ESC 2024 – Malme, Švedska: opšte, arena, grafika, scena

Tačnije, rekli su da neće aplicirati za ESC 2026. ukoliko Švedska pobedi dogodine.

Rekli su i da je razmak od oko 10 godina sasvim dovoljan 😃
Pametno bilo bi i bezveze da bude opet tamo, kad god da pobede a verujem da ce pobediti pre tih 10 godina sigurno. 😂
 
Verovatno. Npr. Španci su 2022. izmenjali gotovo sve kadrove jer je predlog iz štenare zaista bio katastrofa. Kako neko može, a neko ne?
 
Ma ja samo mislim da su ona i RTS kreativni tim stvarno bili u fazonu "ovo je top, šta znaju fanovi" pa kad su reakcije postale još gore onda počeli da se vade na SVT i da prodaju ostale prazne priče i kako SVT sam bira kadrove, a oni samo sugerišu lol
 
Verovatno. Npr. Španci su 2022. izmenjali gotovo sve kadrove jer je predlog iz štenare zaista bio katastrofa. Kako neko može, a neko ne?
I Bambie je rekla da su i oni menjali mnogo kadrova u odnosu na stand in probe.
 
Nadam se da im je sad jasno da ovako vise ne moze?! Trebalo bi reziju da daju spoljnim rediteljima orijentisanim umetnicki- sa pristojnim portfoliom posto tesko da neko kod nas ima iskustva u reziranju live nastupa a da je to radjeno wow. Ali nama je nastup na ESC-u rezirala rediteljka koja je radila ovo ( nasla sam na Imbdu-u, da li je ovo istina?) Sve za ljubav sa Kalinicem:


Pa onda jos i ovo, nama reziser novogodisnjeg programa rezira nastup na Pesmi za Evroviziju??

https://akademijaumetnosti.edu.rs/m...realizaciji-sou-programa-pesma-za-evroviziju/

A sta cemo sa kreativnim i stage directionom? Ovaj put vodi ka bottom 3 ili skorim ispadanjem. RTS bi trebalo da prihvati da svake godine dolaze sve kompetitivniji nastupi i da moraju da se probude iz letargije.
 
Last edited:
Bukvalno dok oni slave prolazak u finale i sramote i sebe i nas, nama se smeši skoro ispadanje.

Prošli smo u finale jer smo imali sreće da nam Hrvatska i Slovenija budu tu i da se Izreal petlja i spreči pobedu Palestinca na Islandu, što je Island zakucalo na poslednje mesto sa onom užas pesmom,

A šta da pf kao nekada imaju 17-18 pesama?
 
Ubedjena sam da bi neki mladi, izvrstan reziser pristao da rezira nastu za ne tako astronomski honorar. Stavicu ovde par imena koje znam, sigurno ih ima mnogo vise, Matija Gluscevic i Dušan Zoric koji su radili prosle godine debi film “Da li ste videli ovu zenu”? Izvanredan film snaznie umetnicke snage, premijera bila na Venecijanskom festivalu a u Americi u Moma muzeju. Zasto bi Sergio Jean koji je radio irski nastup bolji? Cak sta vise slabiji mi je cv. Onda Nina Ognjanovic sa Ovuda ce proci put, svaki kadar kao 1 fotografski shot; vise poznati Stefan Arsenijevic…

Kad je Konstrakta platila cak tri rezisera za Evo, obecavam, zasto RTS ne bi mogao da plati rezisera za jedan video i jedan nastup? Neka smanje delegaciju koja mase zastavicama iz grin rooma i one koji nisu stali u nju.
 
Meni je ova godina imala energiju 2016 i 2019.... zbog Švedske, dotične bliskoistočne države, skandala... takav je i naš plasman 17. mesto (bilo bi 18. mesto da Holandija nije diskvalifikovana), dakle sve identično...
 
Sad sam sabrao sve naše plasmane od 2016. godine i novog sistema (njih 8) i podelio... dobio prosek 18... 🤣
 
Ju kakav flop za Grcku, deceniju pre toga su verovatno bili u top 5
 
Back
Top