COVID-19

Dule, moja topla preporuka tebi bi bila da se posvetiš lečenju svoje zavisnosti od kockanja umesto što nam prosipaš "pamet" koju nemaš.
Šteta što ne postoji vakcina protiv gluposti.
 
Dule, moja topla preporuka tebi bi bila da se posvetiš lečenju svoje zavisnosti od kockanja umesto što nam prosipaš "pamet" koju nemaš.
Šteta što ne postoji vakcina protiv gluposti.
Problem vas dobrog dela forumaša ovde je što vi ne umete konstruktivno da razgovarate, već bez ikakvih argumenata samo znate da pljujete poput: e nemaš pojma, leči se, debil si glupi si... a mi smo ovde jedini pametni i to najpametniji na svetu
 
Problem vas dobrog dela forumaša ovde je što vi ne umete konstruktivno da razgovarate, već bez ikakvih argumenata samo znate da pljujete poput: e nemaš pojma, leči se, debil si glupi si... a mi smo ovde jedini pametni i to najpametniji na svetu
Da ja konstruktivno razgovoram sa tobom? Možda kad ti izvor informacija ne bi bila grupa ljudi koja ceo dan pije ispred prodavnice, a ja da se usaglašavam sa tvojim kognitivnim sklopom da bi ti eventualno nešto razumeo ne želim, toliko da se spuštam ne planiram.
 
već bez ikakvih argumenata

Pitanje kredibiliteta sagovornika i tu sebe iskljucujes iz razmatranja za veliku vecinu forumasa. Prozivas nekog za izostanak konstruktivne rasprave dok dovodis u pitanje celokopunu nauku a argument ti je da je nesto opstepoznato i da je cinjenica a ne nudis nikakakvo potkrepljenje stava. Okamova ostrica, postoje ocitiji razlozi za porast karcinoma i autoimunih bolesti od belosvetske zavere i zlatne milijarde (pretpostavljam da ce se i to spomenuti u jednom momentu).
Misljenje imamo svi, bilo ono ovakvo ili onakvo, ali vecina ljudi nije toliko bahata da odbaci decenije naucnog rada zarad ne znam ni ja cega. Velika vecina tvojih istomisljenika u Srbiji je antidemokraticna ali eto u ovom konkretnom slucaju pozivate se na individualna prava i slobode koje su vam bile uskracene za vreme pandemije. Svi smo istrpeli sta smo istrpeli institucijalno, ali kao nekom ko je izgubio dosta clanova familije i prijatelja od tog nepostojeceg virusa, ovo sta pricas me jednostavno vredja. Da ne pricam da vredja inteligenciju taj nadmen stav bez utemeljenja.

Ako te lozi da bacas koske i da se pojedini forumasi kace na to jer im je iritantno, ok, you do you, ali iskreno se nadam da ce te forumasi za ovakve teme buduce jednostavno ignorisati. Ti misljenje promeniti neces sta god da ti neko predstavi kao referencu ili dokaz, jer ti i tebi slicni posedujete gnosis koji je nedostupan nama idiotima ispranih mozgova.
 
Ovo je isto dobro poznata zvaka - "Nisam protiv vakcina generalno, samo sam protiv COVID vakcina". Razlog? "Imam svoje misljenje i sve je ocigledno".

"Nisam rasista ali...."
"Nisam homofob ali........"
"Ne mrzim zene ali....."

Da si ti ziv i zdrav, 70%+ svetske populacije je vakcinisano i upravo zahvaljujuci vakcinama smo i uspostavili kontrolu nad pandemijom. Znaci, zahvaljujuci vakcinama, ne zahvaljujuci slobodnom sirenju zaraze za koje se ti zalazes. Vakcine su spasile desetine miliona zivota, sto se moze detaljnije videti u razlicitim publikacijama poput ove - https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9537923/ . Statistika bi bila jos i bolja da je sama logistika transporta bila bolja i da su siromasne zemlje dobijale vakcine na vreme.

