al Albanija 2024: Besa Kokëdhima – TITAN

Albanija
Šta sve pojedinci na ovom forumu pišu samo da bi se pisalo, bez nekog pretjeranog razmišljanja... Fascinantno.
Pojedinci su počeli ovu temu što kažeš bez preteranog razmišljanja, a mi smo se nastavili baviti ovom nebitnom temom i nadovezivati se.
 
Meni apsolutno nije jasno to šokiranje albanskim orlom kod Srba. To je njihov simbol oduvek, simboliše Albance i ne vidim u čemu je problem. To što je većina sebi dozvolila da im zdravorazumski narativ formiraju političari i mediji poput Informera je već ozbiljan problem.

Albanci na Kosovo gledaju na isti način kao i i mi na zemlje gde žive Srbi. Trenutna politička situacija je takva kakva jeste, šta će biti u budućnosti mi ne znamo. Činjenica je da su Albanci jedini narod na Balkanu koji trese ta groznica ultranacionalizma, ostali su tu fazu već prošli (na sreću).

I ajde brate više smalakšite i sa Velikom Albanijom, albanskim orlom, nezavisnim Kosovom i slično
 
Meni apsolutno nije jasno to šokiranje albanskim orlom kod Srba. To je njihov simbol oduvek, simboliše Albance i ne vidim u čemu je problem. To što je većina sebi dozvolila da im zdravorazumski narativ formiraju političari i mediji poput Informera je već ozbiljan problem.

Albanci na Kosovo gledaju na isti način kao i i mi na zemlje gde žive Srbi. Trenutna politička situacija je takva kakva jeste, šta će biti u budućnosti mi ne znamo. Činjenica je da su Albanci jedini narod na Balkanu koji trese ta groznica ultranacionalizma, ostali su tu fazu već prošli (na sreću).

I ajde brate više smalakšite i sa Velikom Albanijom, albanskim orlom, nezavisnim Kosovom i slično
Apsolutno se slazem od reči do reči to i ja kažem, jedino za ovaj deo da samo njih trese groznica nije 100%, jer i druge balkanske narode jos uvek trese ta groznica i imaju taj nacionalisticki narativ izrazen pretezno na mrežama, ali i na recimo prvenstveno fudbalskim utakmicama(kod nas i košarkaškim) što apsolutno ne podržavam.
 
Ma i mene ne tangira ni najmanje, ja sam uvek tako dramatičan kada iznosim mišljenje ali me ono baš briga šta neko misli. Meni je donekle žao da postajemo nacija koja trpi maltretiranje i dvostruke aršine online i ne stoji iza svojih ljudi, npr., kada su ti isti albanski nacionalisti napadali Baloša za plagiranje ili kada su izmišljali bolesne laži za Breskvicu. Breskvica je apsolutno zlo za PZE ali je naše zlo i mi ćemo da se postaramo za nju bez nekih laži koje dolaze od naših neprijatelja.
'Ajde konačno da neko ubode u metu, svaka čast!
Da je Peach-kica (ili bilo koji drugi takmičar sa PZE-a) izjavila da je Kosovo srce Srbije, bila bi proglašena za genocidašicu, nacionalistu, razvlačili bi je i urinirali mjesec dana po njoj kako ovdje na forumu tako i albanski, hrvatski i ostali neprijateljski mediji... Ovako, kad nekakva Besa izjavi kako je Kosovu majka Albanija ili šta već, svi su u fazonu ''pa dobro šta, lagano''.

Ukoliko je Albancima dozvoljeno svake godine da imaju fašističke/megalomanske ispade i da time bockaju Srbiju prikupljajući glasove dijaspore, ne znam zašto se onda toliko tragično doživjela Breskvina patriotska kampanja o pjesmi koju je posvetila Kosovu, dakle i jedna i druga idu na to da na neki način pridobiju pažnju svog naroda na podmukao način ali ako ćemo osuditi jednu onda se mora osuditi i druga ili pak nijedna, a ne vječito pljuvanje po srpskoj strani.
 
Nacionalizam i to merenje da ne kažem čega, nas je dovelo znamo svi dokle..

Ne vidim na koji način će se tenzije stišati i ovo društvo konačno postati normalno, ili ćemo imati makar privid normalnog ukoliko se svi budemo ponašali isto kao šta ja znam Breskvica, Besa itd itd

Nama je potreban Marčelo na muzičkoj sceni, potrebno nam je u svim zemljama bivše republike da apsolutno svako bude kao Marčelo, znam da tražim mnogo ili previše, ali više Marčela, Caneta Partibrejkersa, Eda Maajke itd i ovaj svet će biti konačno normalno i lepo mesto za život..

