265. FSC – Čov(j)eče, ne ljuti se!

Svi se povlačimo i samo-DSQ i dramatično odlazimo zauvek do sledećeg izdanja. :D
 
Izv na duplom postu, ali isteklo mi vreme da editujem.

Ja sad kad slušam detaljno vidim da nemam čemu da se radujem u ovom finalu. Ispali mi Set It Off, Zoe Wees, Purple Disco Machine, Meghan, David Guetta, Dua Lipa, The Kolors, Jane Zhang i Jude & Frank od pesama koje gotivim. Grl baj.
 
Bukvyy. Problem je što nije sačekao par dana pre nego je doneo odluku nego je dozvolio da ga sujeta i emocije vode. Ja svaki put kad ispadnem kažem sad ne glasam i vise ne učestvujem ali do finala me prođe i onda opet "ajmo Jovo nanovo"
Ko pobedi sujetu pobedio je sve!
 
Ja se ne povlačim zbog "lošeg" rezultata. Još na Paučicinom izdanju sam osetio da me ovo više "ne radi", pritom je to bilo baš u vreme Evrovizije, nisam stigao ni da poslušam pesme, nešto i lozinku zeznuo, ali sam pisao Leu preko Vibera da javi Paučici da neću stići da glasam. Na narednom izdanju se nisam prijavljivao; onda mi je Poky ljubazno uputio pozivnicu, i prijavio sam se najviše jer on svašta nešto smisli, hajp je njegovo srednje ime; na kraju je ispalo je da ni taj FSC nisam stigao da kasvetno ispratim; i onda Bebi kao organizator - kako to da propustim. ❤️

Što se ovog izdanja tiče, i pored početnih osrednjh utisaka, evo pred samo finale moram se složiti da jeste dosta dobro finale, bio sam šokiran nekim ispadanjima, Dia Lipe , Trad Attack-a, Lozana i Stefanosa (to bi mi bukvalno bili 10p 12p 88 i 7p) ali to su muzički ukusi mnogo različitih ljudi; naravno da volim kad se poklopi da pesma kojoj sam dao 12 p i pobedi, ali ne može to uvek da se desi. Ne mogu sad da se foliram i da pričam kako mi je svejedno što "moja" pesma - ovo naravno uslovno moja jer niti smo mi te pesme komponovali niti otpevali, kamo te lepe sreće :D... ali čim se igraš - poraz, ispadanje kako god mora da zaboli. Velika je razlika između situacije kad neko ne stigne da glasa i kad, ajde da kažem nošen emocijama demonstrativno se samodiskvalifikuje, zato i smatram da takvo ponašanje treba strože kazniti, jer je svrha kazne upravo to - da neko kada pomisli da tako nešto uradi - da mu zasvetli negde lapmica da neće moći narednih, pa dva meseca ako se ne varam, da učestvuje.
 
Ja se ne povlačim zbog "lošeg" rezultata. Još na Paučicinom izdanju sam osetio da me ovo više "ne radi", pritom je to bilo baš u vreme Evrovizije, nisam stigao ni da poslušam pesme, nešto i lozinku zeznuo, ali sam pisao Leu preko Vibera da javi Paučici da neću stići da glasam. Na narednom izdanju se nisam prijavljivao; onda mi je Poky ljubazno uputio pozivnicu, i prijavio sam se najviše jer on svašta nešto smisli, hajp je njegovo srednje ime; na kraju je ispalo je da ni taj FSC nisam stigao da kasvetno ispratim; i onda Bebi kao organizator - kako to da propustim. ❤️
Klin se klinom izbija - očekujem jednu tvoju fenomenalnu organizaciju, sa prozivanjem i glasanjem kao na pravoj evroviziji 🤩
 
Nemam više toliko vremena kao što se tad pogodilo a i nakupilo se bilo dosta dobrih Adobe After Effects template-ova koje mi drug iz Švedske slao (dobio neki ključ uz kupovinu nekog programa ili uređaja, ne razumem se najbolje, a znao kakva sam paljevina za te stvari). :ROFLMAO: Nije da nisam razmišljao, ali eto liberta može slobodno da organizuje neku novu FSC forumsku evroviziju, sećam se da je i on imao takvu zamisao.
 
Ne razumem zelenog i ovaj ispad. Mnogi od nas smo ispali sa pesmama za koje smo verovali da mogu da pobede.

Ovo je samo igra pre svega i tako joj treba pristupiti. Svako naredno izdanje je drugačije i treba uživati u muzici a ne u eventualnom rezultatu koji osim što ti možda da ličnu satisfakciju da je pesma koju toliko voliš uspela i svidela se i drugima, ti zapravo ne donosi ništa.

