ESC 2022 – Torino, Italija: opšte, arena, grafika, scena

Sta mislite da li je Duska visegodisnjim komentarisanjem preterala u ironiji i sarkazmu, ismejavanju? Meni se cini da je njoj vise preko svega,jako dugo vec komentarise Evroviziju i da je sada presla tu granicu i pocela doslovno da se sprda sa Evrovizijom i njenim ucesnicima.Vidi se da nema taj zar vise zena, i da Evroviziju (moze se cuti i po njenim komentatima) ne shvata ni ona vise ozbiljno. To moze biti veoma dobar podstrek ljudima da se jos vise sprdaju sa ovim takmicenjem.
 
Last edited:
Pa moguće da je preterala, mada ja samo Tviter što pogledah malo, videh da se kod nas ljudi momenta kad krene finale izlože na max, pobenave i počnu preozbiljno da ga shvataju. Mislim, sad su već počeli da se sprdaju verovatno, ali kad je finale i glasanje to je naoštrenost bože sačuvaj, ove godine i više nego inače, i zaista mi se čini da se to u tim momentima preozbiljno shvata. Možda zato nije zgoreg da komentator baci na sprdnju i sarkazam u momentima prenosa. A da Duška jeste malo izbajatila na toj poziciji to stoji, ali bih barem ja lično, i kad bude trebalo neko da je nasledi, gledao da to bude neko u sličnom maniru, stvarno nam ne treba štreber-komentator koji će dodatno da ufitiljuje i uozbiljuje situaciju.
 
Meni ona nikada nije bila zanimljiva. Mislim da je ljudi vole zbog nostalgije jer to radi vec gotovo 20 godina

Jesi nasi prenosili ESC 2003?
 
Meni ona nikada nije bila zanimljiva. Mislim da je ljudi vole zbog nostalgije jer to radi vec gotovo 20 godina

Jesi nasi prenosili ESC 2003?
Koliko se sećam samog početka njenog komentarisanja, ona u početku nije ni bila nešto zanimljiva.
Sto bi rekao rintintin, u početku je bila pravi streber, sad je već krenula da se opasno sprda.
 
Ne znam, možda se Duška zasitila komentarisanja, ipak je to skoro 20 godina zaredom (svaka godina od 2003. do danas, sem 2008. kad je opet bila u organizaciji ESC-a u Beogradu). A opet, ona je praktično zaštitni znak Evrovizije na RTS-u, njeni komentari su zaista donosili tu neku opuštenost celom prenosu.

I ne znam ko bi uopšte i mogao da je zameni, ne pada mi niko na pamet sa takvim spontanim pristupom komentatorskoj poziciji.
 
Ne zovu je za džabe maherka 😅

Jesi nasi prenosili ESC 2003?
ESC 2003 je bio prvi na koji sam ja igrom slučaja spontano naleteo i seo pa ceo od početka do kraja svesno sagledao, al da me ubiješ sad ne mogu da se setim ko je komentarisao, no biće da je ona, samo verovatno tad još nije ovako blistala jelte. Ali svakako ga jesu prenosili.
 
Pa moguće da je preterala, mada ja samo Tviter što pogledah malo, videh da se kod nas ljudi momenta kad krene finale izlože na max, pobenave i počnu preozbiljno da ga shvataju. Mislim, sad su već počeli da se sprdaju verovatno, ali kad je finale i glasanje to je naoštrenost bože sačuvaj, ove godine i više nego inače, i zaista mi se čini da se to u tim momentima preozbiljno shvata. Možda zato nije zgoreg da komentator baci na sprdnju i sarkazam u momentima prenosa. A da Duška jeste malo izbajatila na toj poziciji to stoji, ali bih barem ja lično, i kad bude trebalo neko da je nasledi, gledao da to bude neko u sličnom maniru, stvarno nam ne treba štreber-komentator koji će dodatno da ufitiljuje i uozbiljuje situaciju.
Štreber komentatora smo imali u utorak i videli smo da je užas, tako da nek sedi Duška još malo dok ne nađu nekog sličnog.
 