Uglavnom da ne širim temu dalje, ali isto to mislim da nam je svima potrebno i na političkoj sceni, da su nam političari normalni nikada ne bi došlo do onoga do čega je došlo, to je uzrok svega, a posledice su ono što gledamo proteklih decenija i decenija, zatrovano i bolesno društvo i mladi ljudi koji ne znaju ni kada je bio Kosovski boj a znaju da je ono naše i da bi umrli za njega, a od istorije znaju samo kada je poceo 1.svetski rat, a ne znaju ni kada se završio, to je srž problema svih naroda koji žive na ovim prostorima, uče pogrešnu istoriju(ili je čak ni 1% ne znaju) i mozak im je zatrovan mržnjom isključivo.
 
'Ajde konačno da neko ubode u metu, svaka čast!
Da je Peach-kica (ili bilo koji drugi takmičar sa PZE-a) izjavila da je Kosovo srce Srbije, bila bi proglašena za genocidašicu, nacionalistu, razvlačili bi je i urinirali mjesec dana po njoj kako ovdje na forumu tako i albanski, hrvatski i ostali neprijateljski mediji... Ovako, kad nekakva Besa izjavi kako je Kosovu majka Albanija ili šta već, svi su u fazonu ''pa dobro šta, lagano''.

Ukoliko je Albancima dozvoljeno svake godine da imaju fašističke/megalomanske ispade i da time bockaju Srbiju prikupljajući glasove dijaspore, ne znam zašto se onda toliko tragično doživjela Breskvina patriotska kampanja o pjesmi koju je posvetila Kosovu, dakle i jedna i druga idu na to da na neki način pridobiju pažnju svog naroda na podmukao način ali ako ćemo osuditi jednu onda se mora osuditi i druga ili pak nijedna, a ne vječito pljuvanje po srpskoj strani.
Mene Albanija savrseno ne zanima, vec okruzenje u kom zivim. Narativ albanskih predstavnika je slican iz godine u godinu. Ne moramo u tome da se takmicimo sa njima.
 
Skoro 3 miliona stanovnika u Albaniji, ispada ko da skoro 3 miliona stanovnika u Albaniji su sa Kosova. Ma dajte molim vas, skoro svake godine imamo ove gluposti gde ili salju Kosovare ili kad to ne rade onda rade ovakve stvari. Srbija kad bi to uradila sa Republikom Srpskom i svim ovim drugim regijama gde ili imamo ljudi ili iz politickih razloga, onda bi nas medjunarodna zajednica cerecila a EBU trazio da se skidaju ti tagovi.

I posle kao kako gledati na Albanske takmicare nepristrasno.

EDIT: Ako ista, samim tim hashtagom mi pomogla da skratim playlistu ove godine, haha. xD
Izvinite zar se niste vi zalili o pahuljicama pre neki dan
 
Mene Albanija savrseno ne zanima, vec okruzenje u kom zivim. Narativ albanskih predstavnika je slican iz godine u godinu. Ne moramo u tome da se takmicimo sa njima.
I ne trebamo se takmičiti s njima, niti bi mogli jer su u kategoriji nacionalizma i šovinizma neprikosnoveni (u Srbiji je štaviše autošovinizam izraženiji, koliko vidim). Radi se o dvostrukim aršinima - neko iz Srbije se razapinje na krst mjesecima i naziva svakakvim pogrdnim imenima jer se u pjesmi spominju mo'š misliti ''cRnE pTiCe'' koje aludiraju na Albance, a onda dođe albanska silikonjara i direktno se uneredi po Srbiji i Srbima svojom velikoalbanskom izvalom i kao nikom ništa, to nas ne treba zanimati lol.

Stvar je principa, ukoliko se za jedno osudi jedna strana onda i druga strana to zaslužuje u najmanju ruku (ili nijedna), sve drugo je defetizam i dvoličnost.
 
Mediji u Srbiju se malo povecavaju stvari,svaka albanska obilezja smatraju provokacijom,tako i prosle godine svi mediji su imali ovakve naslove za Albinu

ISPLIVAO SNIMAK IZ BEKSTEJDŽA NA KOME POKAZUJU DVOGLAVOG ORLA: Albanci na "Evroviziji" NE PRESTAJU DA PROVOCIRAJU!​




 
Mediji u Srbiju se malo povecavaju stvari,svaka albanska obilezja smatraju provokacijom,tako i prosle godine svi mediji su imali ovakve naslove za Albinu

ISPLIVAO SNIMAK IZ BEKSTEJDŽA NA KOME POKAZUJU DVOGLAVOG ORLA: Albanci na "Evroviziji" NE PRESTAJU DA PROVOCIRAJU!​

A vaši mediji inače ne preuveličavaju stvari kad je riječ o svakoj sitnici iz Srbije, gle ko nam morališe... :ROFLMAO:

Izvlačiš stvari iz konteksta i namjerno mijenjaš teze, logično kako bi glorifikovao i opravdao fašističke ispade svojih sunarodnika kako je Kosovo dio ''velike'' Albanije i to je ono što je prošle godine bila udarna vijest a ne nekakvi dvoglavi orlovi, to je tek usputno spomenuto.

