az Azerbejdžan 2024: FAHREE feat. Ilkin Dovlatov - Özünlə Apar

A šta je s intonacijom kod Armenke, Grkinje, Holanđanina i slično?

Naravno da je smiješno i zauvijek će biti smiješno kad, vidi čuda, seciraš vokal, intonaciju i sve ostale detalje samo kod pjesama koje ti se ne sviđaju.

Providno + urnebesno
Bejbi Lazanja ne zna da peva a gospodja iz Nebulose zna
 
Bejbi Lazanja ne zna da peva a gospodja iz Nebulose zna
Tako je Choda. Bravo za tebe.. 😍❤️

Samo bi bilo dobro da se nađe komentar gde kažem da zna da peva.. Mislim eto, onak, čisto reda radi.. 🤭
 
I Nebulossa i Lazanja su da se tako izrazim vokalno klimavi iskreno, najveca mana obe pesme su vokali, sve ostalo ce se cak i lakse srediti i ispeglati, live vokal je najkriticnija stavka, makar meni..
 
Teze malo kad doticni opstruira svaku temu sa milion postova od kojih je vise od pola offtopic, uvek ce se neko zakaciti i ode diskusija u kontra smeru.
Joj što volim što sam ja glavni problem ovde.. Sram te bre bilo..
 
Korektna pjesma i ništa više od toga. Iskreno, očekivao sam malo više od Azera s obzirom na njihov renome (koji se počeo srozavati).
 
Šta znam, ja volim ovaj zvuk.
Ovakav neki midtempo i Dimitrov odlično radi i volim da slušam, ne znam hoće li mi biti top 10 ali svakako za finale da
 
Prijatno sam iznenađen. Od Azerbejdžana uvek očekujem nešto loše i generalno su mi najmanje omiljena evrovizijska država. Poslednje dve godine su mi solidni, mada sudeći po rezultatima i ukupna 3 poena publike u poslednja dva polufinala, većina ljudi ne misli tako 😅

Elem, slušam ovakvu muziku pa mi je fino legla. Dopadaju mi se bubnjevi i žice u instrumentalu. Pesma ima neki mističan i pustinjski vajb. Veliki plus što je Fahri komponovao muziku i pisao tekst, apsolutno neočekivano za azersku pesmu na Evroviziji 👏🏻

Ovde mi najviše kvari utisak skandalozna intonacija. Prvi put kad sam je čuo sam mislio da je cela na azerskom pa sam se obradovao 💀 Jedinu jedinu reč ne razumem.
 
pa prošle godine su ona dvojica radili pesmu sebi @Regulus
I to je bilo prijatno iznanđenje takođe, meni je ta pesma bila sasvim solidna. Svakako mi je mnogo bolje da neguju autore u svojoj državi nego da kupuju pesme iz Švedske.
 
Azabažan za sad nevjerojatno išutiran na aplikaciji. Neukusno.
 
Bože, meni je ova pesma bolja od pesme koja će da pobedi u maju 😂 Nije mi baš za top 10, ali solidna leva strana tabele.
 
Odugovlačili su sa prezentacijom da bi predstavili ovo. Doslovno se ne razaznaje kad počinje engleski i gde završava azerski. Pesma da je komplet na njihovom jeziku imala bi tu neku dozu mistike, ovako je skroz bezveze.

Oni ako ove godine ispadnu, a hoće, mislim da će i da odustanu od ESC-a.
 
  • Haha
Reactions: Mrm
Ovo mi se poprilično dopada, šteta što skroz nije na azerbejdžanskom, ali hajde konačno i da oni počnu pjevati na svom jeziku. Ne mislim da ovo nema nikakve šanse da prođe u finale.
 
Meni je ovo na prvo slušanje odlično. Baš takav zvuk i želim od Azera. Svaka čast!

Edit: Definitivno fali pesmi to što nije na kompletnom Azerskom. Kako peva na Engleskom ja zamišljam da je na njihovom izvornom jezikom. Dobilo bi na mistici i upotpunilo bi pesmu.

Svakako da mi se i ovako dopada ali da ima mane ima.
 
Mehčina na kub, tip ima prijatan i umirujući glas, simpatična je i ova dionica sa mugham arlaukačem ali nisam pao na tur iskreno jer mi u pjesmi nešto fali a ne znam šta, svakako pohvale za to što pjevaju na maternjem jeziku po prvi put, dobro su se smilovali da predstave malo i svoju kulturu i tradiciju na takmičenju... ☝️

Jasno je da će brojna turska dijaspora pošiziti za azerskim jezikom i ovim bliskoistočnim melosom + izvođač je zgođušan tako da će se vrlo vjerovatno provući (mada me ne bi začudilo ni da ostane ispod crte), ali ja ovdje ne vidim nikakav materijal za neku visoku poziciju u finalu jedino ako ne budu podmitili žiri i kupovali kartice za glasanje kao u dobra stara vremena lol, kapiram da će uložiti pozamašnu sumu u nastup i da će to sve vizuelno fino izgledati.

Azerbejdžan ima prebačaje od sjaja do očaja i oduvijek smo u love-hate odnosu: volio sam ih od 2008. do 2010. godine pa su mi bili nothing special od 2011. do 2015-e, onda opet ljubav od 2016. do 2021. godine i od tad do danas bzvz.
 
Back
Top