be Belgija 2023: Gustaph - Because of You

Ja ne razumem šta pišete vi ljudi, kopirate eurovisionworld i evropske fanove?

Ajde, ko sme (ali stvarno) sa mnom da se opkladi da ovo LAGANO ide u finale?!
 
Baćo, seti se San Marina 2019. Jel smo se svi iščuđavali pa uđe čovek u finale i to bio 8. u SFu.

Ovaj belgijski Džemirokvaj ima izuzetan glas, diže atmosferu od samog početka, dakle nije ovo prošlogodišnja Austrija, bek vokali su odličan spajs za ovako veselu numeru...

Ako ga na žrebu izaberu da otvara polufinale, ili posle nekih dosadnih balada, nema problema...

Najveći problem mu je odvratni outfit, nek promeni to, nek obuče nešto drugo bez veze, nek uzme malo da igra da ovo-ono i on je na konju.

Jako je bitno kad na scenu donosiš pozitivnu energiju, to će svaka publika na svetu da ceni...


Jedva čekam da Meridijan objavi kvote za kvalifikacije, nadam se visokoj kvoti ali verovatno neće biti veća od 2 jer sad je nikad lakše ući u finale 10/16 idu dalje.


Ja se razmišljam da stavim koju hiljadarku i za Top10 jer ako uspe da uđe u finale, tamo će pokupiti brdo žirijevskih glasova jer ovo je i džuri apiling numera samo tako.


Ajde, ko sme da se kladi?
Evo, recimo uplatimo 1000 din na račun nekog neutralnog od nas i ko dobije taj neutralni isplati pobedniku 1900 din (100din nek zadrži kao naplaćenu pixlu)
 
  • Haha
Reactions: Mrm
Interesantno je da su Belgiju za prolazak u finale prozivali posljednju čak 3 godine uzastopno i sva 3 puta su završili u top 10, dok su prošle godine imenovani prvi i ispostavilo se da su se jedva provukli... :D
Kada je riječ o ovoj pjesmi, mene neodoljivo podsjeća na prošlogodišnju izraelsku stvar prije revampa, naročito kada krene refren ''Because of you'' ja kao da čujem ''I know I am'' lol. Ne znam, ''neloše'' mi je i pomalo je radio-friendly/catchy, konačno nešto veselije i ''šarenije'' od Belgijanaca a jedino što mi je izvođač totalno operisan od harizme, za razliku od Ben Davida koji kada stane na scenu istog trena zavlada njom, doduše Gustaph mi je manje iritantan kao pojava jer nema taj ''bičarski'' stav već mi je više onako ''slatkica'' pa zbog toga mu dajem blagu prednost.
Svakako smatram da Belgijanci sa ovako nečim nemaju se čemu nadati ma koliko god da skockaju njega i nastup, oni će ionako biti najviše pogođeni ovim novim pravilom da isključivo televote odlučuje ko ide dalje pogotovo znajući da ih je prethodne 2 godine žiri spašavao od debakla, ali barem mi je drago što su se odlučili na drugačiji pristup po pitanju odabira pjesama u smislu da malo iskuliraju sa ''overproduced'' i mračnim/preozbiljnim kompozicijama koje su isključivo za žiri glasove pravljene te da se više pozabave ukusima publike.
Činjenica da mi je ovo trenutno na 1. mjestu govori o tome koliko je sezona nacionalnih izbora kriminalno loše krenula al' hajde, još je rano, valjda će biti bolje.
 
Baćo, seti se San Marina 2019. Jel smo se svi iščuđavali pa uđe čovek u finale i to bio 8. u SFu.

Ovaj belgijski Džemirokvaj ima izuzetan glas, diže atmosferu od samog početka, dakle nije ovo prošlogodišnja Austrija, bek vokali su odličan spajs za ovako veselu numeru...

Ako ga na žrebu izaberu da otvara polufinale, ili posle nekih dosadnih balada, nema problema...

Najveći problem mu je odvratni outfit, nek promeni to, nek obuče nešto drugo bez veze, nek uzme malo da igra da ovo-ono i on je na konju.

Jako je bitno kad na scenu donosiš pozitivnu energiju, to će svaka publika na svetu da ceni...