Druga stvar, da znas makar biologiju iz osnovne skole, znao bi da osnovna svrha virusa nije da potamani sve zivo nego da opstane u odredjenoj populaciji. Korona je sveprisutna i dalje, bas kao sto je bila i 2020. , bukvalno nikad nije odlazila niti ce zapravo otici i nestati. Opet ti ponavljam, zahvaljujuci vakcinama smo uspostavili kontrolu nad pandemijom i zahvaljujuci cinenjici da je preko 70% svetske populacije vakcinisano. I normalno da shodno tome, situacija danas nije ista kao sto je bila pre 3 godine i hvala Bogu sto je tako. Ali to je iskljucivo zahvaljujuci ovoj cinjenici kao i cinjenici da je ogromna vecina civilizovanog sveta zavrnula rukav dok si se ti borio na strani virusa. Eto, da ti objasnim slikovito.

Naravno, nisam ocekivao da ces citati bilo sta sto sam linkovao jer sto bi procitao i naucio nesto novo kada vec sve znas i sve je ocigledno, zar ne? Doktori i naucnici su kreteni, najpametniji su slobodnomisleci intelektualci sa drustvenih mreza koji su doktorirali na Facebooku i YouTubeu.

A apropo ovoga da COVID vakcine "nikome nista dobro nisu donele", zivo me zanima jedna stvar ovako za kraj. Posto nam je pandemija omogucila da usavrsimo mRNA tehnologiju i pocnemo aktivno da razvijamo vakcine bazirane na istoj toj tehnologiji za razlicite tipove kancera, da li bi primio sutra recimo tu vakcinu ako ti, ne daj Boze, bude zatrebala u buducnosti? Sa jedne strane tada dakle imamo uverenje da je to jedno veliko zlo i zavera Bila Gejtsa i koga sve ne, a sa druge strane imamo upravo Fajzerovu mRNA vakcinu, ovog puta za rak pankreasa (jedan od najsmrtonosnijih kancera danas). Sta bi bio tvoj izbor tada?
Cekaj malo,
Ti hoces da kazes da vas 70% vakcinisanih (govorim iskljucivo o Covid vakcinama, ne o ostalim, za ostale bolesti sam uredno vakcinisan kao i svi valjda ovde) sad stiti nas ostalih 30%? To nema logike, po tome bih nas 30% trebalo da budemo zestoko ugrozeni i da se i dalje plasimo i dalje nosimo maske itd...

Druga stvar, smatram da nije tacno da je u Srbiji taj procenat vakcinisanih toliko veliki, vec barem ispod 50%. Tacno je da je Srbija bila prva po frekvenciji vakcinisanja i u prvih mesec dana drzava sa najvise vakcinisanih, medjutim u odnosu na napredni Zapad ovde bas ne zive tolike veverice da gutaju sve sto im se medijski servira, mi smo ipak malo iskusniji (da ne kazem pametniji) narod od drugih jer smo proziveli svakojaka sranja (bombardovanje, sankcije, inflacije...) poslednjih 30 godina.

Trece, pozivas se na to da je tebi a i mnogim clanovima foruma neko blizak iz familije umro od kovida i od drugih bolesti... Naravno da je to strasno i svaka smrt, pogotovu bliznjeg je teska. Evo, meni je u toku korona pandemije preminuo otac, onda ujak rodjeni skoro i... Treba da se plasim korone mozda? Ljudi umiru i umirace i mi cemo jednog dana, to je normalno i to je zivot jbg, ali ne mozes ti zbog toga drugima da ogranicavas slobodu kretanja i zivota uopste i da nameces neke neproverene vakcine i to pogotovu koje nisu dale ni 60% pouzdanu zastitu (mnogi su se zarazavali koronom i posle vakcinisanja).

Cetvrto, ubedjen sam da ima jos clanova foruma koji se barem vecim delom slaze sa mnom, i koji jednostavno izbegava da se sukobljava sa vecinom a i sa tobom, ali ja kontam ovo je forum zato valjda i sluzi i sve dok nema vredjanja sto da ne iznosimo svoje stavove, pogotovu ako su smisleni
 
Cekaj malo,
Ti hoces da kazes da vas 70% vakcinisanih (govorim iskljucivo o Covid vakcinama, ne o ostalim, za ostale bolesti sam uredno vakcinisan kao i svi valjda ovde) sad stiti nas ostalih 30%? To nema logike, po tome bih nas 30% trebalo da budemo zestoko ugrozeni i da se i dalje plasimo i dalje nosimo maske itd...