Još uvlačiš Republiku Srpsku a dobro se zna da nijedan nekadašnji predstavnik BiH srpske nacionalnosti nikad nije širio nacionalizam kao što rade ovi vaši, pa čak i kad su gostovali na Radio-televiziji Republike Srpske nikad niko nije spomenuo da ide predstavljati Srbiju ili RS nego BiH, svidjelo se to nekome ili ne.
 
Zamolio bih Milosa da reaguje zaista, ova tema je otisla predaleko i trenutno je razgovor ovde zaista u tonu, koji nije primeren pristojnoj komunikaciji i normalnom vodjenju dijaloga uz neprikladne i uvredljive izraze.
 
A vaši mediji inače ne preuveličavaju stvari kad je riječ o svakoj sitnici iz Srbije, gle ko nam morališe... :ROFLMAO:
Posto ti citas albanske medije to podrazumeva da i znas albanski :ROFLMAO: (y).Nuk janë gjërat ashtu si mendon ti.Unë kam përshtypjen se serbët janë më nacionalist se shqiptarët.:ROFLMAO::love:

A gde je to bio udarna vijest?,..u Informer?
 
Sad odslusah revamp, neverovatno koliko pesma zvuci losije od originala. Pogotovo zbog jezika. Bespotrebno na engleskom.
 
Novinar i politički analitičar iz Prištine Imer Muškoljaj ističe za Danas.rs da je postavljanje ruku u oblik dvoglavog orla „jednostavno nacionalni simbol sa albanske zastave“.

„Ne postoji neki simbol Velike Albanije. Ljudi pokazuju rukama dvoglavnog orla da pokažu da su Albanci, ništa više. Kao na primer što Srbi podižu tri prsta“, ukazuje Muškoljaj.


Urednik prištinske „Gazete Blic“ Astrit Gaši takođe ocenjuje da je reč jednostavno o simbolu zastave i ništa drugo.

„To se koristi kao simbol zastave i preraslo je u svojevrsni pop simbol poslednjih godina. Kada neko rukama pravi dvoglavog ugla, taj hoće da kaže da je Albanac. Pre svega, to predstavlja popularni simbol, koji sada to koriste i sportisti i ostale zvezde. Niko ne treba da se boji tog simbola, jer ‘velika Albanija’ se ne označava ručnim simbolima“, napominje Gaši, što potvrđuje i urednica portala Kosovo 2.0. Besa Ljuci.
 
Eeeh konačno da završimo više i sa tom temom i prestanemo voditi polemiku o nekim glupostima i skretati sa prave teme a to je pesma evrovizije i sama pesma/pesme..
 
Složio bih se sa tobom ali da neko naš to uradi, šta misliš da bi se desilo? Da govori kako su Kosovo i Albanija jedno na istom videu u komentarima itd. Stavlja drugu ,,državu" u svoj tag. Naši ne smeju da imaju reč Kosovo bilo gde u pesmi, intervjuu... Pritom je ova otvoreni nacionalista. Trebalo je da je sahranimo kao što su oni sahranjivali Breskvicu!
Npr da smo poslali Gnezdo Orlovo? 🤣🤣🤣
 
Dijaspora sa Kosova je veća nego ona iz Albanije. Jedino mi to pada na pamet, da želi da osigura što više glasova dijaspore. Po meni svakako očajan potez da neko pada na tako niske grane i očigledno moli ljude da čuju pesmu i da glasaju za nju.
Dijaspora iz same Albanije u Evropi milion i 800 hiljada, ne znam za Kosovo samo znam odkad su uveli bezvizni rezim ove godine u januaru: 150 000 radnika (pa x neki broj clanova porodice). I masovno glasaju, npr. U Italiji
 
Eeeh konačno da završimo više i sa tom temom i prestanemo voditi polemiku o nekim glupostima i skretati sa prave teme a to je pesma evrovizije i sama pesma/pesme..


Besa kaze :
Rekonstrukcija pesme imao za cilj da poveća koherentnost pesme, eliminišući nagle prelaze između različitih delova.
 
Back
Top