ESC 2023 – Liverpul, Ujedinjeno Kraljevstvo: opšte, arena, grafika, scena

Po meni je 2016. godine :au: bila najjača...
 

Iz Amerike verovatno najviše glasa Njujork...

Elem, RoW sigurni poeni Izraela i Albanije...
Da Keljmendijevi nisu sa Kosova i da nisu imali velikoalbanske ispade ne bi se Kosovari toliko zagrijali oko glasanja, na ruku im je išlo i to što je Srbija poslala ''nedijasporsku'' pjesmu za koju su naši ljudi u inostranstvu bili ravnodušni pa im je tu bilo široko polje da ugrabe maksimum od Švice i ostalih ''gastoz'' zemalja...

Iznenadila me je Slovačka na visokom 8. mjestu koja u fandomu važi za zemlju u kojoj je zainteresovanost za Evroviziju gotovo nepostojeća što se sada dokazalo da i nije baš tako, doduše pitanje je koliko su zapravo etnički Slovaci pratili (vjerovatno više nego inače pošto je Češka imala jaku ''slovensku'' pjesmu), mada kontam da su i njih preplavile izbjeglice iz Ukrajine koji su mahom glasali za svoju maticu.

Mađarska se očekivano našla na listi jer su se relativno skoro i povukli dok sam za Tursku mislio da će biti u top 3 glasača iz ROW-a bez obzira što ih dugo nema, njihovi fanovi su najnepodnošljiviji po društvenim mrežama i dan-danas a šta bi tek bilo da još uvijek učestvuju... :D

Od ostalih sam priželjkivao Bugarsku al' ništa, za BiH, Makedoniju i Crnu Goru se znalo da će gledanost biti mala.
 
U BiH nije ni bilo prenosa, kako da gledanost bude mala? 🤣🤣🤣

Sto se Slovacke tice, vec su potvrdili da nece ucestvovati 2024.
 
Zao mi je Nemacke. Bukvalno stagod ljudi poslali bice ukanaljeni. Sto je Svedska za vrh tabele, to je Nemacka za dno.

Zlocin o kome se ne prica je 0 od zirija za proslogodisnju pesmu. Ne razumem koja je to racunica da Svajcarska, Azerbejdzan, Belgija prodju kod zirija sve po sredini i vise, a Malik dobije ni manje ni vise nego nulu. Ziri uostalom i sluzi da bas takve pesme spasi samog dna.

Bukvalno jedan od nekoliko najvecih ziri zlocina u zadnjih par godina, a ne prica se o tome uopste
 
Nažalost, mislim da bi i npr. Ben bio tipa 20. 😭 A to mi je jedna od najboljih Bokijevih pesama...
 
Nažalost, mislim da bi i npr. Ben bio tipa 20. 😭 A to mi je jedna od najboljih Bokijevih pesama...
I ja imam taj neki osecaj, znam da vokalno nije bas najbolje stajao na nekim lajvovima, mozda bi ga i tu spustili
 
Slegli su se utisci, pa ajde jedna analiza. Ovde cu da ne pisem sto postova u razlicitim temama.

SVEDSKA - ziri je oduzeo dzentlmensku sansu drugima da se bore. Duplo vise poena od drugoplasiranog kod zirija?!

FINSKA - Za razliku od nekih ranijih tvt pobednika, ovde je bilo toliko jasno da ga narod zeli. Ako pogledamo sve faktore, mozda i realno najubedljivi tvt pobednik ikad (Kalus je druga dimenzija jer Ukrajina, a procentualno je Karija najjaci posle Kalusa, jer je Sobral imao vise zemalja u svojoj godini). Nigde kod publike van top 5, na prste jedne ruke mozemo nabrojati gde je Svedska imala vise glasova od Finske.

IZRAEL - Nastup dostojan svetskih zvezda. Zasluzeno skroz.

ITALIJA - Pesma je vise od pola posla a kad se doda nastup koji je zapravo postojao, evo rezultata. Italija iz godine u godinu salje svoja najjaca imena i zasluzeno su tu gde su.

NORVESKA - Sve bas ocekivano. Ziri je spustio posteno ali nije uticao na konacni plasman. Cak 288 poena kod zirija manje od Svedske 😂

UKRAJINA - Realan bottom 5, zna se zasto je tu gde jeste. Ipak, odlican nastup. Plasim se da ce Ukrajina sa ovom bazom vrlo brzo opet pobediti.

