ge Gruzija 2024: Nutsa Buzaladze - Firefighter

Meni je Gruzije žao i uvijek navijam da izbori napokon, ali ovo je opet deračina bez melodije. Iako je bolje od onog sranja prošle godine.

Mislim da može proći u finale nekako, ali bolje je ovo trebalo
 
Izgleda da ćemo se načekati da interno izabrana pjesma opet pobijedi na Evroviziji 😏
Sada kad Azerbejdzan nas šokira svee i posalje bolju pesmu Holandije 2019. i Svajcarske 2021.godine ZAJEDNOO i u mlakoj konkurenciju sa sjajnim nastupom i vokalom zasija pokida žiri uz solidan plasman i top 4 ili top 5 kod publike zbog dijaspore i komšija i iznenade Azeri kao 2011.godine sto su svi bili u šokuu skrooz ;)
 
Ništa posebno pesma. Poslušao sam par puta i ništa mi nije ostalo u glavi. Bez žirija ne vidim da će ovo proći u finale.

Gruzija nije prolazila u finale ni kada je slala autentičnije i moćnije stvari, pa ne mora ni sada.

Recimo ovo je jedna vrhunska kompozicija koju Evropa nije prepoznala:

 
Ništa posebno pesma. Poslušao sam par puta i ništa mi nije ostalo u glavi. Bez žirija ne vidim da će ovo proći u finale.

Gruzija nije prolazila u finale ni kada je slala autentičnije i moćnije stvari, pa ne mora ni sada.

Recimo ovo je jedna vrhunska kompozicija koju Evropa nije prepoznala:

Razmišljao sam da je stavim u specijal Eurovision Rock Contest, ali me zabolela i glava i grlo kako je pevao. :( Ova gruzijska i danas zvuči top!

 
Ima da izludim od silnih ženskih bopova ove godine a pogotovo u drugom polufinalu koliko ih se namnožilo, pretpostavljam da nam preostale dvije kavkaske zemlje neće servirati ništa što je brzo, u protivnom zovem policiju. 🤯

Pa ok mi je - standardni evrovizijski vrtiguz za instant upotrebu ali za moj ukus preagresivan i predramljen vokal, Gruzini izgleda vole da ga zabibere i zakomplikuju bez neke prijeke potrebe a upoređujući ovo sa Austrijom, Grčkom i Maltom najmanje mi se ističe i nekako mi je ''Firefighter'' najtanja u tom lancu bopića, no ima potencijal za unikatan nastup a koketiranje sa kičom bi ovdje bilo i poželjno (u smislu da fakat dovede obnažene muškarčine da glume vatrogasce na sceni lol).

Uložiće u nju i odrešiće kesu to je neminovno, mislim da ih još jedno ispadanje dijeli od očaja (lani su realno nezasluženo flopnuli i sa pravom bili izrevoltirani), ove godine imaju primamljiviju stvar za tele-glasače i ako paketić bude na svom mjestu a ponovo ispuše, ne bi me čudilo i da se povuku dogodine.
 
Drugo polufinale je čist estrogen

Albanija - žena
Jermenija - duo, sa ženom kao vokalistom
Austrija - žena
Češka - žena
Danska - žena
Grčka - žena
Malta - žena
Švakcarska - muškarac
Belgija - muškarac
Estonija - muška grupa
Gruzija - žena
Izrael - žena
Letonija - muškarac
Holandija - muškarac
Norveška - bend sa ženom kao vokalistom
San Marino - bend sa ženom kao vokalistom
 
Opet dobijam vajb njihove prošlogodišnje pesme-hajp, sigurno finale, dobra produkcija itd, a na kraju dobismo urlanje na nemuštom jeziku i izvestan NQ. Ne dopada mi se ništa osim njenog izgleda, sve mi je nekako hot mess, nepamtljivo i nemelodično.
 
Drugo polufinale je čist estrogen

Albanija - žena
Jermenija - duo, sa ženom kao vokalistom
Austrija - žena
Češka - žena
Danska - žena
Grčka - žena
Malta - žena
Švakcarska - muškarac
Belgija - muškarac
Estonija - muška grupa
Gruzija - žena
Izrael - žena
Letonija - muškarac
Holandija - muškarac
Norveška - bend sa ženom kao vokalistom
San Marino - bend sa ženom kao vokalistom
Švajcarska je they/them. Ne identifikuje se kao muško.
 
Ona dreka od prošle godine mi je bila 12. jer me mrzi da rangiram nakon šoua.
 
Back
Top