be Belgija 2023: Gustaph - Because of You

The Starlings su dobili publiku, Gala žiri..

Neki krive pucanje online glasanja za ovakav ishod

EDIT:

Rezultati (žiri + publika u zagradi)

1. Gustaph – Because Of You 278 (121 + 157)
2. The Starlings – Rollercoaster 277 (94 + 183)
3. gala dragot – t‘inquiète 271 (146 + 125)
4. Chérine – Ça m’ennuie pas 268 (145 + 123)
5. Ameerah – The Carnival 171 (107 + 64)
6. Loredana – You Lift Me Up 167 (83 + 84)
7. Hunter Falls – Ooh La La 128 (84 + 44)
 
Plasman Belgije u finale ove godine bi bio bukvalno u ravni najveceg iznenadjenja u istoriji esc-a
 
I prošlogodišnji plasman u finale je bio ravan čudu, iskoristili su bonus pa neka odmore. Uopšte ne kapiram kako, odnosno zašto su ovo odabrali?
 
I prošlogodišnji plasman u finale je bio ravan čudu, iskoristili su bonus pa neka odmore. Uopšte ne kapiram kako, odnosno zašto su ovo odabrali?
Naš žiri ja Belgiju stavio jako visoko lani u samom finalu, koliko se sećam.. :)
 
Mislim da je ovo prvi put u istoriji da najgore rangirana pesma u selekciji (prema Eurovision World-u) pobedi💀
 

Attachments

  • bel1.png
    bel1.png
    32.7 KB · Views: 16
  • bel2.png
    bel2.png
    18 KB · Views: 15
  • Haha
Reactions: Mrm
Loše.Ništa od finala za Belgiju ove godine.
Za sada:1.Albanija
2.Ukrajina
3.Belgija
 
Ukrajina 7/10
Belgija 5/10
Albanija 2/10

Za sada otužan izbor, ali ima vremena.
 
Mislim da je ovo samo dokaz da hardkor fanovi žive u mehuru koji toliko realan i koji odstupa od nekog generalnog konsenzusa ljudi koji se samo uključe na veče finala i koji imaju glasačku moć.

Žao mi je što Šerin nije pobedila, potencijalno bi mi bila u top 10 ove godine, ali šta je tu je. Nije ni prvi ni poslednji put i to je sasvim normalno i očekivano sa ovim nacionalnim finalima 🤷🏼

Pobednička pesma, po mom mišljenju, pati od najvećeg greha na Evroviziji - dosadna je. Ne postoji ništa toliko skandalozno loše u vezi sa ovom pesmom (za razliku od recimo pesama poput Aidan - Regina iz malteškog takmičenja koja je potpuni košmar), ali jednostavno nije konkurentna. Teško mi je da zamislim da će iko od 17 pesama u polufinalu glasati za baš ovu. Mada, to sam mislio da je slučaj i za belgijsko finale, pa sam izgleda živeo u zabludi 😂
 
Sa novim sistemom glasanja, može vrlo lako da se desi da ovo ima 0 bodova u polufinalu
 
Potpuno sam izignorirao belgijsko NF, ne stignem sve ispratit, nisam ni znao da danas biraju lol

Vidim komentare negodovanja, sad sam poslušao pjesmu i meni baš nekako simpatično zvuči ovako na prvu. Mislim da je pjesma grower, pa me baš zanima šta će ljudi mislit o njoj za par mjeseci
 
  • Like
Reactions: Mrm
Sa novim sistemom glasanja, može vrlo lako da se desi da ovo ima 0 bodova u polufinalu
Isto sam pomislio, ali videćemo. Zavisi i od drugih pesama a i gore pesme od ovih su skrpile po neki poen.
 
Odslušao sam isečke pesama tako da nisam ni imao favorita. Pesma i nije toliko loša zapravo samo nekako čudan izbor. Kada odslušam sve rangiraću moj TOP. Doduše nisam odslušao ni sve pesme koje su im bile u igri za odabir.
 
@dodo

Da, da, dobro se sećam, sad sam proverio naš žiri je Belgiji dao čak 8 poena u finalu, u polufinalu 6....
 
@dodo

Da, da, dobro se sećam, sad sam proverio naš žiri je Belgiji dao čak 8 poena u finalu, u polufinalu 6....
Naš žiri očigledno nije pažljivo slušao belgijsku pesmu, meni je ono vrištalo NQ. Ne znam kako su se on i Švajcarac provukli. 🤷‍♂️
 
Naš žiri očigledno nije pažljivo slušao belgijsku pesmu, meni je ono vrištalo NQ. Ne znam kako su se on i Švajcarac provukli. 🤷‍♂️
Pa Belgija je bila i kod publike Q koliko se sjećam. Švicarska i Azerbejdžan s nulom od publike su druga stvar
 
Švajcarska mi se nije dopala 2022, ali Belgija svakako jeste.. :) gledao sam ga i uživo na koncertu u evrovizijskom selu, nastupio je odmah ispred Konstrakte, ima super vokal i energiju...
 
Back
Top