BELGIJA - Dobar nastup, feelgood pesma. Kapiram sve koji su glasali ali je plasman previsok. Verovatno je do same godine.

ESTONIJA - Jeste plasticno, ali ima muzicki kvalitet. Tu su i build up i key change, vokal savrsen. Po mom misljenju, zasluzeno.

AUSTRALIJA - Sjajan nastup. Jedina podvrsta roka koju i ziri ceni. Running order ih je ukopao, bas nisu imali obzira prema pobedniku polufinala. Jako mi je drago zbog njih, ako im se poklopi, velike ih stvari cekaju.

CESKA - Od trke za pobedu do fanflopa godine. Takve su bile prognoze. Ovo je ipak uspeh, protkan sjajnim nastupom. Pametno sto su tematiku preusmerile na zene kojima treba pomoc, na nastup mislim. Drugi najbolji plasman Ceske ikad.

LITVANIJA - Kao sto rekoh, na rubu top 10. Zrelo, jasno, intimno i p
 
Slegli su se utisci, pa ajde jedna analiza. Ovde cu da ne pisem sto postova u razlicitim temama.

SVEDSKA - ziri je oduzeo dzentlmensku sansu drugima da se bore. Duplo vise poena od drugoplasiranog kod zirija?!

FINSKA - Za razliku od nekih ranijih tvt pobednika, ovde je bilo toliko jasno da ga narod zeli. Ako pogledamo sve faktore, mozda i realno najubedljivi tvt pobednik ikad (Kalus je druga dimenzija jer Ukrajina, a procentualno je Karija najjaci posle Kalusa, jer je Sobral imao vise zemalja u svojoj godini). Nigde kod publike van top 5, na prste jedne ruke mozemo nabrojati gde je Svedska imala vise glasova od Finske.

IZRAEL - Nastup dostojan svetskih zvezda. Zasluzeno skroz.

ITALIJA - Pesma je vise od pola posla a kad se doda nastup koji je zapravo postojao, evo rezultata. Italija iz godine u godinu salje svoja najjaca imena i zasluzeno su tu gde su.

NORVESKA - Sve bas ocekivano. Ziri je spustio posteno ali nije uticao na konacni plasman. Cak 288 poena kod zirija manje od Svedske 😂

UKRAJINA - Realan bottom 5, zna se zasto je tu gde jeste. Ipak, odlican nastup. Plasim se da ce Ukrajina sa ovom bazom vrlo brzo opet pobediti.

BELGIJA - Dobar nastup, feelgood pesma. Kapiram sve koji su glasali ali je plasman previsok. Verovatno je do same godine.

ESTONIJA - Jeste plasticno, ali ima muzicki kvalitet. Tu su i build up i key change, vokal savrsen. Po mom misljenju, zasluzeno.

AUSTRALIJA - Sjajan nastup. Jedina podvrsta roka koju i ziri ceni. Running order ih je ukopao, bas nisu imali obzira prema pobedniku polufinala. Jako mi je drago zbog njih, ako im se poklopi, velike ih stvari cekaju.

CESKA - Od trke za pobedu do fanflopa godine. Takve su bile prognoze. Ovo je ipak uspeh, protkan sjajnim nastupom. Pametno sto su tematiku preusmerile na zene kojima treba pomoc, na nastup mislim. Drugi najbolji plasman Ceske ikad.

LITVANIJA - Kao sto rekoh, na rubu top 10. Zrelo, jasno, intimno i p
Slazem sa ovim sto si napisao. Samo bih dodao da sa ove distance mislim da je ipak bolje sto je Svedska pobedila nego Finska. Kvalitet je ipak kvalitet. I dodao bih da je Cesku unistio running order, nastupale su devojke odmah posle Kaarije. I mislim da je zbog toga los televoting bio za Cesku.
 
Slazem sa ovim sto si napisao. Samo bih dodao da sa ove distance mislim da je ipak bolje sto je Svedska pobedila nego Finska. Kvalitet je ipak kvalitet. I dodao bih da je Cesku unistio running order, nastupale su devojke odmah posle Kaarije. I mislim da je zbog toga los televoting bio za Cesku.
1-5 zasluzeno plasmani ukrajina dobar nastup al nikako ovaliko visoko belgija i austrlija pre visoko belgija pesma cista glupost i lik pre odvrtan rangu sa izraelski predstavnikom iz 2022 estonija mi je drago ziri pogurao al televotinng ocekivano nisko ceska zasluzeno dobar nastup al mi se kostimi opste ne svidjaju
 
Back
Top