it Italija 2023: Marco Mengoni - Due Vite

Nisu predikcije uvek tako lake, 2019. godine je Češka bila 2. mesto u polufinalu...ja ne mogu da krivim za predikcije, pa nek je to i Konstrakta...
Ni ja nisam bio tako siguran u Moldaviju lani za prolaz, kad sam video u Torinu reakciju onda sam znao da prolazi, ali opet sam se iznenadio u finalu, iskreno..
 
Poenta je da zapadnoevropski fanovi cesto znaju da gledaju istocnoevropske pesme sa visine i da im predvidjaju flop, a najcesce ispadne upravo suprotno
 
@Marko


Oduševljena je, ali ahahaha morala je da pomene Hrvatsku, doduše prve je reakcija posle Hrvatske, ali Hrvatska 2023 joj nikako ne paše... 🤭🤭😄🙃
Čini mi se da joj je pola klipa isečeno - zbog copyrihgt-a - RAI je nemilosrdan, prošle godine su i snimak polufinala PzE blokirali, jer ne na početku bio isečak sa Sanrema. :ROFLMAO:

Naročito Britanski koji se nisu ni potrudili da razumeju Konstraktu.
Joj da, sećam se jednog britanskog reaction videa - to je bilo takvo gađenje i išćuđavanje "What is this ...Contemporary Theatre?"
 
Jednom za svagda, to mestašce u Italiji se zove Sanremo, a ne San Remo. Ne postoji nikakakv Sveti Remo
 
Jednom za svagda, to mestašce u Italiji se zove Sanremo, a ne San Remo. Ne postoji nikakakv Sveti Remo
Istina, mada ime dolazi od San Romolo, V vek. Po episkopu iz Djenove. Lokalno na dijalektu ga zovu jos i Sanrèm ili San Römu, Sanremmo, Sant Rémol na occitanskom jeziku, ali je savremeno pravilno Sanremo.
 
https://www.alo.rs/vip/estrada/731170/tijana-dapcevic-pevacica-evrovizija-pesma-ucesnik/vest

Komentari su uglavnom „Šta sad hoće ova?!“, obično u smislu ova veteranka, da ne kažem neki gori izraz. Zvuči strašno, ali pored Filipa Žmahera ja sam najstarija takmičarka ove godine. Da li ste gleali ovogodišnji Sanremo? Tamo je sasvim normalno da učestvuju velika dokazana imena poput Ane Okse, to tako i treba. A ja se pitam šta je s mojim kolegama poznatim široj domaćoj javnosti, gde su oni na ovim takmičenjima? Posle kažu pop muzika umire, pa kako da ne umre kada nema dovoljno onih da se za nju bore, nego mnogi razmišljaju samo od danas do sutra.

Tića Dapčević spomenula Anu Oksu, @Mrm svršio
 
Istina, mada ime dolazi od San Romolo, V vek. Po episkopu iz Djenove. Lokalno na dijalektu ga zovu jos i Sanrèm ili San Römu, Sanremmo, Sant Rémol na occitanskom jeziku, ali je savremeno pravilno Sanremo.
Pa onda kemish
 
Reuploadovan je nastup na zvaničnom kanalu, postavljen je onaj sa finalne večeri. Jedina razlika je u tome što mislim da je baš rasturio..
 
Na YouTube snimku zvaničnog spota je dodat deo "Eurovision 2023" tako da bi to trebalo da je i potvrda, ako je i bilo neke sumnje.
 
Minipop

99MtVBT.jpg
 
Nakon svih pesama koje smo culi na Evroviziji, drago mi je sto su Italijani poslali jednu lepu festivalsku pesmu (necu pisati jedina). Na Sanremu mi je bila medju boljima, ali sad kad je slusam ovde sa ostalih 36 pesama, nekako mi je jos lepsa i bolja i bas mi se izdvaja od ostalih. Podseca me na Diodatovu pesmu, lepo i pitko i voleo bih da zavrsi u TOP 5 ili u najmanju ruku u TOP 10.
Samo se nadam da je nece pokvariti skracivanjem.
 
Marco Mengoni, 10 godina, kasnije, u classy Versace odelu, tu je da donese kvalitet, starih prohujalih vremena...kvalitet koji nikad ne zastareva...
Ne podleže pritiscima, svoj je na svome. Ume, zna, može.
Kancona se razleže, od mondenskog San Rema, do severa, do dalekog Liverpula. Kristalno čist glas, para vazduh i uz prijatne taktove ''Due vite'', zaista se i oseća novi, DRUGI život, prelepih zvukova, mirnih, spokojnih vremena i milozvučnih kompozicija... 🇮🇹 Marco Mengoni je tu da peva za život, nema pardona, ne pravi nepotrebni rezime, zna gde je početak i kraj priče... Marco Mengoni je tu da nas prepusti snovima, da očara i dočara sve lepote koje muzika nosi sa sobom..💚🤍❤️
 
Marco Mengoni, 10 godina, kasnije, u classy Versace odelu, tu je da donese kvalitet, starih prohujalih vremena...kvalitet koji nikad ne zastareva...
Ne podleže pritiscima, svoj je na svome. Ume, zna, može.
Kancona se razleže, od mondenskog San Rema, do severa, do dalekog Liverpula. Kristalno čist glas, para vazduh i uz prijatne taktove ''Due vite'', zaista se i oseća novi, DRUGI život, prelepih zvukova, mirnih, spokojnih vremena i milozvučnih kompozicija... 🇮🇹 Marco Mengoni je tu da peva za život, nema pardona, ne pravi nepotrebni rezime, zna gde je početak i kraj priče... Marco Mengoni je tu da nas prepusti snovima, da očara i dočara sve lepote koje muzika nosi sa sobom..💚🤍❤️
Ok, koje ce mesto po tebi zauzeti?
 
Back
Top