Druga stvar, smatram da nije tacno da je u Srbiji taj procenat vakcinisanih toliko veliki, vec barem ispod 50%. Tacno je da je Srbija bila prva po frekvenciji vakcinisanja i u prvih mesec dana drzava sa najvise vakcinisanih, medjutim u odnosu na napredni Zapad ovde bas ne zive tolike veverice da gutaju sve sto im se medijski servira, mi smo ipak malo iskusniji (da ne kazem pametniji) narod od drugih jer smo proziveli svakojaka sranja (bombardovanje, sankcije, inflacije...) poslednjih 30 godina.

Trece, pozivas se na to da je tebi a i mnogim clanovima foruma neko blizak iz familije umro od kovida i od drugih bolesti... Naravno da je to strasno i svaka smrt, pogotovu bliznjeg je teska. Evo, meni je u toku korona pandemije preminuo otac, onda ujak rodjeni skoro i... Treba da se plasim korone mozda? Ljudi umiru i umirace i mi cemo jednog dana, to je normalno i to je zivot jbg, ali ne mozes ti zbog toga drugima da ogranicavas slobodu kretanja i zivota uopste i da nameces neke neproverene vakcine i to pogotovu koje nisu dale ni 60% pouzdanu zastitu (mnogi su se zarazavali koronom i posle vakcinisanja).

Cetvrto, ubedjen sam da ima jos clanova foruma koji se barem vecim delom slaze sa mnom, i koji jednostavno izbegava da se sukobljava sa vecinom a i sa tobom, ali ja kontam ovo je forum zato valjda i sluzi i sve dok nema vredjanja sto da ne iznosimo svoje stavove, pogotovu ako su smisleni

Ovolika kolicina besmislica i neznanja u samo jednom postu je zaista fascinantna. Kako rekoh.........Dunning-Kruger na delu. Danas mi nije bio lak dan inace ali ova poruka je uspela da me nasmeje iako zapravo uopste nije smesno.

Naravno, i ti licno imas korist od nas koji smo se vakcinisali jer da nismo, svi bi zajedno jos sedeli sa maskama i imali bi lockdownove. Dobro je da si konacno shvatio kako smo stavili pandemiju pod kontrolu. Da smo slusali recimo tebe, virus bi harao i dalje a broj bolesnih i preminulih bi bio desetostruko veci. No, tebe to ne dotice, ti "imas svoj stav" i sto se tebe tice, slobodno nek se zarazava i nek umire ko stigne. Pogotovo starije osobe nek umru, jer "to je zivot". Dokle god je neko drugi taj ko se razboljeva i umire, tebi je super. Vazno da niko ne remeti tvoj komfor a drugi nek umiru, sta to tebe briga.

Prvi pasus je ujedno jos jedan dokaz da ne posedujes ni elementarna znanja i da moje preporuke za literaturu iz osnovne skole svakako i dalje stoje. Kad naucis sta su virusi i sta su vakcine te kako se imunizacija sprovodi, onda ima smisla da pricamo o pojmu kolektivnog imuniteta i tada ti nece biti besmisleno kako je to nas 70% napravilo bedem i onemogucilo dalje divljanje virusa.

Ovaj pasus o pametnim Srbima i glupom zapadu je zaista toliko smehotresan da sam morao da ga citam vise puta. Tako je, zapadnjaci su glupi, samo smo mi u Srbiji ovde pametni. Ipak smo mi nebeski narod, jelte. A omiljeni hobi nam je otkrivanje svetskih zavera...........pomocu tehnologija koje su ti isti glupi zapadnjaci napravili, zanimljivo :D

Uzgred, meni licno najjaci paradoks je kada tvoji istomisljenici kazu kako se nece vakcinisati jer nece da budu "pokusni kunici farmako-mafije" a onda uzmu i propagiraju Ivermektin......koji uzgred, proizvodi Merck, jedna od najvecih farmaceutskih kompanija :D I onda zavrse na ispiranju creva jer se truju lekom koji se koristi u veterini. Mislim da je ovde zakljucak jasan i da je svaki dalji komentar ovog fenomena suvisan.

