ge Gruzija 2023: Iru Khechanovi - Echo

a koja je onda dinastija bila u Gruziji?
 
Bože, Bože, pročitao sam najveću svetsku istorju Vizantije, Uspenskog, napisanu u tri toma, svaki od oko 2000 strana, i neko će da mi objašnjava da li je u Gruziji vladala dinastija Bagratida.. :/ i na ruskom se kaže Грузинские Багратиды ili Багратио́ны
 
@Mrm Samo je potrebno da više koristiš srpski jezik, i sve ok, neće biti zabune.
 
@Mrm Samo je potrebno da više koristiš srpski jezik, i sve ok, neće biti zabune.
Ni ne žalim se na tvoju opasku, samo na Skubija, ne mogu više da podnesem pristup istoriji koji ja zovem "pristup istoriji sa TV Happy" , koji u Srbiji masovno zamenjuje "naučni istorijski pristup"... No, moja je greška što sam dinastiju i pomenuo uopšte.. Možeš komotno sve od tada da obrišeš... Hvala. :)
 
Mrm, ali stvarno je Skubita u pravu. Bagrationi su bili gruzijska dinastija, a Bagratidi/Bagratuni armenska.
 
Mrm, ali stvarno je Skubita u pravu. Bagrationi su bili gruzijska dinastija, a Bagratidi/Bagratuni armenska.
Evo čak i sa wiki, koji ne volim da citiram, ali čak i tu kažu:
"The Bagrationi dynasty (/bʌɡrʌtiˈɒni/; Georgian: ბაგრატიონი, romanized: bagrat'ioni [ bɑɡɾɑtʼiɔni]) is a royal dynasty which reigned in Georgia from the Middle Ages until the early 19th century, being among the oldest extant Christian ruling dynasties in the world. In modern usage, the name of the dynasty is sometimes Hellenized and referred to as the Georgian Bagratids, also known in English as the Bagrations."
 
@Mrm I dalje ne razumeš... diskusija se povela zbog neodgovarajućeg naziva na srpskom jeziku. Potpuno je nebitno kako se to kaže na engleskom. U suštini, namera ti je da posetiš spomenike i manastire iz perioda Bagrationa i to je to valjda.
 
  • Like
Reactions: Mrm
@Mrm I dalje ne razumeš... diskusija se povela zbog neodgovarajućeg naziva na srpskom jeziku. Potpuno je nebitno kako se to kaže na engleskom. U suštini, namera ti je da posetiš spomenike i manastire iz perioda Bagrationa i to je to valjda.
Idemo svi zajedno u Tbilisi i okolinu u evrovizijsko-istorijsko putovanje, u maju dogodine! 👌
 
Misliš da će ova čudnovata pesma da pobedi? Moraće da oduva nastupom onda.
 
  • Wow
Reactions: Mrm
Pesma je fenomenalna, ali je tekst stvarno nebulozan. Je l' Jovana Tipšin pisala?
 
Ni ne žalim se na tvoju opasku, samo na Skubija, ne mogu više da podnesem pristup istoriji koji ja zovem "pristup istoriji sa TV Happy" , koji u Srbiji masovno zamenjuje "naučni istorijski pristup"... No, moja je greška što sam dinastiju i pomenuo uopšte.. Možeš komotno sve od tada da obrišeš... Hvala. :)
Ja sam inače poznat kao veliki ljubitelj Hepi televizije i zabanvnih formata Pinka. Lepo je što si pročitao sva tri toma te istorije, druga je stvar što to nisi istumačio kako treba. BTW pročitao sam i ja Kuran, da li to znači da sam doktor islamskih studija?
 
Ja sam inače poznat kao veliki ljubitelj Hepi televizije i zabanvnih formata Pinka. Lepo je što si pročitao sva tri toma te istorije, druga je stvar što to nisi istumačio kako treba. BTW pročitao sam i ja Kuran, da li to znači da sam doktor islamskih studija?
Dobro u maju dogodine idemo zajedno put Tbilisija i istorijske doline reke Kure, gde ćemo na licu mesta uvideti šta i kako..😛🤭🙂 Ajde sad vraćamo se esc-u 2023..
 
Kura inače izvire u Turskoj, a ušće joj je u Azerbejdžanu. Samo primećujem 😁
 
  • Like
Reactions: Mrm
Back
Top