COVID-19

Lignjo, ne možeš da budeš veća žrtva kovida jer si češće prao ruke i da se porediš sa likom koji je doktor. Neće moći.
Jesam li rekao da sam zrtva? JESAM LI? Jesam li se poredjivao sa njim bre uopste pobogu?

Ja sam samo govorio sta se sa mnom dogodilo zbog tog usranog Kovida i NIKAKO nisam imao u planu da se poredim sa bilo kim, jer prezirem da se poredjujem sa bilo kim!

A ti shvati to kako hoces, vise me nije briga. Govori da sam vecita zrtva, da sam veciti placko, veciti njanjavac, ma nije me briga vise.
 
Lignjoslave.... vidim velika slova, polako. Izbegavaj trigere!!! Ajmo u Karleušinu temu da se svađamo oko Cece i Dragane...
 
Lakse mi je da raspravljam o Turbofolku nego o ovakvim stvarima.

Ako me samo jos neko bude nazvao zrtvom... Ma neka radi sta ko hoce, vise me ne zanima. Dovoljno je sto sam kod trojice na ignore, ajde sad jos i kod celog foruma.
 
Bolje da šetaju kučiće nego da imaju nekog pored sebe ko tako razmišlja. Psi su mnogo bolji od pojedinih ljudi, a ti time samo pokazuješ koliko ne voliš životinje. Nisu svi za decu niti svi žele decu, niti su svima smisao života deca, prihvatite to. A ostatak tvog posta neću da komentarišem, ne mogu te teorije zavere. Samo znam koliko su medicinari iz mog okruženja propatili, krv propišali, koliko ljudi je izgubilo živote.. I u pravu je @EvilSmile svima nam je bilo psihički teško ali svi smo se sa tim nosili na svoj način. Ne znam što se pokreće uopšte ova tema. Dođete da zagađujete ovde bespotrebno.
Gde sam rekao da ne volim životinje?
Da si malo pametniji, skapirao bih da kritikujem VLASNIKE kučića a ne samo kuče, kuče jadno ništa nije krivo.
Druga stvar, nijedno kuče ne može da bude bolje od čoveka osim ako je u pitanju psihopata, pedofil, ubica, terorista...
Moje mišljenje je da kuče kao kuče samo je bezvredna životinja koja osim da čuva dvorište i vlasnika ništa drugo ne može da postigne: ne može da skuva ručak, ne može da ode u kupovinu, ne može da te odvede kod lekara, ne ume da ide u WC mora napolju... i da, ta izlizana floskula 'pas je čovekov najveći prijatelj' samo zvuči lepo i poetično ali u stvarnosti naravno da nije tako. Mislim da onaj ko izjednačava kuče sa ljudima ima jako veliki psihološki problem i ni najmanje nije socijalno uklopljen čim mu ljudi ne odgovaraju a kučići koji laju su super.

Ipak bih više voleo u posebnoj temi o ovome ako se bude otvorila
 
Posle punih 4 godina od kad je zvanicno krenuo Covid iz Kine, svima je manje-vise jasno da je ovo bila teska prevara i ocigledna manipulacija sirokim narodnim masama, kako iz razloga testiranja, tako iz razloga nametanja nekim stvarima i programiranje mozgova na nacin kako su oni zamislili.

Da se razumemo jasno i glasno: virus JESTE POSTOJAO, verovatno postoji i dalje samo u daleko blazem obliku. Uglavnom, ko god je napravio ovaj virus je najveci genije u medicini koji postoji. Virus je idealan, sad cu malo surovo i grubo zvucati ali cu biti maximalno objektivan:
- virus je tamanio matorce koji vise nisu ni za sta
- virus je tamanio hronicne bolesnike, odnosno bolesnike koji su vec imali jos neke bolesti
- virus nije dirao decu ni najmanje sto je bila najbolja stvar u vezi svega!
- Ukratko virus je tamanio nefunkcionalno stanovnistvo sto je svakoj vladi na ovom svetu odgovaralo, prvenstveno zato sto je rasteretilo PIO fond svugde

Na zalost, virus je imao i svoje side-effects i ubio je nekolicinu naizgled potpuno zdravih ljudi.
Sustina, virus je bio poguban za jako jako mali procenat stanovnistva, mozda ispod 0,1% ukupne populacije a medju njima velika vecina bila nefunkcionalno stanovnistvo u pogledu doprinosa BDP-u i daljem drustvenom razvoju.