Odakle si izvukao podatke o efikasnosti vakcina? mRNA i vektorske vakcine protiv COVIDa (proteinske takodje) imaju efikasnost preko 90% i zapravo su najefikasnije vakcine ikada napravljene. Isto tako, laz je i neistina da su vakcine neproverene - sve faze klinickog ispitivanja su uredno odradjene. i sa COVID vakcinama ne postoji apsolutno nikakav problem.

Sto se tice iznosenja stavova i pogotovo ovog dela "..sto da ne iznosimo svoje stavove pogotovo ako su smisleni".........sustina je da tvoji postovi uopste nisu smisleni i sve sto si napisao vezano za COVID je totalna i potpuna glupost (da se izrazim najblaze) i ja nisam ni jedini koji ti je to rekao. Ovo mu dodje kao kada Zeljko Mitrovic krene da prica o celijama i gravitaciji te poziva naucnu zajednicu da "se suoci sa njim" a onda ne ume da izgovori dezoksiribonukleinska kiselina a da ne precvika jezik na pola. Fascinantno je kako neko misli da ima pravo na stav i to jos relevantan stav a ne poseduje ni najelementarinija znanja da bi uopste mogao da ima stav.

Da zakljucim dakle - o nauci se ne polemise. O naucno dokazanim cinjenicama se ne polemise i nauka ne poznaje misljenja. Moze da se polemise o muzici i nekim drugim stvarima ali polemisati oko toga da li je 2 +2 = 4 ili da li je Zemlja okrugla, to ne ide.

P.S. Jos cekam odgovor na pitanje - da li bi uzeo mRNA vakcinu za rak pankreasa (ili neki drugi rak)? Vesto si izbegao odgovor na ovo pitanje a ja gorim od znatizelje da ga cujem.

Evo ja nisam cijepljen, a 2x sam imao koronu. Moj tata se 3x cijepio i 2x je imao. Prvi put je pokupio od mene, drugi puta se zarazio dok je bio u bolnici. Takvih slucajeva je dosta

Disklajmer: nisam teoreticar zavjere, naprotiv. Tko zeli da bude žigosan, njegov izbor, tko ne zeli ne mora.

Vakcine nisu bile sterilisuce, samim tim nisu mogle da sprece samo zarazavanje. Cilj je bio ublaziti klinicku sliku, izbeci posledice infekcije (Long COVID) i smanjiti dalje prenosenje koliko god je to moguce. Obzirom da sada imamo podatke a ujedno i sami vidimo kako se zivi pre i posle cinjenice da je 70% svetske populacije vakcinisano, zakljucak je jasan - vakcine su svoj zadatak odradile i vise nego odlicno.

Uzgred, sta tacno znaci "biti zigosan"? "Nisam teoreticar zavere" i "ko hoce da bude zigosan, njegov izbor" ne ide jedno s drugim.
 
Cijela ta recenica je bila troll na sve teoreticare zavjere. Nemojmo se uzrujavati
 
Ovolika kolicina besmislica i neznanja u samo jednom postu je zaista fascinantna. Kako rekoh.........Dunning-Kruger na delu. Danas mi nije bio lak dan inace ali ova poruka je uspela da me nasmeje iako zapravo uopste nije smesno.

Naravno, i ti licno imas korist od nas koji smo se vakcinisali jer da nismo, svi bi zajedno jos sedeli sa maskama i imali bi lockdownove. Dobro je da si konacno shvatio kako smo stavili pandemiju pod kontrolu. Da smo slusali recimo tebe, virus bi harao i dalje a broj bolesnih i preminulih bi bio desetostruko veci. No, tebe to ne dotice, ti "imas svoj stav" i sto se tebe tice, slobodno nek se zarazava i nek umire ko stigne. Pogotovo starije osobe nek umru, jer "to je zivot". Dokle god je neko drugi taj ko se razboljeva i umire, tebi je super. Vazno da niko ne remeti tvoj komfor a drugi nek umiru, sta to tebe briga.

