ESC 2023 – Liverpul, Ujedinjeno Kraljevstvo: opšte, arena, grafika, scena

Ne može. :) Taj način glasanja nije baš dobar za ESC, ako misliš na to da publika glasa i nakon objave glasova žirija. Šta bi se recimo time ove godine postiglo sem što bi se publika smorila što je Loreen u ogromnoj prednosti nad Fincem i da nikakvo dodatno glasanje to neće promeniti već samo odložiti dodatno objavu pobednika i umanjiti neizvesnost. Mimo toga kako oni predstavljaju glasove bitno drugačije od onog na Evroviziji? Vremena naravno nema da se čita 8 i 10 poena pored 12, kao nekad. Ja bih samo skratio vreme za glasanje i izbacio pola revijalnog programa i to bi taman skratilo ceo šou, bez promena u predstavljanju glasova i ukidanja parade zastava.​
 
Šta znam, ja bih volio jedne godine da vidim tu promjenu. Možda bi se ljudi utišali i ne bi glasali mnogo dok ne vide kako je žiri glasao 😂
Ove godine ne bi bilo razlike neke, ali možda neke sledeće bi. Nešto će se uglavnom izmijeniti, a sad šta, vidjećemo.

Mada vjerovatno će samo skratiti vrijeme za glasanje jer je stvarno previše onih 50 minuta za tvt (ako se ne varam), nekad se glasalo 15 i to je to. Glasove žirija ne mogu ubrzati više, ionako je mnogima zbunjujuće i ovako
 
Šta znam, ja bih volio jedne godine da vidim tu promjenu. Možda bi se ljudi utišali i ne bi glasali mnogo dok ne vide kako je žiri glasao 😂
Ove godine ne bi bilo razlike neke, ali možda neke sledeće bi. Nešto će se uglavnom izmijeniti, a sad šta, vidjećemo.

Mada vjerovatno će samo skratiti vrijeme za glasanje jer je stvarno previše onih 50 minuta za tvt (ako se ne varam), nekad se glasalo 15 i to je to. Glasove žirija ne mogu ubrzati više, ionako je mnogima zbunjujuće i ovako
Pa šta se time postiže, sem da budu i manji prihodi od SMS poruka, a neretko to ide u humanitarne svrhe? U Švedskoj je i malo drugačiji mentalitet, a ako bi uveli da se glasa tokom izvođenja same pesme to bi opet uticalo da se ljudi istroše i da posle kada vide da ima i boljih pesama, ipak odustanu od glasanja. Čak bi bilo dobro i smanjiti broj glasova sa jednog broja telefona, uticalo bi donekle na prihode ali bi rezultati bili verodostojniji. Eventualno da se tokom pesme glasa 1-3 puta pa čisto da se umanji malo značaj pozicije.
 
Videli smo to 2010. i 2011. da se glasa od samog pocetka i nije svakako bilo dobro.

Tako da najbolje je da bude kao sto je bilo 2016, znaci bez trece rekapitulacije, bez brojnih revijalnih delova i da glasanje traje 15 minuta.

Jer ne vidim svrhu da cine da finale traje cak do posle 1, neizdrzivo je pratiti puna 4 sata.
 
meni je 2016 revijalni bio top pozvali Justin Timberlake posle pobednik 2015 Måns Zelmerlöw natupio pa se preslo na glasanje zirija
 
Ne da se glasa od početka nego samo tokom izvođenja pesme, samo za tu pesmu. Ali i to nije baš fer jer ne traju sve pesme isto, ako je neka samo 2 minuta, verovatno će dobiti manje glasova iako je možda odlična. Svakako sam i ja samo za skraćivanje revijalnog dela.
 
Ne da se glasa od početka nego samo tokom izvođenja pesme, samo za tu pesmu. Ali i to nije baš fer jer ne traju sve pesme isto, ako je neka samo 2 minuta, verovatno će dobiti manje glasova iako je možda odlična. Svakako sam i ja samo za skraćivanje revijalnog dela.
revijalni deo nekad bezveze bude
 
Skoro uvek je bez veze. Čak i ako je ok, akcenat je na takmičarskim pesmama i glasanju.
Pogotovo da iskljuce skeceve. U pokusaju da budu smesni, oni ispadnu krindz. Isto i da smanje onoliko glumatanje od strane voditelja "kako bi se popunio program" sto bi Duska rekla.

Nepopularno misljenje, ali revijalni delovi iz prosle godine su meni bili jedni od boljih u poslednjih nekoliko godina.

Da stvar bude ironicna, u godini sa najgorim pesmama ikad, desio se najbolji revijalni deo: Aqua 2001.
 
esc 2019 madona najgori revijalni deo ikada ono je bilo pre glupo
 
Revijalni deo iz te 2019. sa onim "mađioničarem" gde izvođači nasumice i kao slučajno upisuju neke brojeve, a onda se na kraju to okrene i ispadne Eurovision i oni svi u nekom teškom šoku mi je ipak pobeda svih gluposti! 😂
 
Revijalni deo iz te 2019. sa onim "mađioničarem" gde izvođači nasumice i kao slučajno upisuju neke brojeve, a onda se na kraju to okrene i ispadne Eurovision i oni svi u nekom teškom šoku mi je ipak pobeda svih gluposti! 😂
Cringe cringea.
 
Da skrate glasanje da traje 15 minuta kao sto je bilo a ne da traje 40ak minuta. I da izbace trecu rekapitulaciju jer je skroz nepotrebna. Takodje i manji broj revijalnih delova, jer 2019. i ove godine ih je bilo previse.
Ovo je kljucno, zasto da traje glasanje skoro sat vremena, kada moze 15-20 minuta. Rezultati bi bili potpuno isti bilo da se glasalo 5 ili 50 minuta.
 
Ovo je kljucno, zasto da traje glasanje skoro sat vremena, kada moze 15-20 minuta. Rezultati bi bili potpuno isti bilo da se glasalo 5 ili 50 minuta.
Jedina vidljiva razlika je bila kad se glasalo tokom celog programa. Uostalom, dve od tri najmanje ubedljive pobede dolaze iz tog sistema. Sve ima i mane i prednosti
 
Back
Top