E sad, na red nastupaju mediji: Virus ovo virus ono, jao jadni mi, jao perite ruke, jao zakljucavanje, pa daj Covid zelene pasose i.... Samo u jednom momentu, tacnije krajem februara prosle godine Putin je napao Ukrajinu i vise virus ne postoji, kao da ga je neko rukom odneo zar ne...
Meni je najvise krivo bilo sto je moja najomiljenija N1 televizija mnogo gore gurala pricu o korona ludilu, a posebno za vakcine i vakcinaciju.

Epilog svega:
Globalan psiholoski test je uspesno prosao. Svi smo kao ovce normalno prihvatili lockdown, sociajlno distanciranje, svi smo potencijalno zarazeni i opasni po okolinu... Dakle uspesno su nas medijski ubedili u sve.
Pogledajte redove u apoteci, posle 2020. kad god ste otisli u apoteku morali ste da cekate u redu, narod se navadio na lekove kao nenormalan, misleci da kad uzmu lek da su sve probleme resili u zivotu.
Dalje, sada imate mnogo vise depresivnih i usamljenih ljudi nego pre. Onda, imate ogromno povecanje broja kuckara i kuckarki. Da li ste primetili da kada setate ulicom ili parkom sta ga ljudi seta kucice umesto decu recimo...
Onda, ovi svi sto su se vakcinisali, sada cute sve u 16, ne smeju da priznaju da su se debelo zeznuli a do juce su nama 'nedokazanima' trubili kako je struka u pravu kako smo i mi trebali da se vakcinisemo...

Itd.itd... ima tu jos dosta da se kaze ali najinteresantnije od svega je to sto koronu vise niko ne pominje kao da nikad nije ni postojala a bila je bas bas ogromna tema svugde, pa pobogu cak se i cela jedna Evrovizija otkazala zbog toga sto je bilo nezamislivo...
hvala-doktore.gif
 
U ovu temu ne zalazim jer dobijam napade hipohondrije. Tako da unwatch.
 
Gde sam rekao da ne volim životinje?
Da si malo pametniji, skapirao bih da kritikujem VLASNIKE kučića a ne samo kuče, kuče jadno ništa nije krivo.
Druga stvar, nijedno kuče ne može da bude bolje od čoveka osim ako je u pitanju psihopata, pedofil, ubica, terorista...
Moje mišljenje je da kuče kao kuče samo je bezvredna životinja koja osim da čuva dvorište i vlasnika ništa drugo ne može da postigne: ne može da skuva ručak, ne može da ode u kupovinu, ne može da te odvede kod lekara, ne ume da ide u WC mora napolju... i da, ta izlizana floskula 'pas je čovekov najveći prijatelj' samo zvuči lepo i poetično ali u stvarnosti naravno da nije tako. Mislim da onaj ko izjednačava kuče sa ljudima ima jako veliki psihološki problem i ni najmanje nije socijalno uklopljen čim mu ljudi ne odgovaraju a kučići koji laju su super.

Ipak bih više voleo u posebnoj temi o ovome ako se bude otvorila
Iz tvojih obrazloženja se vidi da ne voliš pse. Pas laje, pas vrši nuždu pas reži, pas je živo biće i bolji je čovekov prijatelj nego neki ljudi. Pas te nikada neće napustiti, izdati i povrediti kao što to rade ljudi. I ne ja nemam psihološki problem , pre bih rekao da ga imaš ti pošto ti toliko smetaju bića koja mašu repom i vole svoje vlasnike i vlasnici vole njih. Fokusiraj se na sebe i gledaj šta ti šetaš, pusti druge da šetaju šta god oni žele. Neću da trošim tastaturu više na tebe, i nadam se da se suluda ideja o ovoj temi na forumu neće otvoriti. 😂 I da pas nije stvoren da bi kuvao, čistio i ostalo, pas je kućni ljubimac tako da argumenti nisu na tvojoj strani. I da nemoj potcenjivati moju inteligenciju i idi uplaćuj tikete, tada si zabavniji. Ne piši ovakve postove, ljudi ti se smeju.
 
Moram da priznam da skoro nisam nista skandaloznije procitao od ove Duletove poruke i u principu, to je skolski primer Dunning-Kruger sindroma. To je zajednicko za sve one koji kazu kako "razmisljaju svojom glavom" a zapravo ne znaju ni osnovne stvari, nemaju predstavu ni o cemu ali "imaju svoje misljenje".