Prvi pasus je ujedno jos jedan dokaz da ne posedujes ni elementarna znanja i da moje preporuke za literaturu iz osnovne skole svakako i dalje stoje. Kad naucis sta su virusi i sta su vakcine te kako se imunizacija sprovodi, onda ima smisla da pricamo o pojmu kolektivnog imuniteta i tada ti nece biti besmisleno kako je to nas 70% napravilo bedem i onemogucilo dalje divljanje virusa.

Ovaj pasus o pametnim Srbima i glupom zapadu je zaista toliko smehotresan da sam morao da ga citam vise puta. Tako je, zapadnjaci su glupi, samo smo mi u Srbiji ovde pametni. Ipak smo mi nebeski narod, jelte. A omiljeni hobi nam je otkrivanje svetskih zavera...........pomocu tehnologija koje su ti isti glupi zapadnjaci napravili, zanimljivo :D

Uzgred, meni licno najjaci paradoks je kada tvoji istomisljenici kazu kako se nece vakcinisati jer nece da budu "pokusni kunici farmako-mafije" a onda uzmu i propagiraju Ivermektin......koji uzgred, proizvodi Merck, jedna od najvecih farmaceutskih kompanija :D I onda zavrse na ispiranju creva jer se truju lekom koji se koristi u veterini. Mislim da je ovde zakljucak jasan i da je svaki dalji komentar ovog fenomena suvisan.

Odakle si izvukao podatke o efikasnosti vakcina? mRNA i vektorske vakcine protiv COVIDa (proteinske takodje) imaju efikasnost preko 90% i zapravo su najefikasnije vakcine ikada napravljene. Isto tako, laz je i neistina da su vakcine neproverene - sve faze klinickog ispitivanja su uredno odradjene. i sa COVID vakcinama ne postoji apsolutno nikakav problem.

Sto se tice iznosenja stavova i pogotovo ovog dela "..sto da ne iznosimo svoje stavove pogotovo ako su smisleni".........sustina je da tvoji postovi uopste nisu smisleni i sve sto si napisao vezano za COVID je totalna i potpuna glupost (da se izrazim najblaze) i ja nisam ni jedini koji ti je to rekao. Ovo mu dodje kao kada Zeljko Mitrovic krene da prica o celijama i gravitaciji te poziva naucnu zajednicu da "se suoci sa njim" a onda ne ume da izgovori dezoksiribonukleinska kiselina a da ne precvika jezik na pola. Fascinantno je kako neko misli da ima pravo na stav i to jos relevantan stav a ne poseduje ni najelementarinija znanja da bi uopste mogao da ima stav.

Da zakljucim dakle - o nauci se ne polemise. O naucno dokazanim cinjenicama se ne polemise i nauka ne poznaje misljenja. Moze da se polemise o muzici i nekim drugim stvarima ali polemisati oko toga da li je 2 +2 = 4 ili da li je Zemlja okrugla, to ne ide.

P.S. Jos cekam odgovor na pitanje - da li bi uzeo mRNA vakcinu za rak pankreasa (ili neki drugi rak)? Vesto si izbegao odgovor na ovo pitanje a ja gorim od znatizelje da ga cujem.



Vakcine nisu bile sterilisuce, samim tim nisu mogle da sprece samo zarazavanje. Cilj je bio ublaziti klinicku sliku, izbeci posledice infekcije (Long COVID) i smanjiti dalje prenosenje koliko god je to moguce. Obzirom da sada imamo podatke a ujedno i sami vidimo kako se zivi pre i posle cinjenice da je 70% svetske populacije vakcinisano, zakljucak je jasan - vakcine su svoj zadatak odradile i vise nego odlicno.

Uzgred, sta tacno znaci "biti zigosan"? "Nisam teoreticar zavere" i "ko hoce da bude zigosan, njegov izbor" ne ide jedno s drugim.
Ti pišeš kao da si po zanimanju doktor virusolog ili šta već i to svetski priznat a ustvari rekao bih da si programer tako da ne mogu nikako, odnosno ne bi niko, trebalo da te uzme za kompetentnog i da si ti jedini u pravu a svi drugi koji misle nemaju pojma. Znači kada budeš postao doktor nauka iz medicine onda možeš za ovo moje gore da kažeš da su besmislice.

