ESC 2024 – Malme, Švedska: opšte, arena, grafika, scena

Sledece godine da smo svi otisli po kartice po Evropi, svako da kupi od nas jedno 20tak. I to da se raspodelimo u razlicite zemlje.
U ove mnogoljudne, poput: San Marina, Eatonije, Letonije, Malte, Luksemburga, Moldavije...
 
EBU se uplela i u dramu koja nema veze sa ESC lol, šta rade ti ljudi

In correspondence seen by Euronews, the ID Party - which harbours the likes of France's Rassemblement National, Italy's Lega and Germany's Alternative für Deutschland and which forms its own group in the European Parliament - was told by the EBU that it could not be represented at the debate because it had not fielded an official lead candidate, known as Spitzenkandidat, for the ballot.

In a letter addressed to European Parliament President Roberta Metsola, also seen by Euronews, the ID group’s co-chairs claim the EBU’s rules are inconsistent. Other parties fielding more than one lead candidate, which ID says also “goes against” the principle of the Spitzenkandidat, have been invited to the debate.
https://www.msn.com/en-xl/news/othe...1&cvid=3aa6a358b2564b3a91407e8b11311826&ei=24
 
Ja nikada nisam gledao nijedam ceo ESC pre onog iz 2003.

Zapravo nikada i ne gledam ESC u celini nakon emitovanja. Nastupe i neke revijalne delove da ali čitavu emisiju nisam nikada.
Ja nekad kad mi dodje pustim ceo show neki ili finale. Posebno volim te devedesete. Zanimljivo je videti kako je tad ESC izgledao, razglednice, grafika, kakvi su bili voditelji, interval act itd... 1997. je bas bila ispred svog vremena nekako.
 
Moram da kažem da je Nemo zasluženo pobedio, ipak je jedna od najoriginalnijih pesama, a o nastupu da ne govorim, za sve ono je potrebna kondicija vrhunskog sportiste.

Moram na ovaj deo da se nadovezem, pade mi na pamet da neki fanovi zapravo ne razumeju da je moguce da u istoj godini bude vise zemalja koje zasluzuju pobedu, a pobednik moze biti samo jedan.
 
Ženeva, Bazel i Sankt Galen za sad javno izrazili interesovanje za domaćinstvo naredne godine.

Nešto mi miriše na Ženevu.
 
Švajcarci imaju baš male arene, a većina su i hale samo gde će morati tribine da montiraju, videćemo šta će izabrati i kako.
 
Ma biće Cirih vjerovatno. Imaju 2 prikladne arene (12 i 13 hiljada mjesta, među najvećima u Švici lol), taman aerodrom u gradu i eto
 
Ili Cirih, da. Mada mi čudno da već nije niko ništa rekao odatle.
 
Back
Top