Istorija Pesme Evrovizije 1956 - 2021

@dodo
Falio si na tom glasanju što se tiče LRDL jer nisu uspeli da uđu u finale. :( Nekoliko nas im je dalo poene, ali niko baš visok broj.
Hm, meni se čini da sam glasao kada je Choda pravio rang listu koja nam se pesma najviše sviđa, znam da sam mu slao poruku u inbox. Nisam pratio ono što ste naknadno organizovali sa starijim izdanjima Sanrema, ako na to misliš.
 
Choda je pravio glasanje tokom nedelje Sanrema, mislim i pre samog finala.
A mi smo naknadno pravili Zajedničko slušanje (i gledanje) sa dva polufinala i finale za ovaj Sanremo (2021), a posebno smo pravili i za ranija izdanja, još na starom forumu sve godine od 2015. na ovamo, pa blok od 2000. do 2014. i kao poslednji blok (možda i najinteresantniji) Sanremo 80-ih i 90-ih.

Boxy, imam sve tabele Sanrema za koje smo organizovali zajednička praćenja i glasanja. :)
Ti si, kao i uvek, odradio fenomenalan posao sa rekapitulacijama. ❤️
Eh, da je ovogodišnji Sanremo bio makar približno kvalitetan kao taj ili prošlogodišnji... 🫤
 

Attachments

  • Sanremo 2021.xlsx
    19.4 KB · Views: 4

Taman da napišem da mi impresivno da bukvalno nije izlazio iz TOP5 nevezano za grupu/solo i setim se te iz 2018. Beše neko pisao da planira za 2024. da doda još koju?:unsure:

Evo i za Borislava Milanova, mislim da je tražio Petar.

 
meni je Sanremo 2020. bio najbolji od zadnjih 10, koliko ga pratim

što se tiče 2021. slažem se sa vašim glasanjem, "La genesi del tuo colore" mi jeste bila najbolja pesma, vrlo moguće i najbolja Iramina pesma generalno.
 
Neke od pesama koje su bile na izborima ili predstavljale države na ESC koje su objavljene na najvećim svetskim YouTube kanalima:

Cartoon - Immortality (feat. Kristel Aaslaid)​

Eesti Laul 2016:ee: (3. mesto)
Kanal: NoCopyrightSounds (33.5 miliona pretplatnika)

Walston x yesyes - Incomplete​

A Dal 2019:hu: (ispali u polufinalu)
Kanal: Trap Nation (30.4 miliona pretplatnika)

Cascada - Glorious​

Evrovizija 2013:de: (21. mesto)
Kanal: Spinnin' Records (30.1 miliona pretplatnika)

LUM!X feat. PIA MARIA - Halo​

Evrovizija 2019:at: (ispali u polufinalu)
Kanal: Spinnin' Records



ako neko zna još neku bilo bi lepo da pridoda
 
Margaret Berger - I feed you my love
🇳🇴
2013
Kanal : Ultra Records ( 29.7 miliona pretplatnika)
 
Nikad neću oprostiti TVR što 2014. godine nisu pustili u takmičenje legendu Monu Mihaelu Trufu sa prelepom evrovizičnom pesmom "Finally"... Ovo bi bila moja omiljena pesma te godine bez ikakvog spora i jedna od najboljih na ESC ikad...ovaj vokal, ova boja i cela priča.....💔😞


 
To nije evrovizična pesma, nego za "Recycle Bin" ;)
 
Naravno, da nije, evrovizične pesme za mene NE POSTOJE.. postoje pesme koje osobi/čoveku prirastu duši i srcu iz raznoraznih razloga.. Ali deluje mi da ti to ne možeš da razumeš u tom obliku, ti i ja imamo totalno drugojačiji pristup.. Ja sam sanjar, dreamer, maštač... :)
 
meni je Sanremo 2020. bio najbolji od zadnjih 10, koliko ga pratim
Odlično izdanje. Elodie, Elettra, Rita Pavone, Michele Zarrilo, Pinguini, Tosca...sigurno je bilo još nekoliko pesama kojih ne mogu da se setim na prvu. Diodato ok i pristojan, ali me nije oduvala pesma. Gabanni nebitan.

Naravno, moja favoritkinja, baš kao i ove godine, bila je Levante i Tikibombom...preobožavam tu pesmu 🫶
 
Last edited:
Mrmi, pa živa je Rita. Sećam se da smo komentarisali/složili se kako je te večeri kada je nastupila imala najenergičniji nastup.
 
Mrmi, pa živa je Rita. Sećam se da smo komentarisali/složili se kako je te večeri kada je nastupila imala najenergičniji nastup.
Znam da je živa, ali takva legenda mi uvek donese suze na oči.. 😪 Znaš Mrma već.. Jedina bolja je prethodne godine (2019) ko drugi do, walking legend, Loredana Berte.. 🤩
 
Prošle godine se šuškalo da će nastupiti Mina, a tipa nije je bilo na TV-u od 70-ih lol
 
  • Wow
Reactions: Mrm
Odlično izdanje. Elodie, Elettra, Rita Pavone, Michele Zarrilo, Pinguini, Tosca...sigurno je bilo još nekoliko pesama kojih ne mogu da se setim na prvu. Diodato ok i pristojan, ali me nije oduvala pesma. Gabanni nebitan.

Naravno, moja favoritkinja, baš kao i ove godine, bila je Levante i Tikibombom...preobožavam tu pesmu 🫶
sve se slažem (y)

meni je favorit bio Rancore - Eden, a sve pesme koje si naveo su takođe odlične

 
2020. mi se ugurale sve vrhunske stvari, 2021. na kašičicu.

2021. je bilo dosta izvođača koje volim, ali mi se njihove pesme nisu posebno svidele, tipa Noemi (sledeće godine je bila top), Gaia, pa čak i Annalisa. Kod Madame je uvek ili-ili, a pesma sa tog izdanja mi se nije svidela. Lista su mi bili favoriti, a Irama je bio isto jako visoko i to mi je njegova najjača pesma.

Edit: I, naravno, Elisa. Ne, Elisa je 2022.
 
  • Wow
Reactions: Mrm
Back
Top