Tu mNRA vakcinu iskreno ne znam da li sam uzimao, vakcinisao sam se od svih tih bolesti kad sam bio dete, valjda kao i svi ostali i toliko. Dalje druge vakcine nisam uzimao niti ću.

O nauci se ne polemiše i ja nisam uopšte ovde osporio nijednom naučne činjenice i da si pažljivije čitao moje postove, ja nisam negirao postojanje virusa i postojanje opasnosti od njega ali naravno da jesam negirao količinu odnosno visinu opasnosti koji taj virus nosi.
Zašto to osporavam, pa zato što je život pre 3 godine bespotrebno stao a još gore zaluđuvao narod svakojakim stvarima kako bi se plašio, zatvarao u sebe i ono najgore - otuđivao, da ne veruje drugome ni svome najbližem, i da bolje postane kučkar nego sam (ovo zadnje na TVu nisu propagirali ali veliki broj ljudi je prihvatio ovu modu zdravo za gotovo).
I ne, to nije uopšte tačno da su ljudi masovno umirali baš od korone, čista televizijska propaganda, pogotovu u Italiji (izabrali su je kao idealnu zemlju gde cela Evropa a i svet najviše putuje), pogotovu da su se ljudi zarazavali na stadionu u Bergamu kada je Atalanta igrala Ligu Sampiona.
Imao sam priliku liçno da prisustvujem u KCSu na infektivnom odeljenju i video sam da je masa ljudi onde bez veze sedela, smarala se, ništa im nije strašno bilo.

Zašto 'sam pristalica teorije zavera' kako vi kažete? Pa prosto, do trenutka napada Rusije na Ukrajinu, kod nas u Srbiji se zaražavalo dnevno 18.000 ljudi i samo odjednom preko noći, prilikom prvog napada na Kijev, virus odjedanput više ne postoji, nije opasan, nema zaraženih, nema mera... Ništa iznenada...
E pa gospodo, ako je taj virus zajebavao celu populaciju 2 godine ne mogu sada isti ti naučnici da me ubede, odnosno još gore da se prave blesavi kao Kon i ekipa, da odjedanput smo ga pobedili, nema ga i nikom ništa i evo svi zaboravili...
 
Što je najjače, mislim da Miloš S i jeste doktor. 😂😂
 
Dok se ubode zanimanje, nije ni doktor ni programer, ali jeste u pravu, čuli smo slične informacije i od doktora ako je Duletu bitno :)
 
Ti pišeš kao da si po zanimanju doktor virusolog ili šta već i to svetski priznat a ustvari rekao bih da si programer tako da ne mogu nikako, odnosno ne bi niko, trebalo da te uzme za kompetentnog i da si ti jedini u pravu a svi drugi koji misle nemaju pojma. Znači kada budeš postao doktor nauka iz medicine onda možeš za ovo moje gore da kažeš da su besmislice.

Tu mNRA vakcinu iskreno ne znam da li sam uzimao, vakcinisao sam se od svih tih bolesti kad sam bio dete, valjda kao i svi ostali i toliko. Dalje druge vakcine nisam uzimao niti ću.

O nauci se ne polemiše i ja nisam uopšte ovde osporio nijednom naučne činjenice i da si pažljivije čitao moje postove, ja nisam negirao postojanje virusa i postojanje opasnosti od njega ali naravno da jesam negirao količinu odnosno visinu opasnosti koji taj virus nosi.
Zašto to osporavam, pa zato što je život pre 3 godine bespotrebno stao a još gore zaluđuvao narod svakojakim stvarima kako bi se plašio, zatvarao u sebe i ono najgore - otuđivao, da ne veruje drugome ni svome najbližem, i da bolje postane kučkar nego sam (ovo zadnje na TVu nisu propagirali ali veliki broj ljudi je prihvatio ovu modu zdravo za gotovo).
I ne, to nije uopšte tačno da su ljudi masovno umirali baš od korone, čista televizijska propaganda, pogotovu u Italiji (izabrali su je kao idealnu zemlju gde cela Evropa a i svet najviše putuje), pogotovu da su se ljudi zarazavali na stadionu u Bergamu kada je Atalanta igrala Ligu Sampiona.
Imao sam priliku liçno da prisustvujem u KCSu na infektivnom odeljenju i video sam da je masa ljudi onde bez veze sedela, smarala se, ništa im nije strašno bilo.

