla učešćem u rijaliti programima. Leo je dodlio Milanu zbog neke pesme o rumunskoj kobili?! @MilanB

24. I na kraju, jedna dobrica lik Vere iz serije Ljubav, navika panika - kaoi velika forumska dobrica @Tinte. ❤️
 
Last edited:
Back
Top