ie Irska 2024: Bambie Thug - Doomsday Blue

Mogli bismo se mozda navici na “bambi su bili odlicni sinoc” ali onda bi bilo “ja sam bili” ili “ja smo bili”
"Mi smo bili", u tom slučaju sve ide u množinu... Tako je u španskom i italijanskom...

Čudi me za Nemce...
Mada možda i nije čudno da su mediteranske zemlje sa antičkom prošlošću otvorenije po određenim pitanjima...
 
"Mi smo bili", u tom slučaju sve ide u množinu... Tako je u španskom i italijanskom...

Čudi me za Nemce...
Mada možda i nije čudno da su mediteranske zemlje sa antičkom prošlošću otvorenije po određenim pitanjima...
Nije stvar zatvorenosti nego prosto takav jezik, nisu nasli kako. Njima je samo zamenica problem, nemaju uopste problem sa konstrukcijom -o/la pa nisu nasli opsteprihvaceno resenje. U tekstovima il uvek pisu puno ime il izbace subjekat iz recenice

Najvise komplikuje cinjenica sto nemci maksimalno forsiraju zenski oblik imenica uvek i svuda. U svajcarskim novinama za Nema nema uopste nikakvih zamenica, ponekad stave srednji rod kao predlog (das umesto der) ali sve imenice su u muskom rodu. Za bambi pise sve u zenskom, jbg

Nisi svi jezici podjednako prilagodljivi po ovom pitanju. Istrazila sam malo, izgleda ono malo ljudi u srbiji sto se tako osecaju biraju ili jedne ili druge zamenice. Po meni ako ne mozemo da pitamo tu osobu (npr novinari bambi) najbolje resenje bi bilo pola pola al sta ja znam.

“Ono” mi je ubedljivo najgore resenje i 100% su novinari to odabrali da bi ponizili bambi
 
  • Like
Reactions: FFM
Njima je samo zamenica problem, nemaju uopste problem sa konstrukcijom -o/la pa nisu nasli opsteprihvaceno resenje. U tekstovima il uvek pisu puno ime il izbace subjekat iz recenice
Pa to onda zvuči kao rešen problem...


Mada mi je mnogo gore od neke pogrešne zamenice, pravljenje lista muškaraca i žena, poput ovih naših za mistera i mis. To gledanje u polne organe mi je baš bilo primitivno...

Uzgred, na aerodromu u San Francisku, na desetak muških i ženskih toaleta normalne veličine, ima jedan mali "All genders restroom". I to se može...
 
@Milica Primitivno je to što ti pišeš, a ne neka podela. Polne organe ti spominješ a ne onaj ko je delio. Tvoje je pravo da misliš da su potencijalno svi ljudi sveta nebinarni, ali ne možeš da vređaš ovde bez razloga.
 
Ja se osećam kao golub. Želim da letim, jedem kokice od penzosa u parku i kakim po narodu. I ko ne poštuje moje opredeljenje on je nacigolubista i zatucan
 
Ne bih imao nista protiv da pobedi i onako godinama nisu bili ni blizu, ali najiskrenije bi mi onda bilo zao Lazanje i Hrvatske.
Od 50% nedavnih pobednika bi bili daleko daleko bolji.
Nisam ni sumnjao u Barbaru, ali i dalje Prija ide u Zagreb, a ne ona. :cool:
 
Niko ne deli ljude prema polnim organima, nego prema onome što su jesu. Npr. da ove godine učestvuje Dana International svrstali bi je među žene, ali to nije isto kao Nemo i Bambie.
 
Milice moja puna podrska, otkad sam ovde redak glas razuma, i argumenata na raznorazne gluposti izrecene. Zahtevam javno izvinjenje Milici, jer napisati clanu da je primitivno ili da vredja onim sto pise jer ti se tebi licno svidja nesto je stvarno ruzno. Pogotovo jer je devojka u pitanju, iz onoga sto citam prilicno obrazovana. Milose znam da si moderator ali ovo je prevrsilo svaku meru, zahtevam javno izvinjenje (pritom ovakvo ponasanje nije samo prema njoj kao clanu)!
 