Zašto 'sam pristalica teorije zavera' kako vi kažete? Pa prosto, do trenutka napada Rusije na Ukrajinu, kod nas u Srbiji se zaražavalo dnevno 18.000 ljudi i samo odjednom preko noći, prilikom prvog napada na Kijev, virus odjedanput više ne postoji, nije opasan, nema zaraženih, nema mera... Ništa iznenada...
E pa gospodo, ako je taj virus zajebavao celu populaciju 2 godine ne mogu sada isti ti naučnici da me ubede, odnosno još gore da se prave blesavi kao Kon i ekipa, da odjedanput smo ga pobedili, nema ga i nikom ništa i evo svi zaboravili...


Nisam doktor niti me zanima da budem. Imamo pregrst odlicnih doktora ovde i nemam potrebe i ja da budem doktor. Mene ne zanima medicina nego biologija. tacnije bioinformatika konkretno, a u nauku generalno sam poceo da ulazim u kasnim 20-im godinama kako bi se resio jedan problem.......koji uzgred sa COVIDom veze nema, ali je zajednicki za svakog od nas. A okidac je bilo to sto kod nas niko ni iz bliza nije bio zaintresovan da se pozabavi ovom problematikom. Pisao sam o tome i na novom i na starom forumu.

Sada je drugacija situacija ali prvenstveno u tim "glupavim" zapadnim zemljama koje si pomenuo ranije dok kod nas ovde u Srbiji i dalje apsolutno niko nije zaintresovan da resi pomenuti problem. A neko mora da se prihvati posla i ovde, pa i po cenu da totalno iz korena promeni profesiju kao sto sam ja to poceo da radim u kasnim 20-im godinama. Da je ovaj problem sada resen, onda bi bas to i radio sada (tj. iskljucivo to jer me od malena ispunjavalo to da svasta ceprkam oko racunara i generalno me programiranje oduvek lozilo), medjutim sada imamo mnogo preci problem koji treba da se resi a programerski/IT deo jeste vrlo bitan deo cele ove price ali nije 100% price. Bioinformatika obuhvata i IT i biologiju i statistiku/matematiku.

Uzgred, cisto da znas, racunarske nauke imaju ogromnu primenu u biologiji i medicini i zapravo, jos od Human Genome Project-a, moze komotno da se kaze da je biologija sada takodje informaciona tehnologija. Jedan od razloga zasto smo vakcine dobili toliko brzo je upravo bioinformatika. A zahvaljujuci AI (koji se takodje primenjuje u bioinformatici), na duze staze imamo ogromnu sansu da resimo zdravstvene probleme koji nas ubijaju svakodnevno znatno brze nego sto bi to inace bio slucaj.

Svako ima svoju strategiju, ovo je moja licna jer ce na duze staze dati najbolje rezultate. Sto se doktorata tice, ima vremena, jeste u planu..........nece biti iz medicine jer, rekoh, imamo odlicne doktore vec i pacijenti su u dobrim rukama. Doktori ce se u buducnosti oslanjati na alate i terapije koje ce proizaci iz mog ali i rada brojnih drugih ljudi koji rade na istoj problematici sirom sveta. A meni je ujedno idealna prilika da spojim i ono sto volim ali i ono sto smatram da je dobro za civilizaciju...........a svakako je dobro da ne budemo terminalno bolesni, slozicemo se.

