ge Gruzija 2023: Iru Khechanovi - Echo

@mahinalno

Samo se ti valjaj od smeha, pakovaćeš uskoro kofere za eurovizisjko-pokloničko putovanje u maglovite kavkaske gore.. 🇬🇪🇦🇲👌🤭
 
Dadoh drugu šansu ovoj numeri večeras, i defintivno opet kažem, ništa bez studioznijeg slušanja, moraju se uvek, za svaku pesmu, pa i Dustin The Turkey, Blanku iz 🇵🇱, Silviu Night, raščlaniti svi elementi, muzički, te tekst.. I da, definitivno mogu da kažem da je ovo predivno... Ne smeta mi više ni piskutava boja glasa.. Ovo je kao bljesak sa Kavkaza, na drugo slušanje.. Kao reinkarnacija neke melodije iz 14.veka iz severnogruzijskog misterioznog kraljevstva Svaneti.. 🇬🇪👌 Kao da je sve to preslikano od tada u jednu modernu epohu, neverovatno.. I sam naziv "ECHO" kao da se prolama ratno-odbrambeni poklič dolinama Iberije...😱
A "fortresses" iz teksta, neverovatno, doslovno mi igraju pred očima čuvene kule Svanetija među kojima struji hladan, težak vazduh severnog Kavkaza... 💨🌲🌬️🌀...
Ne vredi, 🇬🇪 me uzele pod svoje na ESC i ne pušta.. I kad "želim" da mi se ne dopada, progoni me, tačno kao što sam želeo po svaku cenu da spustim na listi Oto Nemsadze-a, ali me je noćima proganjao taj raspy voice, ta melanholična oštrina u glasu mi je parala nervne završetke danima, te sam mu se vraćao iznova i iznova..
Hvala ti Sakartvelo 🇬🇪 za sve ove magične momente priuštene proteklih godina.. ❤️🤍
 
Meni je ovde vokal i dalje najproblematičnija stavka. Ne leži mi, samim tim ni pesmu ne mogu doživeti na pravi način.
 
Meni je ovde vokal i dalje najproblematičnija stavka. Ne leži mi, samim tim ni pesmu ne mogu doživeti na pravi način.
Iskreno s obzirom da sam primetio tvoje komentare,dosao sam do zakljucka da tebi zapravo definitivno ne odgovaraju sramaticne pesme,ne volis agresivnost u pesmama,ne volis kada su pesme sa prelazima,previse jak instrumental jaki dramaticni vokali,dakle sve ono sto imaju Jermenija,Hrvatska i Gruzija,meni su sve 3 pesme ipak top i dobre,iako mi vokal ne prija kod Gruzije i sto se ponavlja stalno refren i sve to mozda predugo traje,ali dobar mi je onaj bridge odnosno deo nakon drugog-treceg refrena pred kraj pesme taj deo je lep..
Inace meni su zapravo najlepsi i najbolji delovi ti koji su najdramaticniji taj finis pesama i kod Hrvate i Gruzije i Jermenije pa cak i Estonije sve pesme po mom misljenju imaju tu kulminaciju dakle imaju tu poentu i najbolji delovi pesama su u poslednjih minut.negde i do minut ipo,a ja bas volim tu dramatiku,kao sto je imala recimo Molitva,ili Fairytale,Euphoria pa kao sto ima i Loreen i ove godine.
Ako pesma ima samo strofe refren i na kraju opet obican refen i ako ne pukne ono nesto onda dzabe..
Jermeni mi nisu "pukli" samo na prvo slusanje medjutim verujte,Jermeniju sto vise slusate sve je bolja i bolja i svaki put sve zanimljivija pesma,cak i Gruzija koja mi bila jos iritantnija na prvo slusanje mi postaje prihvatljivija..
Nemacku na primer volim i korektno,medjutim pada mi na listi i u ocima,jer nema TAJ UBOD I POENTU NA KRAJU,nema dramatike kao Finska sto je gruvala ili Madjarska 2018.godine fali mi tu malo tog "softa" i štofa..
 
Splasnulo mi je oduševljenje i sa drugog mesta mi pala na šesto. Ali i dalje jako dobra pesma.
 
Meni je potpuno propala ova pesma nakon solidnog prvog utiska, više mi nije ni u top 25. Tekst je toliko glup i besmislen (verovatno najlošiji tekst ove godine), da mi je upropastio celokupni utisak o pesmi. Doslovno peva ni o čemu i samim tim mi je užasno prazna i usiljena pesma.
 
Ova mackica bi mogla doneti Gruziji najbolji rezultat na ESCu.
Bogami Nemanja, ovde si kanda u pravu..
Videćemo, ali meni se čini da je Iru Kechanovi, za razliku od proteklih predstavnika Gruzije, koji su mi se mahom svi dopadali, ipak spojila i taj mainstream koji se traži, sa posebnim vajbom koji "šokira", "izdvaja", "odudara"..
Iru Kechanovi je krenula po poluge, ne časi časa, zna koliko zna i boriće se za medalje.. Iru Kechanovi se ne poigrava sa gledalištem, spremna je za najteže zadatke i tek će se za nju čuti. 🤩👌
 
Sci Fi Lol GIF by Hallmark Gold Crown
 
Mislim da ima veće šanse za flop, neko za top. Videćemo, ne mogu pesmu i dalje, vokal me ubija u pojam do srži.
 
Mislim da ima veće šanse za flop, neko za top. Videćemo, ne mogu pesmu i dalje, vokal me ubija u pojam do srži.
Ti si izgleda nešto druže ušao u neku fazu zvanu "Svi će flopnuti",paa ne mogu onda svi flopnuti,mora pobogu neko biti i TOP haha,nema logike da budu flop i favoriti i nefavoriti,mora nego valjda i uci u finale i uraditi nesto na ovoj evrovziji..
Gruzija i Jermenija glavni maltene favoriti u ovom siromasnom polufinalu,ako one ne udju u finale ko ce onda haha??
 
E i meni je ovo splasnulo, mislim da smo se svi nahajpali jer kao Gruzija napokon poslala nešto iole pošteno. Al' i dalje im želim fin plasman čisto zbog Gruzije
 
Trenutno misljenje dobrog dela forumasa i oko Gruzije i oko Jermenije je poprilicno suprotno u odnosu na prvi utisak.
 
Meni ovo i dalje u top 3.
Da druga devojka peva ovu pesmu sa lepsom prijatnijom bojom glasa i da je malo manje repetitivna pesma automatski bi mi bila makar za 3 ili 4 pozicije bolja..
Kao sto bi mi Loreen bila minimum 3-4 pozicije niže a možda i više da tu pesmu "Tatto" peva druga osoba..
 
Back
Top