@EvilSmile
Možeš da zahtevaš šta hoćeš, ali ne pada mi na pamet da ispunjavam neprimerene želje. Ako neko treba da se izvini, to je ona. Dokle više vređanja svako malo i prozivanje forumaša koji imaju različito mišljenje, sasvim opravdano?

Lično nemam ništa protiv bilo kog roda, ni nebinarnih, ni kako god se ljudi grupisali. Gledam svoja posla i to je to. Ono što ne želim da dozvolim ovde su niski udarci i nazivanje ljudi primitivcima, očigledno i članova foruma, jer je potencirala podelu izvođača na kategorije mis i mistera. Štaviše, zbog osetljive teme, pre podele, pitao sam javno na forumu za mišljenje i bilo je oprečnih. Na kraju se završilo podelom takvom kakvom je, kao što je i liberta objasnio. To apsolutno nema nikakve veze sa gledanjem u polne organe, ja ih spomemuo nisam.

Da su nebinarni stavljeni u obe kategorije, govorilo bi se kako nije ni to ispravno, jer ne smatraju sebe ni muškarcem ni ženom, a da su izostali skroz, pojedinci bi pisali kako je to diskriminacija. Sto ljudi, sto ćudi. Takođe, napisano je da kome se ti izvođači dopadaju, lepi i zgodni su im, to je valjda sasvim dovoljno da im se da glas. Na kraju, zbog opšte korektnosti, ne mora se titula mis poistovećivati sa ženama, a mistera sa muškarcima. Imate apsolutnu slobodu da mislite kako želite, a i da ignorišete to tradicionalno glasanje. To je daleko mudrije od vređanja i prozivanja.
 
Niko ne deli ljude prema polnim organima, nego prema onome što su jesu. Npr. da ove godine učestvuje Dana International svrstali bi je među žene, ali to nije isto kao Nemo i Bambie.
Ali zasto Bambie, ona jeste zena xd
 
Pisali su i u srednjem, i muškom i ženskom i Milica je rekla da je to ok, za razliku od drugih "primitivaca". Zaista bi valjalo nekad da se razmisli šta se piše.
 
Malo je glupo pisati o ovome, ali procitao sam da Bambie ucestvuje u nekim ritualima gde koristi svoju
za neke rituale, e sad dali je rodjena kao zena ili je trans zena, svakako je trenutno zena (bioloski).

Edit: pisao sam sa telefona ovo ne znam dali se vidi spojler, nisam zeleo da je nekome neprijatno pa sam stavio u spojler xd
 
Pa ne moze non binary u miss i mister. Jednostavno posebna anketa za oboje, ili zajednicka za sve ucesnike da ucestuvju i oni. Prosto ne moze biti mister neko ko se ne identifikuje kao muskarac, niti miss neko ko se ne identifikuje kao zena. A vi sad sto izmisljate toplu vodu i po vama u savremeno doba sve mora da ima neku "etiketu" posto poto, i kod ljudi koji imaju pravo to da odbiju - bas bih voleo da vidim kako reagujete kad nakace neku vama, jer sam ubedjen da vam se to desavalo.

Ja nigde ne vidim uvredljive komentare od strane Milice, dok od tebe vidim, kao i sankcionisanje ponasanja koje se tebi licno ne dopada i ponavljam ne samo prema njoj, nego prema mnoooogiiiim forumasima, sa cijim se misljenjem ti licno ne slazes.
 
Niko vas ne tera da ulazite u teme Miss i Mistera, a kamoli da glasate. Shvatite da većinu nas ovde stvarno nije briga za sve to i da jednostavno ne može vaše mišljenje proći naspram većine, jbg. Postoje drugi forumi, strani, koji će vam više odgovarati, ako vam ovaj smeta.
 
Nije iskreno briga ni mene, glasao sam pre neki dan ne pridajuci znacaja tome sta je uradjeno, ali Milici jeste bilo briga, i verovatno ima razloga za to. Ne mozete iskljucivati nekog ko prosto zeli neki vid pravicnosti, pogotovo ne vredjati. A ta prica idite tamo gde vam vise odgovara je takav vid nezrelosti, da nemam komentara. Srecu vam zelim u zivotu sa takvim stavovima iskljucivosti, i da drugi budu isti prema vama.
 
Back
Top