fr Francuska 2024: Slimane - Mon Amour

Zasto Eurovision na yt-u nije objavio Mon amour? Cekaju spot?
 
Verovatno. Ima vremena do marta., a i bez veze da bude na tri kanala, i njegovom, i od francuske tv i eurovision.
 
Mozda je i njih ovo iznenadilo, pa nisu jos spremni za Evroviziju 2024.

Inace, definitivno ce mi ovo biti favorit. O pobedi nema govora. Ovo je jedna klasicna pesma, a za takve pesme nema mesta na samom vrhu (osim ako je Svedska u pitanju). Neki plasman izmedju 4. i 8. mesta, za mene bi bio vise nego zadovoljavajuci.
Znam kome cu u finalu da posaljem 20 poruka, iako se nesto ne nadam da cemo im udeliti neki poen od publike.
Svakako mi je pesma i izvodjenje savrseno. Samo se nadam i molim da mu nece pasti na pamet neki brejk dens ili da ga ubede u to. 🥴
 
On bi mogao da pridobije podršku na osnovu vokala, tako da se nikad ne zna. Zavisi i od konkurencije.
 
Bogami ovo bi i meni mogao biti favorit za 2024. ali ajde da ne trčimo pred rudu....
 
Tinte, i pesma je veoma dobra, sad neko želi nešto drugačije, inovativnije, a neko se zadovolji emocijama u klasičnijim pesmama. Mislio sam u kontekstu kako to može da izgleda uverljivo kada je vokal iznad proseka. Nije ni Molitva ista u bilo čijoj interpretaciji.
 
Tinte, i pesma je veoma dobra, sad neko želi nešto drugačije, inovativnije, a neko se zadovolji emocijama u klasičnijim pesmama. Mislio sam u kontekstu kako to može da izgleda uverljivo kada je vokal iznad proseka. Nije ni Molitva ista u bilo čijoj interpretaciji.
Ali ako ispratimo poslednje godine, ne uliva neko poverenje. Sustina je da se vecini dopadne, nebitno sta i kako.
Ali se u sustini slazem.
 
Izrazito mi je lijepo ovo. Doduše, iznenađujuće mi je da je ovako rano predstavljena, ali neka. Vokal je sjajan, emocija koju prenosi prejaka, vjerujem da uživo to može biti samo još bolje. Bravo za Francuze.
Inače, melodijski i strukturom me pjesma iz nekog razloga podsjeća na ovaj moj FSC entry, to mi je taj neki emotivni vajb koji i inače volim u pjesmama:

 
Koji blam, a Francuze mrzelo da snimaju ceo nastup opet...
 
Slimane je krenuo na dalek put, put severa.. U karavanu.. Lagano, ali postojano, sigurno..

Kažu rano?

Ali vazda zaboravljau da i dalje važi ona stara dobra - "Ko rano rani, dve sreće grabi"... 😉
Slimane ne radi ništa Ad Hoc, temeljito se priprema.. Potkovan muzičkim znanjem do srži, do biti, do suštine, nema zastajanja, korak, po korak, sačekuje konkurenciju kod svakog ćoška i brz je na okidaču.. Slimane je pošao po poluge i neće dozvoliti da bude lak plen..
Kroz tunele i preko mostova, preko pašnjaka i malih kamenih gradova obojenih bojama pozne jeseni, Slimane lagano nestaje na horizontu...
Est-ce que tu m'aimes ?
Est-ce que tu m'aimes
Est-ce que.......
 
Back
Top