fi Finska 2024: Windows95man - No Rules!

Još zanimljivije je da pobednik koji je onako oduvao tvt još uvek nije na finskim Spotify listama, a Sara i Vox jesu. Čak i u estonskim.
Ova pjesma se ne sluša, nego gleda xD
 
Pa da, samo se ne dešava često da pobednik publike ne bude viralan pre pobede.
 
Meni su Finci ove godine ekstremno nebitni, od samog nf do izbora pesme. Cini mi se da su malo prerano proglaseni za powehouse. Opet rade kao u 2022. - salju pesmu zanrovski slicnu onoj s kojom su uspeli da se fino plasiraju godinu pre.

Inace svaka cast za produkciju, ali posteno su podbacili sa pesmama.
 
Jedino što sam pogledao, a da je vredelo, su Kaarija i Erika i zaista se nadam da ćemo nju uskoro opet gledati na UMK 💋

Finci kao i uvek prave dobar šou, ali ove godine mi ništa mi ove godine nije posebno privuklo pažnju. Ova Windows sprdnjica mi je totalno nezanimljiva, iako mogu da zamislim da će publika da divlja.
 
Muzički ovo zvuči kao nešto što čak i devedesetih kada je ovakav zvuk bio dominantan ne bi bio hit i pesma bi prošla neprimenjena.
Vox populi je za ovo u muzičkom smislu bukvalno, ali bukvalno Betovenova simfonija....
 
Ovdje se otvara niz pitanja - čemu žiri ak doslovno ne vrijedi ni tih 25%. I koji je kurac europskim zemljama pa odabiru troll aktove. Ova pjesma kao i perfirmans mi se niti malo sviđaju, dapače. Netko je spomenuo LET3, oni du bar majstorski istrolali. Ovo je odvratno da odvratnije ne moze biti.
 
Pricao sam sa jednim drugarom koji je eurofan iz Francuske, i pita on mene zasto se ovde glasa samo za imena (kao prvo, to nije ni tacno).

I onda kad pogledam, Balkan + Italija + Ukrajina su podneblje gde se na festival zapravo prijavljuju jaka imena (pogotovo sad kod nas). Zapadna Evropa, Skandinavija, to su zemlje gde izvlace anonimuse i daju im pesme produkcijski napucane (ugl po onim kampovima se pisu).

I onda kao produkt toga dobijemo ovako neke rendom pobednike, nekog ko odradi na foru i zgrabi paznju te veceri.
 
Pa dobro, na UMK baš i ne dolaze anonimusi, ove godine su bila skoro sva baš jaka imena.

Čitam sad, izjavili su da će mijenjati ime i majicu u skladu s pravilima EBU-a
 
Pa dobro, na UMK baš i ne dolaze anonimusi, ove godine su bila skoro sva baš jaka imena.

Čitam sad, izjavili su da će mijenjati ime i majicu u skladu s pravilima EBU-a
U kojoj meri su poznati? Ekvivalent kome kod nas, čisto da imam percepciju ahahahah
 
Ovi konkretno imaju 220k slušalaca na Spotify-u mesečno, daleko je to od anonimusa.

Sara duplo više.
 
Mrzi me sad da provjeravam brojke, ali Mikael Gabriel je imao brdo #1 pjesama na chartovima, Sexmane sa svojim albumom proveo tipa 80 tjedana na prvom mjestu i slično. Sara i Sini su isto renomirane pjevačice, pogotovo Sini. Dovoljno je pogledati onaj njihov reaction video, maltene su svi izvođači prepoznali o kome se radi na osnovu glasa/stila.

I prošle godine recimo na istom natjecanju bili Benjamin i Robin koji su u Finskoj zaista megapopularni
 
O ovome sam i ja razmišljao i ne kontam kako mu je i u Finskoj dozvoljeno to uopće
Ja mislim da mogu posto je win 95 valjda postao public domain pa kao zbog toga... To mi jedino ima smisla zasto bi moglo.
 
Menjaće sve lol Windows95man neka promeni u OSman.
 
Ja samo da kazem da cao dao pevusim pesmu Sini Sabotaz :ROFLMAO: kuori mua k k kuo kuori ma :ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Kakva propustena prilika da se na nacionalnom izboru nazove LinuxMan. Pingvin bi (jos) bolje stajao na majici a jos uz to i Linus Torvalds je Finac.

C c c....
 
Back
Top