Istorija Pesme Evrovizije 1956 - 2021

Kod mene je ADSL stigao 2008. u neko vreme oko Evrovizije. Tad sam inače odlazio svakog dana da gledam probe i u Sava centar da pišem članke, a čini se da je to tad bilo popularnije i interesantnije nego danas kad je svašta dostupno od sto izvora.​
Prelepo... ❤️
 
Мени је најдража Атина 2006, имам ја још диск са наступима са финалне вечери које је бележио мој друг из основне и поклонио ми га да га чувам.
 
Да се прва генерација „Звезди Гранда“ (Стева Анђелковић, Тања Савић, Бане Мојићевић, Дарко Филиповић и Славица Ћуктераш без Немање Николића) уз помоћ каснијег вокала „Балканике“ Невене Париповић није повукла са Беовизије 2006, Ивана Јордан никада не би заузела треће место.

Објашњење: њихова бућкуриш песма „Близина (Тамо далеко)“, око које су се побринули Кики Лесендрић као композитор, покојна Марина Туцаковић као аутор текста и Горан Ратковић Рале као један од аранжера, звучала ми је моћније и балканскије од „Лазарице“. Јорданка је у то време била у другом плану из којег је искочила тек када су биле одржане две незаборавне мартовске ноћи, што је било узроковано повлачењем ЗГ-оваца, који би од гледалаца покупили највише гласова зато што су били тада ненормално популарни, док би их жири једва довео до трећег места.

После Беовизије 2006, прва генерација ЗГ почела је да одржава своје каријере на стакленим ногама, толико да су на Беовизијама Тања и Бане у дуету 2007, и Бане самостално, једва добили неки глас. Међутим, Бане је са својом равном рокерском баладом 2020. боље прошао него у дуету са Тањом Савић 2007.
 
Last edited:
Juce opet preslusao pesme sa Osla 2010, prosto neverovatno koliko mi je Oslo ostao u predivnom secanju bez obzira sto mi je 2010. godina u privatnom zivotu inace bila katastrofalna u svakom pogledu...
 

Babić je imao baš dobrih izdataka... Šok za Gruziju, nisam znao da je jedna od njegovih bila u opticaju lol
 
Lepo što postoje ovakvi klipovi o autorima, autori su bitni koliko i izvođači. Andrej je stvarno bio top, sad je ispušena muštikla.
 
Jezim se na samu pomisao na tu 2008. godinu koliko je kod prosecnog naroda na drustvenim mrezama PRECENJENA i to samo zato sto je bila u Beogradu. Isto i za 2004. smatram da je precenjena kod nas samo zbog top 3 te godine, a ostalih se ne secaju.

Rekao sam jednom, iz ove tacke gledista Beograd je imao dosta tragicnih i trol pesama koji mi stvaraju takav osecaj nelagodnosti da me prosto sramota da ih poslusam pred bilo koga :ie: :es: :ee: :be: :mt: onda losa kopija Say it Right iz :cz: . Na svu srecu sve ove pomenute osim :es: su ispale u pf pa smo imali manje tragicno finalno vece.

Ali da li je pa sad Beograd najbolji od svih. Definitivno NE.
 
I ja sam greškom ušao ovde zbog notifikacije, a ne u fsc, bože gde si bože s kim si.
 
Back
Top