@Dule Moj dobronameran savet ti je da nadjes biologiju za 5. razred osnovne skole i da odatle krenes da ucis o ovim stvarima. Moci ces, za pocetak, da naucis sta su virusi, sta su vakcine, kako vakcine rade.......svasta moze da se nauci vec iz tih udzbenika. Prvo gradivo za osnovnu skolu pa posle moze za srednju. Cisto da se ne sramotis na ovakav nacin.

Sto se tice tvoje opaske kako je COVID bezazlena bolest i kako su deca bezbedna....... evo mozes lepo ovde da procitas o MIS-C i COVIDu, napisano je tako da svako moze da razume - https://www.cdc.gov/mis/mis-c.html .

Takodje, malo i o Long COVID-u i o posledicama infekcije (pritom da naglasim, svaka infekcija ostavlja traga na svim organima i efekat ostecenja je kumulitivan sa svakom novom infekcijom) - https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/long-term-effects/index.html

Kad bi se recimo na svakih par meseci zarazavao po jednom, vec kroz par godina bi ostao bez imunog sistema a zivotni vek bi bio znatno skracen.

Toliko o bezazlenosti i "najsmesnijem virusu".

I za kraj, da se osvrnem na deo gde si rekao kako virus "ionako uzima stare ljude koji su jednom nogom u grobu". Cela poruka je sramotna ali ovaj deo posebno. Da ne pricam sto ovde ima i ljudi koji su izgubili starije clanove porodice zbog COVIDa. Eto sad su i oni mogli da procitaju da to nije nikakva tragedija, tudja smrt vazda ne boli.

Uglavnom - ovde te gluposti koje si video po drustvenim mrezama nece proci. Ovde imamo i doktore, imamo ljude koji su edukovani i razumeju se u materiju a nauka se uci iz relevantne literature, ne preko YouTube klipova sa zutim titlovima i slusajuci "tudja misljenja". U nauci nema misljenja, samo i iskljucivo cinjenice.

Takodje bih zamolio da drugima ne delis etikete i ne postavljas dijagnoze jer cemo sledeci put mnogo ostrije reagovati.
 
Moram da priznam da skoro nisam nista skandaloznije procitao od ove Duletove poruke i u principu, to je skolski primer Dunning-Kruger sindroma. To je zajednicko za sve one koji kazu kako "razmisljaju svojom glavom" a zapravo ne znaju ni osnovne stvari, nemaju predstavu ni o cemu ali "imaju svoje misljenje".

@Dule Moj dobronameran savet ti je da nadjes biologiju za 5. razred osnovne skole i da odatle krenes da ucis o ovim stvarima. Moci ces, za pocetak, da naucis sta su virusi, sta su vakcine, kako vakcine rade.......svasta moze da se nauci vec iz tih udzbenika. Prvo gradivo za osnovnu skolu pa posle moze za srednju. Cisto da se ne sramotis na ovakav nacin.

Sto se tice tvoje opaske kako je COVID bezazlena bolest i kako su deca bezbedna....... evo mozes lepo ovde da procitas o MIS-C i COVIDu, napisano je tako da svako moze da razume - https://www.cdc.gov/mis/mis-c.html .

Takodje, malo i o Long COVID-u i o posledicama infekcije (pritom da naglasim, svaka infekcija ostavlja traga na svim organima i efekat ostecenja je kumulitivan sa svakom novom infekcijom) - https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/long-term-effects/index.html

Kad bi se recimo na svakih par meseci zarazavao po jednom, vec kroz par godina bi ostao bez imunog sistema a zivotni vek bi bio znatno skracen.

Toliko o bezazlenosti i "najsmesnijem virusu".

I za kraj, da se osvrnem na deo gde si rekao kako virus "ionako uzima stare ljude koji su jednom nogom u grobu". Cela poruka je sramotna ali ovaj deo posebno. Da ne pricam sto ovde ima i ljudi koji su izgubili starije clanove porodice zbog COVIDa. Eto sad su i oni mogli da procitaju da to nije nikakva tragedija, tudja smrt vazda ne boli.

Uglavnom - ovde te gluposti koje si video po drustvenim mrezama nece proci. Ovde imamo i doktore, imamo ljude koji su edukovani i razumeju se u materiju a nauka se uci iz relevantne literature, ne preko YouTube klipova sa zutim titlovima i slusajuci "tudja misljenja". U nauci nema misljenja, samo i iskljucivo cinjenice.

Takodje bih zamolio da drugima ne delis etikete i ne postavljas dijagnoze jer cemo sledeci put mnogo ostrije reagovati.
Izvini Milose, gde sam ja to rekao da sam protiv vakcina generalno? Vakcine su generalno odlicna stvar za mnoge bolesti koje se sprecavaju prilikom primanja istih u prvim godinama zivota.

