hr Hrvatska 2024: Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim

Meni je osobno Fulen bio u top 5 te godine. Gate isto dobar. Zaslužili bolji rezultat. Blanka mi je onako.
 
Pa da, to u suštini nije samo ukrajinski etno, nego oni jedini znaju da odrade to kako treba za ESC.
 
Šteta što ovo nikad nije konkuriralo za ESC, nekoć smo stvarno znali praviti odlične etno pjesme

 
To je ok etno pjesma za hrvatsko tržište koja je i na njemu ostala većinom nezamjećena. Iako, u školstvu se sluša kada se radi glazba po dijelovima HR.
U kontekstu Eurosonga nekonkurentna.
 
Ma sad kad na Doru dođe Seve sa nekom anti-crkvenom pjesmom zvanom Ali ne znamo se
 
Meni su Harmonija Disonance dobar primer modernog etna. E sad, što su kuvane noge i što ne mogu napraviti koreografiju bolju od priredbe za dan škole, to je druga priča.
 
Za sve one kojima je žao što Baby Lasagna nije pobedio,evo utehe:Riva je pobedila u Švajcarskoj(Lozana) 1989,i samim tim dovela je izdanje 1990. u Zagreb,možda je Baby Lasagna bio samo priprema za pobedu Hrvatske dogodine u Švajcarskoj,pa da opet iz Švajcarske ESC dođe u Hrvatsku.
 
Isto kao i Srbija:Konstrakta razvalila 2022,bila u TOP 5,a onda 2023 Luke Black skoro pa zadnje mesto u finalu.
 
Ja bi i ovako nešto htio poput Krajna kojeg sam slao na fsc, neka etno tehnjava xD

Vau, ovo mi dosta vuče na Todorovu i Jankulova iz Bugarske. S obzirom da dosta podseća na kosovski melos, zanima me kako Hrvati gledaju na ovo, smatraju li ovako nešto svojstvenim?
 
Pa mislim da ne bi nikome ovako nešto pretjerano smetalo, sad dal bi smatrali svojstvenim ili ne, to ne znam, ali čisto sumnjam da bi bilo negodovanja, barem ako govorimo o većini...inače ovaj Krajno i jest Hrvat koji živi u Njemačkoj, tako da eto xD
 
Nisam čitao ništa od tema vezano za ovaj Evrosong nakon završetka; hvala Marku za sve, ulepšao mi je ovu sezonu. Većina se neće složiti, ali nastup jeste mogao biti bolji - vezano za režiju, jedan jeba*ki kadar kad vrti kukovima se nije video lepo, kao što je i većina ovih Jutjubera istakla, jeste sve pršalo od energije, kao da si na nekom dobrom rok koncertu (to je možda i najvažnije) ali kako je Evrovizija ipak jedan TV šou, švajcarski nastup je zaista bio besprekoran u svakoj milisekundi, tako da mi je nakon prvobitnog razočarenja što Bejbi nije pobedio sada nekako ok ovo drugo mesto - uopšte nije tako loše biti u društvu sa Kaarijom, Eleni, Il Volo, Mahmood-om, pa i Lanetom. Tek onaj veličanstveni doček i mini koncert Tajči na trgu, pa suze (ah ja sam plakao i kad je na Dori on pustio suzu, pa onda gledajući dokumentarac pred polufinale... prava sam plačipi*ka :ROFLMAO:) tek onaj njegov gest sa odbijanjem para... Znači kao da mi je rod najrođeniji, tako bih ga snažno zagrlio. Duša.... ❤️
 
Deca u parku ispred zgrade pevaju pesmu upravo dok igraju košarku. :D Preslatko.
 
Back
Top