ge Gruzija 2024: Nutsa Buzaladze - Firefighter

Put out the fire 🔥

atina-ferari-igra.gif
 
Meni je ovo selo, nije najbolja pesma koju je Gruzija slala, cak mi je mozda malo i slabija od proslogodisnje, ali nekako mi prija. Nije mi dosadno dok je slusam i gledam. Drzi mi paznju.
 
  • Like
Reactions: Mrm
Ne znam da li ste kacili? Deluje zanilmljivo za Demo :D Nije Nutsin glas, ali zvuci kao da je pravljena za ESC. Mozda skinu ako neko snimi. Na Shazamu nisam nasao pesmu.


Inace obozavam Firefighter iako je tekst izlizan...
 
Puno bolje. Nije ni to wow, ali je puno hitičnije i vozi
 
Ne znam da li ste kacili? Deluje zanilmljivo za Demo :D Nije Nutsin glas, ali zvuci kao da je pravljena za ESC. Mozda skinu ako neko snimi. Na Shazamu nisam nasao pesmu.


Inace obozavam Firefighter iako je tekst izlizan...
I ovo je mogla komotno da prijavi 👀
 
Dobro je sto nije poslala ovu pesmu, jer ova sto je poslala je neuporedivo ipak bolja.
 
Ova Sirena bi bila mnogo bolji izbor. Iako se ni ona nije mnogo pomakla od generike, makar je pamtljivija i hitičnija. Kod Firefighter i dalje ne mogu ni jedan jedini takt da upamtim.
 
A sad idemo na groblju... Što se tiče Dimitrova na ESC. Neka se drži aranžiranja.
 
Nutsa će večeras izvesti Firefighter na stadionu Boris Paichadze u Tbilisiju nakon poluvremena, za Gruzijce vrlo važne, utakmice polufinala play-offa za odlazak na Euro koju igraju protiv Luksemburga.

To znači da će pjesmu izvesti vjerojatno pred nekoliko desetaka tisuća navijača (kapacitet stadiona je 54 tisuće).
 
Last edited:
Meni ne smeta toliko kompozicija, luđe mi je što ona izvodi ovolike vokalne akrobacije, trebalo je onda od Šveđana da kupe neku generičnu pop baladu i gotovo. Ovako mi deluje da nemaju blage veze šta su hteli da postignu.
 
Ali kako su me random Gruzini napali na lajni jer sam rekao da je tekst besmislen i da je produkcija messy i da se ne čuju instrumenti niti bek vokali i rekli mi kako je Tattoo pobedila sa gorim tekstom i kako je ovo kandidat za top 10 😭

Jadni oni kad ih sustigne stvarnost u maju.
 
Nutsa će večeras izvesti Firefighter na stadionu Boris Paichadze u Tbilisiju nakon poluvremena, za Gruzijce vrlo važne, utakmice polufinala play-offa za odlazak na Euro koju igraju protiv Luksemburga.

To znači da će pjesmu izvesti vjerojatno pred nekoliko desetaka tisuća navijača (kapacitet stadiona je 54 tisuće).
Sledeći je Super Bowl halftime show ☝️

Gruzija mi je TOP, zatreperim kada krene pesma 🥰
 
Trebalo je da im otpevaš deo holandske pesme, da čuju šta je kvalitetan tekst 🎭

Euro-pa-pa, pa-pa, pa-pa-pa
Euro-pa-pa-pa (Hey)
Euro-pa-pa, pa-pa, pa-pa-pa
Europa (Hey)
Slab tekst nije isto što i besmislen. Ni Joost ni Lorin nemaju preterano slojevit tekst, kao ni većina pesama na Evroviziji. Poenta je u tome da oni svojim tekstovima jasno prenose koncept tako da ljudi mogu da razumeju o čemu je pesma i sve to formira neku opštu celinu, koja je ipak bitna na Evroviziji. Postoji priča iza pesme.

Gruzija drugu godinu zaredom ima besmislen tekst o nekakvom osnaživanju koju je pisala veštačka inteligencija a koji zapravo ne znači ništa.
 
Moja šala se odnosila na podjednako besmislen holandski tekst, koji mi je tup kao i gomila drugih ove godine. I dalje sam ubeđen da u ta tri minuta 99% ljudi koji prvi put čuju pesmu sigurno neće (značajno) analizirati njen tekst, ili nekakvu originalnu zamisao svega, već njenu hitičnost i to kako će biti predstavljena uz nastup. Iako nisam fan, izvesnije je da će Holandija imati jači boom u odnosu na Gruziju, prvenstveno zbog pojave i energije (ako ostavimo preferencije po strani).
 
Back
Top