ESC 2023 – Liverpul, Ujedinjeno Kraljevstvo: opšte, arena, grafika, scena

A i taj Melodi je teska mafija, drzi ga mala grupica ljudi i pisu sve pesme, određuju ko ce koju da peva, prave im nastupe oni a ne sami takmicari koji su tu samo lutke na koncu

Tek kad zagrebes ispod povrsine vidis da je to sve kontrolisano, nista spontano nema. SVT napravi pesmu i nastup i dovuce izvodjace i kao to je festival.
 
sto se tice spanije drago mi je sto su flopnuli kada nisu poslali Agoney
 
Da li vi iznova gledate aktuelnu ESC sezonu? Mislim i na prethodne? Ja upalim nekoliko meseci kasnije da vidim kako ću posmatrati na pesme, same izvođače.. A naravno desi se i zbog nostalgije jer mi fali🤣 šteta što nemamo dva puta godišnje, ovo brzo prođe!!!
 
Loreen je samo posledica bolesne ambicije i potrebe Svedske da prestigne Irsku, samo sto su bili toliko pomahnitali i ocajni da su preterali u silovanju zirija pa ce to sada rasturiti ceo ovaj sistem.

Good luck sa osmom pobedom bez zirija da im sabotira glavne konkurente.

Ona nije nista kriva, instrument kao i No Name 2006. Ne verujem ni da je svojom voljom dosla na Melodi
Avatar ti kida... 🤣🤣🤣🤣🤣
 
Da li vi iznova gledate aktuelnu ESC sezonu? Mislim i na prethodne? Ja upalim nekoliko meseci kasnije da vidim kako ću posmatrati na pesme, same izvođače.. A naravno desi se i zbog nostalgije jer mi fali🤣 šteta što nemamo dva puta godišnje, ovo brzo prođe!!!
od decembra do maja brzo prodje
 
Da li vi iznova gledate aktuelnu ESC sezonu? Mislim i na prethodne? Ja upalim nekoliko meseci kasnije da vidim kako ću posmatrati na pesme, same izvođače.. A naravno desi se i zbog nostalgije jer mi fali🤣 šteta što nemamo dva puta godišnje, ovo brzo prođe!!!
Ja odgledam svake godine ponovo snimke posle prenosa obavezno bez komentara, dakle bez cenzure i da bih video sta je to islo za vreme reklama.
 
loreen nije najbolji vokal ove godine marco mengoni koji bio treci kod zirija ubedljivo najbolji vokal ovog esc
Ipak je to ove godine Špankinja, pa tek onda Marco, Loreen... U svakom slučaju, niko nije rekao da se gleda SAMO vokalni kapacitet, niti da treba pojedinačno razmatrati kriterijume jer opet na kraju je najbitniji onaj opšti utisak.
 
Pesma bila u top 5 na kladionicama, na svim mogucim glasanjima se fino kotirala dakle nije losa da bi tvoja teorija pila vodu.
Pa zašto onda ljudi nisu glasali za nju? xD
 
Pa zašto onda ljudi nisu glasali za nju? xD
Nazalost ostali su gluvi na njenu specificnost, sto se ne desava prvi put na evroviziji sa nekim risky pesmama. Ziri bi trebalo da ceni ceo njen paket, ali sta da se radi, nije im prvi put da glasaju za neke bejzik pesme.
Malo mi je hit sto ja moram da branim spansku pesmu, a nisam cak ni neki ljubitelj. Ali ono na sceni je stvarno bilo divno i onakva interpretacija je zasluzila bar duplo vise poena od zirija (ako su zaista neki strucnjaci).
 
Ma i nas sistem na PZE je time ticking bomb.

Samo je pitanje trenutka kada ce ziri sabotirati neku mega popularnu pesmu na televotingu.

2022. samo jos jedna ili dve osobe poput Nede Ukraden da Konstrakti daju nulu ili sitne poene i imali bismo potpuni fijasko.

Uopste sistem gde mala grupa ljudi ima istu tezinu kao publika nije normalan i pre ili kasnije ce se desiti neka ekstremna situacija kao na ESC ove godine.

Bar da uvedu proporcionalni sistem na PZE.
 
A do juce si za PZE sistem pricao kako ne treba menjati ono sto valja (sto daje pobednika kog bi ti zeleo). Stvarno menjas misljenje kako vetar duva 😂
 
Pa daje pobednika kojeg bih ja želeo za sada ali sad vise nema Olivere koja je birala clanove zirija i ko zna ko ce biti urednik i koga ce postaviti u ziri.

Oni koji su birali clanove zirija na Beovizijiama od 2007 do 2009. su vrlo probelmaticni. Marija koja nije pobedila kod zirija plus naravno Kon.
 
A do juce si za PZE sistem pricao kako ne treba menjati ono sto valja (sto daje pobednika kog bi ti zeleo). Stvarno menjas misljenje kako vetar duva 😂
Jedva čekamo šta će misliti sutra. 😂
 
Ma naravno, ali ja zagovaram novi način glasanja na NF otkad su ga uveli na ESC maltene, baš iz razloga da neki Tutankamon ne uništi svojom nulom ili niskim poenom dobru pesmu. Nego, da prvo potvrde PZE 24, lako ćemo sa sistemom glasanja.
 
Back
Top