ee Estonija 2022: Stefan - Hope

Nadam se da će većinu segmenata nastupa zadržati, jer je na NF-u bilo zaista lepo i efektno. Ono što sam video mi nije delovalo baš obećavajuće.
 
Kako sam mogao da primetim neće biti kao na NF nastup i ne sviđa mi se ta činjenica :cry:
 
Šteta. Videćemo kada bude izašla TV proba, ali ono mi se ne sviđa iskreno, a obožavam pesmu.
 
Isto , pesma mi je super , samo da se ne ubiju sami dosadnim nastupom.
 
A stvarno mu i ne trebaju oni kauboji. Ispade Estonija 57. američka država.
 
Dobro, slažem se za kauboje. Kadrirdanje je ključno ovde, kao i efekti koji su bili prisutni na NF-u.
 
Već se u samoj muzici prepoznaje Enio Morikone i jasno je da je ovo omaž špageti vesternu, tako da kauboji na sceni nisu neophodni. Ipak, mislim da su dobra fora i da bi obogatili nastup.
 
I ja se slažem za kauboje. Izdvojilo bi ih iz mase drugih takmičara.
 
Stefanov nastup je ok, mada i ovde sam očekivao više. Što više gledam, shvatam koliko je srpski nastup razrađeniji od mnogih drugih koji se eventualno potrude oko jednog delića, a ostatak bude praznjikav kao kod Estonca. Na početku nastupa, Stefan stoji na manjoj bini ispred vodopada, a preko slike je efekat starog (kaubojskog) filma, Na LED ekranu se kroz ceo nastup prikazuje pustinjski predeo kao u spotu, sa kaktusima, ali nema kauboja. Dok peva drugu strofu, ide ka glavnoj bini, okači gitaru na leđa i po bini cupka i peva. Onda skače na krak levo od bine i ponovo ide na manju binu gde završava nastup - tu su dodali transition efekat spajanja horizontalnih crnih linija, kao kraj filma. Na podu glavne bine ima neku animaciju poput ispucale zemlje, ali se to teže vidi jer ekran na podu i nije nekog kvaliteta, pa se najbolje vidi kada se snima direktno odozgo što ovde nije slučaj.​
 
Pa on je simpatičan i prijatan za oko, da je samo na osnovu toga siguran kod publike. A nije toliko loše, samo sunce kvari.
 
Dakle ovde će se dosta ići na kartu energije publike u areni. Ne znam šta da mislim, pesma mi je drugi favorit, tako da možda prođe npr. kao Mađarska 2016.
 
Njega je mozda i najvise pojebalo crno sunce.
Ali mislim da ce se provuci.
 
Totalno uništen nastup ovom skalamerijom. :( Nadam se da će proći.
 
Generalno je on dobar i nemam zamerku, jedino te animacije sto se ne vide mi deluje bezvezno. A slazem se sa Petrom, da ce zavisiti od energije publike kako ce to sve izgledati.
 
Back
Top