I uzgred, samo jos da dodam jedan deo i da zavrsim sto se mene tice. Ja imam ceo tim naucnika uz sebe i imam veliku zaledjinu da ostvarim ono sto sam zamislio. Dosta toga sam vec odradio ali glavne stvari tek dolaze. Nista se ne sekiraj za mene, ja imam podrsku naucne zajednice i sa brojnim ljudima koji se istom problematikom bave blisko saradjujem i bitno mi je da smo mi na istim talasnim duzinama. A sta ce izvesni Dule na forumu reci, to me stvarno ne zanima. Ono sto me zanima je da se resi problem koji postoji od nastanka civilizacije. Trenutno smo na pravom putu, to je sve sto je bitno.

A sada sto se tice tebe........

"mNRA" vakcinu svakako nisi mogao da primis :D A nisi mogao ni mRNA do 2021. Medjutim i dalje nisi odgovorio na pitanje - da li bi primio mRNA vakcinu za rak pankreasa (jedan od najsmrtonosnijih kancera)?


Gde si ti video da je "virus prestao da postoji" nakon invazije Rusije na Ukrajinu? Virus je sve vreme tu i nikad nije odlazio, cak stavise, ja sam se bas u tom periodu i razboleo od Korone i to brinuci o clanu porodice koji se prvobitno zarazio (i nazalost preminuo). I sada imamo talas ali mnogo blazi nego ranije, naravno, da se ne vracam unazad i ne objasnjavam zasto je to tako.


Ne vredi, zakljucak je isti - Dunning-Krugger at its finest :)
 
Po Duletovim shvatanjima nauka je bezvredna i puna laži i obmana, al zato teorije zavere sa buvljaka su legitimne jer tamo se priča prava istina.

Bolje da se posveti demistifikaciji kučkara, to mu je ipak light tema za mozak iako i to veoma teško kooperira.
 
Da nastavim diskusiju ovde, umesto onde gde ste banovali onog MrDra...:

Ne postoje 2 istine, a tvoja definitivno nije tacna jer po tebi korona virus je apsolutno opasan, lako se siri, ubija, treba da se vakcinisemo i ostalo...

E pa vidis, istina je i potpuno si u pravu samo za jednu stvar: da se lako siri, odnosno prenosi dalje.
- Za vakcine nisi u pravu jer i mnogi vakcinisani su se opet zarazavali
- Da ubija, pa ubijaju svi virusi i to je tacno, ovaj mozda u malo vecem procentu ubija ali opet to je zanemarljivo i procentualno i po apsolutnoj vrednosti u broju stanovnika
- Da je opasan... Pa za hronicne bolesnike, matore jeste definitivno, ali za ogromnu vecinu stanovnista ne nije.
- I nema to nikakve veze s biologijom, nisam siguran da li poznajes biologiju bolje od mene (mozda i da ko zna...). Svi manje vise laicki znamo sta su virusi i da naravno treba da se vakcinisemo protiv onih bas opasnih, ali sigurno ne treba da se vakcinisemo nekim neproverenim vakcinama i to pogotovu onim koji i NE STITE od Covida

I da, ja sam bas hteo da postavim pitanje koliko para su uzeli upravo oni koji su i gurali medijski tu pricu o covidu, vakcinama, A TEK ZA PCR testove, koliko su tu tek narod peljesili pa to je sacuvaj Boze. Evo, recimo meni za odlazak u Makedoniju uzeli 1400 din. a nisu morali nista, i to pazi ja sam samo jednom bio a zamisli tek ljude koji su putovali milion puta vise od mene. A tek na zapadu, recimo u Austriji, uzimali ljudima na PRC testove koji nisu hteli da se vakcinisu na svaka 2-3 dana, i sta se desilo neposredno nakon napada Rusije na Ukrajinu: e odjednom ne treba ni PRC ni maske ni vakcine.... Nista Nista...

Imao sam i ja koronu i zamisli, nisam se nabio u 4 zida nego sam slobodno izlazio u park sa starijim sinom i sutirao loptu. Takodje isao sam i po kaficima BEZ MASKE, igrao turnir u sahu BEZ MASKE i niko se nije zarazio. I jel falilo nekome nesto??

I da, u pravu si za apoteke i lekove, da narod masovno sada ide u apoteke za svaku benignu stvar e a vidis ja ipak pribegavam zdravoj hrani, shejkovima i tome slicno...
 
Back
Top