Naravno da jesam protiv covid vakcina jer vise je nego ocigledno da nikome dobro nisu donele a te linkove sto si okacio sve je to voda odnela jer da je korona zaista bila toliko pogubna, i dalje bi bila prisutna i dalje bi se pricalo o njoj i dalje bi se nosile maske....
Ali, priznaces, odjedanput nista nije bitno vezano za tu koronu, zar i tebi nije cudno?
 
Izvini Milose, gde sam ja to rekao da sam protiv vakcina generalno? Vakcine su generalno odlicna stvar za mnoge bolesti koje se sprecavaju prilikom primanja istih u prvim godinama zivota.

Naravno da jesam protiv covid vakcina jer vise je nego ocigledno da nikome dobro nisu donele a te linkove sto si okacio sve je to voda odnela jer da je korona zaista bila toliko pogubna, i dalje bi bila prisutna i dalje bi se pricalo o njoj i dalje bi se nosile maske....
Ali, priznaces, odjedanput nista nije bitno vezano za tu koronu, zar i tebi nije cudno?

Ovo je isto dobro poznata zvaka - "Nisam protiv vakcina generalno, samo sam protiv COVID vakcina". Razlog? "Imam svoje misljenje i sve je ocigledno".

"Nisam rasista ali...."
"Nisam homofob ali........"
"Ne mrzim zene ali....."

Da si ti ziv i zdrav, 70%+ svetske populacije je vakcinisano i upravo zahvaljujuci vakcinama smo i uspostavili kontrolu nad pandemijom. Znaci, zahvaljujuci vakcinama, ne zahvaljujuci slobodnom sirenju zaraze za koje se ti zalazes. Vakcine su spasile desetine miliona zivota, sto se moze detaljnije videti u razlicitim publikacijama poput ove - https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9537923/ . Statistika bi bila jos i bolja da je sama logistika transporta bila bolja i da su siromasne zemlje dobijale vakcine na vreme.

Druga stvar, da znas makar biologiju iz osnovne skole, znao bi da osnovna svrha virusa nije da potamani sve zivo nego da opstane u odredjenoj populaciji. Korona je sveprisutna i dalje, bas kao sto je bila i 2020. , bukvalno nikad nije odlazila niti ce zapravo otici i nestati. Opet ti ponavljam, zahvaljujuci vakcinama smo uspostavili kontrolu nad pandemijom i zahvaljujuci cinenjici da je preko 70% svetske populacije vakcinisano. I normalno da shodno tome, situacija danas nije ista kao sto je bila pre 3 godine i hvala Bogu sto je tako. Ali to je iskljucivo zahvaljujuci ovoj cinjenici kao i cinjenici da je ogromna vecina civilizovanog sveta zavrnula rukav dok si se ti borio na strani virusa. Eto, da ti objasnim slikovito.

Naravno, nisam ocekivao da ces citati bilo sta sto sam linkovao jer sto bi procitao i naucio nesto novo kada vec sve znas i sve je ocigledno, zar ne? Doktori i naucnici su kreteni, najpametniji su slobodnomisleci intelektualci sa drustvenih mreza koji su doktorirali na Facebooku i YouTubeu.

A apropo ovoga da COVID vakcine "nikome nista dobro nisu donele", zivo me zanima jedna stvar ovako za kraj. Posto nam je pandemija omogucila da usavrsimo mRNA tehnologiju i pocnemo aktivno da razvijamo vakcine bazirane na istoj toj tehnologiji za razlicite tipove kancera, da li bi primio sutra recimo tu vakcinu ako ti, ne daj Boze, bude zatrebala u buducnosti? Sa jedne strane tada dakle imamo uverenje da je to jedno veliko zlo i zavera Bila Gejtsa i koga sve ne, a sa druge strane imamo upravo Fajzerovu mRNA vakcinu, ovog puta za rak pankreasa (jedan od najsmrtonosnijih kancera danas). Sta bi bio tvoj izbor tada?
 
Evo ja nisam cijepljen, a 2x sam imao koronu. Moj tata se 3x cijepio i 2x je imao. Prvi put je pokupio od mene, drugi puta se zarazio dok je bio u bolnici. Takvih slucajeva je dosta

Disklajmer: nisam teoreticar zavjere, naprotiv. Tko zeli da bude žigosan, njegov izbor, tko ne zeli ne mora.
 
Back
Top