ESC 2022 – Torino, Italija: opšte, arena, grafika, scena

Plus je takmičenje bilo itekako gledano i generalnoj publici 'popravilo utisak', što se vidjelo i po uspjesima pjesama poslije i viralnosti na društvenim mrežama. Da, bilo je i do toga što nije bilo ESC-a 2020, ali mislim da su svakako pjesme a i organizacija doprinijeli tolikoj uspješnosti više nego to što je prethodna godina otkazana
 
Dobro bar imaju Miku poliglotu, on koliko znam tečno govori engleski, francuski i italijanski, i za Lauru znamo da je skroz okej sa engleskim.
Svakako je "Konstrakta - In corpore sano" sasvim Italian-friendly za izgovoriti, mi smo bar mirni 😁
Kada je Mika imao koncert u Srbiji, govorio je i naš jezik. Ne, Bog zna koliko, ali svakako je znao više reči i fraza, nego većina stranih muzičara koji su nastupali kod nas.
 
Svakako je "Konstrakta - In corpore sano" sasvim Italian-friendly za izgovoriti, mi smo bar mirni 😁
E ovo mi nikako nije jasno. Nisam video nijednog stranca koji komentariše u klipovima srpsku pesmu da je uspeo jedostavno da izgovori naziv pesme. Sve nešto sriču: "In kourrrpourrre seejnou".
Pa majku mu, da li je iko učio latinski u školi ili makar bi trebalo, bez obzira na to, da zna univerzalno poznate fraze tog jezika? :oops:
 
Kada je Mika imao koncert u Srbiji, govorio je i naš jezik. Ne, Bog zna koliko, ali svakako je znao više reči i fraza, nego većina stranih muzičara koji su nastupali kod nas.
Da da, nekako sam i stekao utisak da je sklon jezicima i dobrom izgovoru, pročitah da je malo učio i natuca i (mandarinski) kineski i (libanski) arapski. On je svakako najmanja sikiracija za strana imena bilo čija 😁
I krivo mi je što tada nisam na taj njegov koncert kod nas stigao, baš sam ga slušao dosta tih godina kad se pojavio i vrteo svuda 🥰

E ovo mi nikako nije jasno. Nisam video nijednog stranca koji komentariše u klipovima srpsku pesmu da je uspeo jedostavno da izgovori naziv pesme. Sve nešto sriču: "In kourrrpourrre seejnou".
Pa majku mu, da li je iko učio latinski u školi ili makar bi trebalo, bez obzira na to, da zna univerzalno poznate fraze tog jezika? :oops:
Pa to su ti nejtiv ingliš spikeri, ili raznorazni drugi (možda nejtiv govornici germanskih jezika) koji veze s latinskim nemaju pa krenu po engleski to da nabadaju. Ali nijedan kršten Italijan, Španac, Portugalac i sl. neće imati problem 😁
A mislim da je Srbija zapravo među manjim brojem zemalja gde je latinski obavezan u gimnazijama i medicinskim školama, i gde su uopšte donekle i popularne latinske poslovice.
Svakako, pravda za nas nekadašnje gimnazijalce, posebno društveno-jezički i opšti smer koji su se ganjali s latinskim ne jednu nego dve godine!!! 🤣
 
Nek rade sta hoce, samo da finale ne traje 4 sata. 3 i po sata je u redu, ali 4 sto je mnogo mnogo je.
 
A ima li ko pri ruci screenshot sa njegovog (ili nečijeg?) Twittera gde se vidi slika kako rade na pozadini za nas, od pre koju nedelju? Čisto da tumačimo/diskutujemo do ponedeljka koliko bi pokvareni motor mogao da utiče na nas 😅
 
A ima li ko pri ruci screenshot sa njegovog (ili nečijeg?) Twittera gde se vidi slika kako rade na pozadini za nas, od pre koju nedelju? Čisto da tumačimo/diskutujemo do ponedeljka koliko bi pokvareni motor mogao da utiče na nas 😅
79AE90F0-1848-4B55-8160-0A4FEDBC90F2.jpeg
 

Attachments

  • A943033C-5000-44F9-BBB7-65AE684FB80E.jpeg
    A943033C-5000-44F9-BBB7-65AE684FB80E.jpeg
    283.1 KB · Views: 19
Pa Kosta je rekao da ce sema boja biti ista, samo drugacija grafika zbog scene.
 
Back
Top