Sad baš gledam za ESC 2000 piše da je prenosio 3K, ali bez komentatora.
 
Silvana jeste dosadna i suvoparna, to stoji. A Duška je zaslužila mali predah od komentarisanja, problem je što ne znam ko bi mogao da je zameni a da zadrži taj prepoznatljivi stil komentarisanja i sarkazma. To je ono što prenose ESC-a na RTS-u čini posebnim.

Ove godine je bila naročito nadarena moram reći.
 
Nisam ni stigao da pohvatam sve bisere, ali sećam se da sam se najviše iscerekao kad se pojavila Samanta Tina da pročita letonske glasove s onom krunetinom, a Duška kao "šta to stavi na glavu ženo" :ROFLMAO:
 
PODACI O GLEDANOSTI PESME EVROVIZIJE

Pesma Evrovizije 2022
Finale:
rejting 17,5%, šer 47,1%
1. polufinale:
rejting 8%, šer 20,8%
2. polufinale:
rejting 12,2%, šer 31,3%

Poređenja radi, ovo su podaci iz prošle godine
Pesma Evrovizije 2021
Finale:
rejting 16,5%, šer 43,1%
1. polufinale:
rejting 6,1%, šer 15,2%
2. polufinale:
rejting 12,8%, šer 29,9%

*Izvor podataka: NILSEN (Nielsen Audience Measurement) / RTS
 
Evo i rezultati rejtinga finalnih večeri iz nekih prethodnih godina

ESC 2013: SF1 11,3%,
ESC 2014: 6.6%
ESC 2015: 14.7%
ESC 2016: 9.7%
ESC 2017: SF2 8.5%
ESC 2018: 11.2%
ESC 2019: 9,4%
ESC 2021: 16,5%
ESC 2022: 17,5%


Finalne večeri ESC 2013 i 2017 (kad nismo prošli u finale) nisu bile u top 10 najgledanijih za tu nedelju pa za njih nema rejtinga.


Neverovatan doprinos Uraganki a potom i Konstrakte gledanosti i popularnosti Evrovizije u Srbiji. Više od 10 procenata je razlika između finala sa najmanjom (2017) i najvećom gledanošću (2022).

U zavisnosti od sledećeg izdanja PZE očekujem još veću gledanost.
 
Nisam ni stigao da pohvatam sve bisere, ali sećam se da sam se najviše iscerekao kad se pojavila Samanta Tina da pročita letonske glasove s onom krunetinom, a Duška kao "šta to stavi na glavu ženo" :ROFLMAO:
Slicnu skalameriju je imala i Zorja na PzE.
 
Poređenja radi, u toku nedelje kada je bio ESC 2017. godine, repriza Srećnih ljudi je imala 12% rejtinga, a polufinale ESC samo 8.5%. Finale nije ni bilo u 10 najgledanijih pa pretpostavljam da je gledanost bila duplo manja nego kod Pavićeve serije.
 
Nervira me ta jedna relativizacija, najvise zapadnjaka, kao haha sta hocete Evrovizija je uvek bila politicko takmicenje, sta se cudite.

Moje pitanje je samo kada u zadnjih 30+ godina? Kada na ovaj nacin? Jedino kad je isto Ukrajina pobedila 2016e i pobeda Italije 1990 kada su pozivali na ujedinjenje Evrope?

Na koji nacin su Maneskin, Dankan, Sobral, Mons i ostali politicki pobednici? Lena, Marija, Lordi? Dima Bilan?
Mesali su se nekad neki drugi spoljni faktori koji nisu politika ali jesu nesto sto udara na ljudsku empatiju (Dana international trans, Sobral bolest, Koncita brada)

Maneskin smatram najboljim pobednikom jos od grupe ABBA kad je rec o poboljsanju imidza Evrovizije
 
Back
Top