ESC 2023 – Liverpul, Ujedinjeno Kraljevstvo: opšte, arena, grafika, scena

Onda ce opet da se pobune za koju godinu kad krene Ukrajina da rastura na televotingu i zemlje sa dijasporom...
 
Očekujem da ubace više ljudi u žiri, možda uvedu da u žiriju svake države moraju biti ljudi različitih profila, godina itd. Možda će promeniti malo kriterijume po kojima se glasa. Ne znam da li će smanjiti % žirija, ali ako smanje to će vrv biti tipa na 40% ili tako nešto.
 
Očekujem da ubace više ljudi u žiri, možda uvedu da u žiriju svake države moraju biti ljudi različitih profila, godina itd. Možda će promeniti malo kriterijume po kojima se glasa. Ne znam da li će smanjiti % žirija, ali ako smanje to će vrv biti tipa na 40% ili tako nešto.
sto se tice promena treba bolju zirija ne treba svaka budala da bude u ziriju ko se ne razume u muziku kod zirija mozda sa 5 na vise na ljudi da bude veci uticaj na glasanje zirija a da budu samo muzicke osobe pevaci kompozitori a ne voditelji ili glumci i neko sasvim treci
 
Pa osim toga treba dovesti ljude iz različitih žanrovskih pozadina da ključ za uspeh kod žirija ne bude samo radio friendly potencijal.
slazem se treba se davat svakoj pesmi sanse koja ima kvalitet nemcka ove godine nije trebala biti zadnja kod zirija

kod zirija ove godine su trebali visoko jermenija i norveska a ne belgija i australija
 
Izlaze neki navodi (verovatno lazni) da bi sledece godine, nakon 20 godina od njene pobede, Ruslana mogla opet braniti boje Ukrajine.
 
Izlaze neki navodi (verovatno lazni) da bi sledece godine, nakon 20 godina od njene pobede, Ruslana mogla opet braniti boje Ukrajine.
opet ce da smara i kuka zbog ukrajine dosta toga 2 godine prolaze ne zasluzeno visoko
 
Po meni jedini istinski i pravi pobednik Ukrajine. Brend Evrovizije velika RUSLANA.
 
Nek im uvedu pet kriterijuma za svaku pesmu da je ocenjuju pojedinacno, neka svaku ocenjuju 1-5 pa nek onda ukupni zbir odluci raspored poena.
 
Apsolutno moraju da rangiraju pjesme po kategorijama, malo neka se pomuče kad su već stručni. Dostave te listiće EBU-u, oni unesu u sistem, izvuku prosjek rangiranja i dodijele bodove u skladu sa tim.

Simpatije prema zemljama i izvođačima ostavite publici, žiri M O R A da bude profesionalan.
 
Joj ovi avatari ko Kaarija da priča sam sa sobom xD bukv dijalog iz ogledala.
 
Samo da se ne ponovi 2013. godina...
Може да се понови у виду квалитета већине песама(што се не би могло рећи и за Србију нажалост), у том смислу не бих имао ништа против

Apsolutno moraju da rangiraju pjesme po kategorijama, malo neka se pomuče kad su već stručni. Dostave te listiće EBU-u, oni unesu u sistem, izvuku prosjek rangiranja i dodijele bodove u skladu sa tim.

Simpatije prema zemljama i izvođačima ostavite publici, žiri M O R A da bude profesionalan.
Или нека за сваку категорију буде предодређена по 1 компетентна особа, наведеш 5 категорија, свако рангира, извуче се просек, и ето га!
 
Samo da ga ne ukinu. Ove godine bi to, vecina nas ovde smatra, bilo bolje bez zirija, ali u globalu, ipak je ziri u proslosti znao stosta tu da postavi na svoje mesto.

Sprecavanje KeiiNO da pobedi (tek sa ove vremenske distance vidimo koliko su zapravo bili one night fun za Evropu), spustanje Trenuletula sa drugog na sedmo mesto (super zabava ali drugo mesto?), uvodjenje kvalitetnih pesama/vokala u top 10 poput:

Saudade, saudade, Die Together, A Monster Like Me, Nobody But You, Proud, Promise, Je me casse, Bridges...

Dakle, pametna restruktuacija, prosirivanje pod obavezno. Uveo bih da bar 20 % clanova zirija sacinjavaju bivsi ucesnici. Eurofanove ne bih uvodio jer bi bio nejasan kriterijum za odabir istih.

Zamislite Mariju Serifovic u ziriju (ili eto Konstru ove godine). Ko bi njima mogao da protivreci pa nek sto puta stave Svedsku kao prvu. Dok likovi poput Srdjana Suzukija i slicnih imaju sigurno neku muzicku tezinu, ali za ovaj format treba traziti druge ljude.
 
Back
Top