Žao mi je zbog diskvalifikacije ali znao je šta radi i nadam se da se ovako nešto neće ponavljati.
 
Evo malo finalnih komentara. Lp,

Gossip – Real power
Došlo i prošlo, kao ok ali nit sam zinuo od oduševljenja nit sam mrdnuo s mjesta.

Jerry Heil & alyona alyona – ПОДОЛЯНОЧКА
Dosta mi je bilo ovih žena na ESC-u, hvala ali ne mogu.

Barbara Pravi - La Pieva (Chez moi)
Je l' moguće da nije spomenula dedu?
S obzirom da sam se na to pored žive pjesme fokusirao, evidentno je da mi ista nije baš okupirala pažnju.

La Rappresentante di Lista – Diva
Okay-ish, kao.

Barns Courtney – Fire
Prva pjesma u ovom finalnom rasporedu koju bih (možda) pustio ponovo. Doduše, teško da bi završila na playlisti.

Gerd – Survive the Crisis
Lijepa dosada. Senada glavu gore, ima i gorih od tebe

Faouzia & John Legend – Minefields
Jasno mi je da ću ispasti hejter neki, ali stvarno mi je malo dosadila Fazy. Je l' došla do dvoznamenkastog broja nastupa? Uglavnom, da, nikad mi nije bila naročito wow, a bome ni njen kolega iz ovog dueta

ILLENIUM & Teddy Swims - All That Really Matters
Ovo mi je odlično. Nešto što mi na prvu nije djelovalo pretjerano kao moj fah, ispade jedna od boljih pjesama izdanja.

Isabel LaRosa – favorite
Vrlo dobro, refren je sjajan. Jedina zamjerka doduše (ako se to može nazvati zamjerkom uopće) je prekratko trajanje pjesme.

Cat Pierce – You Belong to Me
Vokal me jako podsjeća na nekog, ali nisam posve siguran na koga. Fina pjesma, ima to nešto što je ne čini nužno dosadnom kao neke od njenih kolegica iz finala

ZAYDE WOLF x NEONI – Oblivion
Baš dobar niz pjesama sad. Ovo mi daje jak skandinavsko NF vajb.

RÜFÜS DU SOL – Underwater
Skroz solidno. Ovdje, za razliku od Isabel, previše minutaže malo kvari utisak, ali nije loše svakako.

Cesária Evora - Sangue de Beirona
Nije ovo tip muzike koji mi baš uvijek paše, ali Cesaria je klasan izvođač i ovakvim pjesmama uvijek treba pristupiti s određenim respektom.

FAUN feat. Fatma Turgut – Umay
Koliko boljih pjesama Faun ima… Ok je ovo, zanimljiv i originalan spoj svakako.

Olivia Rodrigo – All I want
Odmah mi je bila dobra, ali s vremenom mi je samo još više rasla i rasla i sad stanuje na mojoj playlisti.

Bad Bunny - Tití Me Preguntó
Nakon niza od skoro 10 u najmanji ruku solidnih pjesama, ovo je nešto što mene stvarno ne radi i to je to. Jako naporan žanr općenito

Naïka - Ma Chérie
Simpatična stvarčica, fin vajb

Slobodan Trkulja – Svadbarska
Otprilike isti komentar kao za pjesmu pod rednim brojem 1.

Giorgia, Marco Mengoni - Come neve
Popravio mi se ponešto utisak o ovoj pjesmi u odnosu na polufinale. Dosta basic, ali okej.

Michele Morrone - Feel It
Ovdje baš nisam načisto i dalje, i dobro mi je i nije, ovisno o kojem dijelu pjesme se radi.

Céline Dion - Think Twice
Nije mi ovo neko wow izdanje Dionke. Mislim, u najmanju ruku je ok, kao i ostatak njenih pjesama, nema u njenom opusu ništa što mi je loše, ali… ima i štošta bolje od ovoga.

Krajno – Lutam
Ovdje mi je možda malo splasnuo utisak, ali on uvijek ima tu malu prednost na konto različitosti i originalnosti.

Jane Zhang|張靚穎 — 星光
Stvarno malo što od azijske glazbe mi paše, naprosto se ne mogu nikako povezati s istom i sve mi zvuči nekako random i plastično, čak i ovako nešto što bi trebala biti power balada.

Angelina Mango – melodrama
Zna se da nisam neki njen fan. Stvarno mi njene pjesme nisu ništa posebno, pa tako ni ova. Radije biram talijansku „klasiku“ poput Come neve nego ovu „novokomponovanu“ talijansku muziku.

FAST BOY - Good Life
Solidan završetak, moglo je i gore, Bjorkmane &co!
 
Glasanje u finalu protiče izuzetno napeto i nema pesme koja se jasno izdvojila!
 
Back
Top