Jedva čekam da Meridijan objavi kvote za kvalifikacije, nadam se visokoj kvoti ali verovatno neće biti veća od 2 jer sad je nikad lakše ući u finale 10/16 idu dalje.


Ja se razmišljam da stavim koju hiljadarku i za Top10 jer ako uspe da uđe u finale, tamo će pokupiti brdo žirijevskih glasova jer ovo je i džuri apiling numera samo tako.


Ajde, ko sme da se kladi?
Evo, recimo uplatimo 1000 din na račun nekog neutralnog od nas i ko dobije taj neutralni isplati pobedniku 1900 din (100din nek zadrži kao naplaćenu pixlu)
Moraš uzeti da je San Marino San Marino i da je ogromna većina za Serhata glasala iz sprdnje. Ovde ne vidim taj efekat.
 
Plus turska dijaspora.
Za ovog nema ko da glasa.
Čak ni prosečan gledalac.
 
Moraš uzeti da je San Marino San Marino i da je ogromna većina za Serhata glasala iz sprdnje. Ovde ne vidim taj efekat.
Onda spadam u veoma malu manjinu. 😁 Doduse, uzivo je vokalno blago receno bio los, ali pesma kao pesma u audio verziji mi je bila u TOP 5.
Ali zato iz 2016. "I didn't know" mi je jedna od najboljih u istoriji Evrovizije. Ja sam odusevljen pesmom, nastupom, pratecim vokalom, pa cak i njegov glas je prilagodjen pesmi. Znam da se svi cude kada ovo napisem, ali tako je.
 
Zarazio se sa "Because of you" ❤️ ❤️ ❤️ Prva pesma ove godine da me pokrenula!

Ok bilo je većih favorita, ali ovo je daleko od lošeg. Ritam je odličan, dinamičan, glas savršen tokom cele pesme, ne njanjavi iako je LGBT anthem. Voleo bih da uđe u top 10! Instrumentalni deo je baš seks!
Evo nekog ko razmišlja slično meni:

Ova numera je da se probudiš ujutru, naduješ do daske i idemo veselo... Isto tako je veoma radio friendly i jednostavno diže raspoloženje.
Onda, ove belgijske Mamas... Nisu nasnimljeni nego pravi bek vokali, fantastične su...

Setite se kako smo mi, odnosno Srbija prošla 2015. po kvotama bili 25-30. pa smo u polufinalu zapalili arenu... E taj potencijal se i ovde očekuje samo nek obuče nešto drugo, nemojte ovo 'ala Duška 2019.'
Setite se Moldavije prošle godine kako je rasturila u Televotingu - dovoljno je da on dobije trećinu glasova što je bila dobila Moldavija, a kod žirija će mnoooogo bolje da prođe tako da Top10 nije nimalo nerealan
 
Last edited:
Poslušao sam sve opcije koje su bile i moram reći da je slabašan bio izbor.
Rolerkoster nije loš iako im je bolja ona eliminisana, pobednička jedino revampom da se sredi još malo ali nije toliko loša. Ostali ništa spec, možda bolje da je Gala otišla imala je tu neku dark mističnu energiju koja mi se svidela. Oh la la da se pevuši može, karneval isto pevljive su. Što se tiče Cherine meni to sve slatko ali samo je prozujalo. Vidim da je bila favorit ali nikakav utisak baš nije ostavila na mene. Sve u svemu pobednička i nije toliko loša ali složio bih se da je mogao i neko drugi otići 😁
 
Sta reci. Belgija koja je slala jedne od najboljih pesama Blance, Loic dodje do momenta da posalje ovo🤷🏻‍♂️ mozda im se nije pobedjivalo ove godine, ko zna
 
Ne znam, ja imam utisak da možda mogu da se nadaju finalu, i to samo možda, ako revampuju pesmu i poboljšaju produkciju. Kako god, pesma mi ne smeta, ali da je u ovom trenutnom obliku slabašna i ne ostavlja utisak, svakako da jeste.
 

Evrovizija 2023 / BELGIJA / REAKCIJA: Gustaph - Because of You


 
Minipop

f6fSGL2.jpg
 
Da mi je neko rekao da će mi ova pesma biti u boljoj polovini nakon skoro polovine izabranih pesama, teško da bih mu poverovao. :p
 
Back
Top