ESC 2024 – Malme, Švedska: opšte, arena, grafika, scena

Status
Not open for further replies.
Druga proba je iskristalisala neke već ustanovljene činjenice u prvom polufinalu a opet s druge strane donijela neke nove konfuzije koje su mi od mozga napravile kašu tako da ni sam više nisam načisto koga sve vidim in a koga out... 🫠 Još 5 dana je ostalo do početka pa ću pokušati da sročim neko trenutno razmišljanje:

1. Jedine zemlje koje vidim da ostaju zasigurno zacementirane u polufinalu i da vrište ''nq'' su Australija i Island, Moldaviju ne mogu niti smijem da otpišem dok se uživo ne uvjerim da su vani i to ne zbog toga što je to kao Telemoldova u pitanju (btw da se podsjetimo, 2016. godine su završili posljednji na televotingu u polufinalu i to sa daleko boljom pjesmom) nego zato što ih predstavlja šou biz Rumunka udata za tajkuna koji joj vrlo lako može pokupovati kartice u drugim zemljama kao što je Kirkorov sredio za Gordienko.

2. Polako ali sigurno Azerbejdžan postaje sigurni finalista jer im je meta turska i ostala islamska dijaspora po Evropi, Irsku i dalje ne mogu zamisliti da prolazi ali opet se ne bih šoknuo ni najmanje u slučaju da upadnu jer su stvarno pokidali sa stejdžingom, Portugal koji je do juče bio na klackalici neće-hoće grabi naprijed i prilično sam ubjeđen da imaju već obezbjeđeno mjesto u finalu, Sloveniji se nažalost sve više ljulja stolica i mišljenja sam da se ipak neće uspjeti izvući tako da se lagano opraštam od nje.

3. Da ne zatvara veče i da nastupa negdje s početka Luksemburg bi bio takva fejlčina da bi im izbjegavanje bottom 2 bio uspjeh međutim guraju ih i zadnja pozicija će im definitivno biti od presudnog značaja ali daleko od toga da su sigurni kvalifikanti, Kipar mi čas jeste a čas nije za prolaz, prerano nastupaju i moguće je da će Silia ostati u sjeni od Tali.

4. Srbija više nije siguran finalista - I said what I said i to ne zato što nama ne valja nastup već zato što su drugima mnogo više funkcionalniji stejdžinzi barem na osnovu isječaka (Azerbejdžan, Irska, Portugal), šokantni ispadač bi mogla biti i Finska sa svojom sprdnjicom ukoliko fakat u tangama onaj lik izađe na scenu, Poljska mi je ovogodišnja enigma ali kapiram da će ih dijaspora spasiti, Litvanija mi nije 100% ali najbliža je onima koji su sigurica tako da ne vidim scenario u kojem ispadaju.

5. Ukrajina i Hrvatska su jedine države koje se 100% kvalifikuju, ostalo je sve otvoreno.
 
Što se tiče drugog polufinala mislim da imamo 9 jasnih finalista uključujući Gruziju i Austriju. To još jedno mjesto mislim da može biti ili Belgija ili ako to ne bude Belgija može biti bilo ko realno. Nekako mi se čini da bi Danska mogla uletjeti.
 
Danska je medju dosadnijim pesmama, to je tip pesme koju ni na radiu nemas zivaca odslusati ako ti naleti, ili ono putujes nekada nekim javnim prevozom, kontam da bih izasao odmah na sledecoj stanici iz prevoza ako bi počela ova pesma lol
 
Organizatori su odlučili da će biti zabranjeno sve što se odnosi na Palestinu, zastave, transparenti, slike lubenica itd. Jer, kako kažu, ne žele politiku na muzičkom festivalu. Ukratko, Evropa je govno
 
Mi samo na konto dijaspore i HR+SI bi trebali da se izvučemo dovoljno (nadam se), ali one široke kadrove pod hitno treba da sklanjaju
Nemoj da te Djole cuje, zbog dijaspore jer za njega su to apsolutno nebitni poeni i ne treba da se oslanjamo na njih :D
 
Baš me zanima hoće li njihov žiri odužiti Švedskoj za prošlogodišnju 0?
 
Kakvu nulu?

Švedska im dala 12, a publika u Finskoj je JEDINA zemlja celog takmicenja koja je taktički dala 0 poena Švedskoj, jer su im bili konkurencija logično.
 
A sto su wiwijevci jos kod kuce? I sto nema konferencija? Jel znate mozda? Ujak kaze da se tamo od policije ne moze proci, vanredno stanje..
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top