Istorija Pesme Evrovizije 1956 - 2021

Podsećanje na Baku 2012 - crveni tepih i atmosfera sa proba i iz pres centra.

 

Babić je imao baš dobrih izdataka... Šok za Gruziju, nisam znao da je jedna od njegovih bila u opticaju lol
Zaista je imao odlicne pesme.
Meni je najbolja iz 2014. Portugal "Mea Culpa". Bila bi mi skoro ubedljivo na 1. mesto i jedna od najboljih pesama na Evroviziji.
Ovde cu jos izdvojiti pesme koje nisu otisle na Evroviziji: obe pesme za Sasa Lendero, Gruzija 2010 Sopho, Portugal 2010 "Canta por mim" (ista pevacica iz 2014), Svajcarska 2011 Evelyne Felipe, Slovenija 2015 "Alive".
 
Pesme Ilve i Linde Person sa nacionalnih izbora, uključujući "Čudo" Goge Stanić (Beovizija 2019) i "Istina i laži" Julijane Vincan (PZE 2022).

 
Nevjerojatno je da u 10 godina nisu napravile pjesmu dostojnu ESC-a 😂 zapravo od ove gomile užasa jedino što valja je Hold your colors 🇫🇮 i Gogino Čudo. Nek Goga bude sretna što je dobila nešto što je za njihove standarde komponiranja odlično
 
A boli ih dupe, uberu neku siću od svake te generične pjesmice koju naprave i njima dobro. 😬 Dok ima podrumara koji se zadovoljavaju takvim pjesmama, bit će i njih
 
I dok je Mrma da "guta" neke od tih nostalgičnih numera.. 🤭😌😊
 
Ne znam gde bih drugde postovao - Miloš može da premesti post u temu za koju misli da je prikladnija. Ovih dana sam ulazio u nekoliko naloga na Vimeo-u, i naletim na dva video klipa - rekapitulacije Sanrema 2021; pravljene za zajedničko gledanje na onom čodinom "Soldi Soldi" forumu dok ovaj još nije bio obnovljen. @Filhy je to sjajno radio, maltene nam lepo sažvakao Sanremo od 6 dana u pola sata te smo sa milinom to gledali i onda glasali...


 
Jao, to izdanje smo komentarisali na redditovom lajvu lol

Sećam se da sam bio pomalo razočaran pesmama Gaie i Annalise. LRDL su bili moji pobednici na glasanju kod chode. 🥰

Maneskin su mi i danas, kao i tada, potpuno nebitni.
 
Dodo samo zato što te mnogo volim neću ti lupiti lobanju na ovo za Maneskin. :mad: Ta uživo verzija sa violinama naročito mi je vrh vrhova.
 
Slobodno Boxy, zato i služi. Ali, kako god da okrenem, meni je ta pesma zaista krajnje nebitna. :)
 
@dodo
Falio si na tom glasanju što se tiče LRDL jer nisu uspeli da uđu u finale. :( Nekoliko nas im je dalo poene, ali niko baš visok broj.
Meni je ipak dosta bolja (fenomenalna) njihova pesma Ciao, ciao iz naredne godine koja je zasluženo postala megahit!

Na kraju ovog "korona" Sanremo glasanja 2021. je bilo baš gusto i mala razlika, a pobedio je Irama koji je imao nekoliko nula, ali i tri 12-ice i jednu desetku. Drugi Colapesce-Dimartino, treći opet duo Michielin-Fedez, četvrti su bili aktuelni pobednici - Måneskin, a peti pobednik kod mladih Gaudiano. :)
 
Filhy, pa mogao si tabelu sa finalnim glasovima da objaviš ukoliko je još uvek imaš. Ja sam na ovo slučajno naleteo na nekom od Vimeo naloga. Duša me boli za onaj Top30 Sanrema 80-tih i 90-tih; mečku sam rodio dok sam ga napravio, a RAI ga obrisao posle dve godine; mnogo sam pratilaca iz Italije tada dobio.

"Filhy: Na kraju ovog "korona" Sanremo glasanja 2021. je bilo baš gusto i mala razlika, a pobedio je Irama"

Na ovo ću samo reći: @Josipa. i @jagoda04 su glasale... :cautious: Jagoda ga čini mi se još uvek ima na avataru.
 
Back
Top